Nevesta Ivana: „Naša tajná svadba bola tým najlepším rozhodnutím, na ktoré budeme s láskou spomínať ešte mnoho rokov.“

 • 4. apr 2017
 • Jana Martišková
 • Radovan Škohel

Pre nevestu Ivanu a ženícha Petra bola intiminita zásnub natoľko výnimočná, že sa rozhodli pre tajnú svadbu. Priali si, aby ich svadobný deň bol len o nich dvoch a ich emóciách, bez stresu a dlhodobých príprav. Ako a kde to celé prebiehalo, aké boli reakcie okolia na utajenú svadbu a ako túto oslavu ich spoločnej lásky zakončili, sa dočítate v dnešnom rozhovore.

Kto sú Ivana a Peter? Ako sa začal váš spoločný príbeh? Sám život píše rôzne príbehy. Ten náš príbeh LÁSKY sa začal pred 6 rokmi, kedy nám stačil jeden vzájomný pohľad do očí na to, aby sme vedeli, že my dvaja patríme k sebe.

Za tých pár spoločných rokov, čo sme spolu doposiaľ prežili, sme sa naučili mnohým veciam a formovali náš vzťah tak, aby sme si teraz mohli povedať naše spoločné Áno a boli si tak čo najväčšou oporou a tými najlepšími partnermi-manželmi na mnoho rokov, ktoré nás ešte len čakajú.

Ako prebehli zásnuby? Bol piatok večer. Keď som prišla z práce domov, Peťko ma už čakal so šarmantným výzorom, doma zapálené sviečky, večera na stole, fľaša vína, hudba… “Hm, to asi nebude len tak”, vravím si. 🙂 A tak začal vetou, že by sa teda chcel porozprávať o našej spoločnej budúcnosti. V očiach mal iskričky, ruky sa mu mierne potili a ja už som vedela, kam tým asi mieri.

Chytil ma za ruku, pokľakol a spýtal sa ma, či sa stanem jeho ženou. Samozrejme, povedala som Áno! 🙂 Bol to pre mňa tak silný, emotívny zážitok, že som si želala ten pocit šťastia uchovať už navždy. Bola to naša chvíľa, vychutnávali sme si ten krásny okamih a intenzívnu silu našej lásky.

Prečo ste sa rozhodli pre tajnú svadbu? Zhodli ste sa na tom hneď obaja, alebo tomuto rozhodnutiu predchádzali i pochybnosti? Intimita zásnub bola pre nás výnimočná. A preto aj predstava o našej svadbe bola hneď od začiatku jasná. Obaja sme to cítili tak, že chceme, aby aj náš svadobný deň bol len o nás dvoch a našich emóciách.

Túžili sme po dni bez stresu, bez intenzívneho a dlhodobého plánovania či náročných príprav. Ten náš deň mal byť plný pohody, radosti a dobrej nálady, a presne to sme si aj splnili.

Aké je to plánovať tajnú svadbu? Nie je náročné udržať toto tajomstvo pred ostatnými? Mnohé budúce nevesty by sa o svojej svadbe rozprávali stále a s každým.. Bolo to naozaj zábavné, niekedy sme si museli dávať pozor, aby sme sa náhodou nepreriekli, pretože sme sa veľmi tešili na posvadobné reakcie a to, aký šok nášmu okoliu spôsobíme.

Dlhé roky pracujem ako vizážistka, líčila som už stovky neviest a s väčšinou z nich som ten ich veľký deň aj prežívala, rozprávali sme sa o ich prípravách, radostiach, aj starostiach. A tak som nasiaknutá toľkými príbehmi, že som nemala potrebu rozprávať o sebe. Naopak, priam som si užívala to svoje predsvadobné súkromie.

Ako váš svadobný deň prebiehal?

Bola streda 1. 3. 2017. Pre niekoho obyčajný deň, pre iného začiatok pôstu, no a pre nás ten doposiaľ najkrajší deň v našich životoch. Bolo chladno a sychravo, a ja som z toho bola šťastná, pretože presne také počasie som si želala. Nevadilo by mi ani keby pršalo, veď by nám predsa pršalo šťastie. 🙂

Za miesto nášho svadobného dňa sme si vybrali nádherný kaštieľ Chateau Appony. Zamilovala som si toto miesto už od prvej návštevy a vedela som, že je ideálnym miestom na našu svadbu. Obrad sa konal v Modrom salóniku za prítomnosti úradníkov z Kovariec a našich svedkov.

Počas obradu nám hrali huslisti pieseň "Thousand Years" od Christiny Perri. Bol to nezabudnuteľný a intenzívny moment, plný krásnych a úprimných emócií, z ktorého budem mať zimomriavky po tele vždy, keď si na to spomeniem.

Po obrade sme si vyšli na "prechádzku" do okolitého lesa, kde nám skvelý fotograf Radovan Škohel urobil zopár nádherných záberov. Náš dokonalý svadobný deň sme ukončili vo wellnesse kaštieľa, kde sme sa zrelaxovali v bazéne i v saunovom svete.

Na druhý deň sme dostali milú pozornosť od kaštieľa, a to raňajky priamo na izbu.

Zaujali ma tvoje nádherné šaty. Odkiaľ si ich mala a aká k nim viedla cesta? O svadobných šatách som mala jasnú predstavu hneď od začiatku.Chcela som úzky strih, ktorý sa dole rozširuje do dlhej vlečky. A presne také som našla v svadobnom salóne WEM.

Čo bol pre teba najkrajší okamih svadobného dňa? Samotný obrad. A okamih, keď nás pán starosta nazval "manželmi".

Ako ste uzavretie manželstva oznámili svojim blízkym? Aké boli ich reakcie na vašu tajnú svadbu? Blízkej rodine sme to oznámili deň pred svadbou, no a priateľom deň po svadbe. 🙂 Mali sme zorganizovanú chatu, na ktorú sme spolu s naším svedkom Ľubinom a jeho manželkou Miškou išli trošku skôr, aby sme stihli pripraviť všetko na veľkú hostinu pre našich priateľov, ktorí o ničom ani len netušili.

A tak, keď sme sa už všetci na chate spoločne zišli, sme im s veľkou radosťou oznámili, že sme sa vzali! Skoro odpadli od prekvapenia, najprv mali šok, a potom nasledovala obrovská radosť, gratulácie a štvordňová oslava našej svadby.

Je niečo, čo by si odkázala budúcim nevestám, ktoré zvažujú tajnú, súkromnú svadbu? Rozhodne to stálo zato! Naša súkromná svadba v tajnosti bola pre nás to najlepšie rozhodnutie, na ktoré budeme s láskou spomínať mnoho rokov.

Viac fotografií zo svadby Ivany a Petra:

ĎALŠIE FOTOGRAFIE
Kompletný album

Ivanke ďakujeme za rozhovor a prajeme len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby