Nevesta Lenka: „Francúzskym hosťom sa naše tradície veľmi páčili, bolo to pre nich nepoznané, avšak krásne.“

 • 26. sep 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Branislav Stefanik FOTO-VIDEO ATELIER

Lenka svojho manžela našla na študijnom pobyte vo Francúzsku a po nečakaných zásnubách sa začalo plánovanie svadby. Svadbu si dvojica naplánovala v máji a výzdoba sa niesla v príjemných zelených "rastlinných"tónoch. Tiež sa od Lenky dozviete, ako sa organizuje svadba a čo treba vybaviť, ak je jeden z partnerov z inej krajiny.

Ako ste sa spoznali a dali dokopy? V poslednom ročníku vysokej školy som bola na študijnom pobyte vo Francúzsku a akosi sme boli pozvaní na tú istú narodeninovú oslavu. Kto by vtedy povedal, že sa Jérémie dostane na Slovensko a bude tu dlhodobo žiť…

Kde, ako a kedy prebehli zásnuby? Boli očakávané, či neočakávané? V Bratislave, na Železnej studienke pod pekným altánkom. Boli neočakávané, do posledného momentu som netušila, že sa niečo takéto na mňa chystá, čo tomu samozrejme dodalo čaro.

Ako ste vybrali miesto na svadbu? Keďže tvoj manžel nie je zo Slovenska, ako ste vyriešili dilemu, kde bude svadba? Mali sme predstavu veľkej svadby s našimi celými rodinami (cca 100 ľudí), a preto hlavne z finančného hľadiska bola odpoveď v podstate jasná – rozhodli sme sa pre svadbu na Slovensku.

Čo bolo treba zariadiť navyše, ak si berie Slovenka cudzinca? Navyše bolo potrebné riešiť preklady našich rodných listov a iných dokumentov potrebných pre francúzsku ambasádu, rovnako ako pre naše úrady. Vzhľadom na to, že sme chceli mať svadbu v kostole, bolo potrebné nájsť kňaza, ktorý hovorí slovensky a aj francúzsky na svadobný obrad, a tak isto aj svadobnú prípravu.

Akú výzdobu ste zvolili a prečo? Svadba bola v máji, a preto som chcela taký jarnejší motív nakombinovaný s greenery. Čo sa samotnej výzdoby týka, tak som v podstate detaily neriešila, všetko som zverila babám z Flordeluxe, ktoré do bodky splnili moje predstavy o svadobnej výzdobe na základe pár zaslaných fotiek toho, čo sa mi páči a čo nie.

Aké tradície ste na svadbe dodržali a ako na ne reagovali zahraniční hostia? Mali ste aj nejaké zvyky zo strany manžela? Tradície, ktoré sme na svadbe dodržali, bolo rozbíjanie taniera, čepčenie a redový tanec. Francúzskym hosťom sa naše tradície veľmi páčili, bolo to pre nich nepoznané, avšak krásne, obzvlášť čepčenie robené folklórnym súborom. Na to, aby plne pochopili o čo sa pri jednotlivých tradíciach ide, sme mali 2 moderátorov večera (FR + SK), ktorí ich vysvetľovali. Mali sme aj zvyky zo strany manžela – tradičné bretónske tance, ktoré roztancovali celú sálu. 

Pomohla ti pri plánovaní aj naša stránka mojasvadba.sk ak áno, ako? Áno, určite. Našla som si tu DJa a fotografa.

Keď spomínate s manželom na svadbu, čo bolo pre vás také NAJ? To, že všetci okolo nás žiarili a tešili sa s nami.

Viac fotografií zo svadby Lenky a Jérémieho:

Ďakujeme Lenke za rozhovor a do manželstva im želáme francúzsku romantiku! —- 

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby