Nevesta Janka: „Na Vianoce ma čakal darček v podobe ušitia svadobných šiat od Michaela Kováčika.“

 • 23. jan 2018
 • Alžbeta Martišková
 • ZumZumPhotoDesign

Dnešná nevesta Janka svoje originálne svadobné šaty dostala ako darček pod stromček. Svadbu brali ako uvoľnenú párty bez zaväzujúcich tradícií a určite inšpirujúcou bola ich bohatá kvetinová výzdoba. A aké prekvapenie si pripravili pre hostí? To sa dozviete o pár riadkov nižšie…

Aký dátum ste si vybrali pre svoj veľký deň a prečo? Ani ja, ani môj manžel neveríme na numerológiu a „silu čísel“. Našim primárnym cieľom bolo, aby sa moja sestra, ktorá bola zároveň mojou svedkyňou, mohla zúčastniť svadby, nakoľko pracuje v zahraničí v oblasti hotelierstva. Preto sme si vyberali dátum (23. 9. 2017), ktorý korešponduje s koncom turistickej sezóny a zároveň je ešte na Slovensku príjemné letné počasie. Nakoniec nám počasie neprialo, keďže celý deň pršalo a vonku bolo okolo 12 °C a poriadne som vymrzla.

Aká bola vaša predstava svadby? Od začiatku sme s manželom vedeli, že chceme osláviť náš veľký deň v kruhu najbližšej rodiny a priateľov. Keď sme sa stretávali s dodávateľmi, každému sme hovorili, že našu svadbu majú brať ako uvoľnenú veľkú párty, ktorá nebude zväzovaná zvykmi a tradíciami. Jediný ústupok predstavovalo rozbíjanie taniera a redový tanec. Svadbu sme si chceli v pokoji užiť, nenáhliť sa, naplno si vychutnať každý moment.

Akú výzdobu si si predstavovala? Podľa fotiek môžem povedať, že bola naozaj TOP! Mala som predstavu bohatej živej výzdoby bez umelých doplnkov. Najnáročnejšie bolo nájsť dodávateľa, ktorý by spĺňal moje kritériá, keďže neznášam výzdobu vo vysokých „martini pohároch“ a umelé kamienky na stoloch. Zhodou okolností sa nám podarilo natrafiť na floristu na svetovej úrovni, ktorý sídli v Košiciach a tvoril v USA. Rado Bomba a jeho Stem flower design ma svojou profesionalitou presvedčil a dôverovala som mu natoľko, že som tvorbu celej výzdoby nechala v jeho rukách.

Samozrejme tomu predchádzali stretnutia, na ktorých sme zisťovali, čo sa nám obom páči a veľmi rýchlo sme zistili, čo sa bude v svadobnej sieni vynímať. Aj s odstupom času si dovolím tvrdiť, že Radova práca dosahuje bez akéhokoľvek preháňania svetovú úroveň. Bol bezpochyby najlepším svadobným dodávateľom, všetci naši hostia si navyše kúsok tejto prenádhernej výzdoby vzali domov.

Čo bolo pri plánovaní najťažšie alebo, čo vám zabralo veľa času? Svadbu sme plánovali pozvoľne asi 1,5 roka dopredu. Keď sme mali zarezervovaný dátum v kostole a svadobnú sálu, postupne sa začali nabaľovať ďalší dodávatelia. Všetko som si organizovala postupne, a aj vďaka tomu som nepociťovala stres a mohla si všetko užiť. Najväčší objem času zabrali skúšky svadobných šiat, keďže som cestovala z Košíc do Bratislavy a Brezna. Neľutujem však ani jedinú minútu strávenú na cestách.

Ako sa k tebe dostali tvoje svadobné šaty a aké boli? Prešla som asi všetky svadobné salóny v Košiciach, ale nič sa ani len nepribližovalo mojej predstave. Manžel videl moje zúfalstvo a keďže vedel, že sa mi páči tvorba Michaela Kováčika, kontaktoval ho a na Vianoce ma čakal darček v podobe ušitia svadobných šiat od neho.

Myslím si, že Michael Kováčik je jedným z mála návrhárov v našich končinách, ktorý dokáže vytvoriť nadčasový minimalistický ženský kúsok. Šaty, ktoré pre mňa vytvoril, sú toho jednoznačným dôkazom. Cítila som sa v nich nádherne, žensky, jedinečne a navyše aj pohodlne! Boli to jednoznačne tie pravé svadobné šaty pre mňa.

Podarilo sa vám hostí zabaviť až do rána bieleho? Ako? A čo po svadbe najviac chválili? Napriek tomu, že sme mali na východniarske pomery len 39 hostí, svadbu sme končili o piatej ráno. Keď sú pokope perfektní ľudia, vždy je dobrá zábava. Zabezpečili sme si aj menšie oživenie programu prostredníctvom „funny“ latino tanečného vystúpenia Miguela Quezadu, ktorý dostal všetkých hostí na parket, kde nás zabavil až tak, že sme plakali od smiechu.

Hostia najviac ocenili zábavu- Miguela, perfektné svieže koláče od Sweet cupcakes a chválili si aj nočný zvoz hostí, nakoľko sa nikto nemusel obmedzovať a všetci si mohli naplno užiť svadbu.

Tak klasicky sa už pýtam – ktoré okamihy svadobného dňa mali pre teba to špeciálne svadobné čaro? Je náročné vybrať len zopár okamihov, keďže celý deň bol výnimočný a nádherný aj napriek upršanému počasiu. Najkrajším okamihom ale bolo, keď sme si s manželom povedali „áno“ v prekrásnej Kaplnke sv. Michala v Košiciach. Nesmierne sme si užili program s Miguelom, kedy sme sa okrem nových tanečných krokov aj zasmiali. Vďaka našej rodine a priateľom bola celá naša svadba jedným veľkým špeciálnym čarovným dňom :-).

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky a šťastia!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby