Nevesta Lenka: „Celú výzdobu som vymyslela, tvorila a dekorovala vo vlastnej réžii.“

 • 25. okt 2018
 • Alžbeta Kovárová
 • Jana Hriňová

Opäť máme pre vás rozhovor s inšpiratívnou nevestou Lenkou, ktorá svadbu plánovala, kým jej manžel chodil na týždňovky, sama chodila soboty do školy a popritom vychovávajú dvojročného synčeka… Takže ako sama priznala: Bolo to na zbláznenie! Svadba v nádhernom starom kaštieli, nádherná kvetinová výzdoba, dokonalé šaty nevesty a zladené bosé víly – družičky, to je len zopár čarovných prvkov svadby, ktorú treba vidieť!

Kto sú Lenka a Peter? Aký bol ich príbeh v skratke? Zoznámili sme sa na strednej škole, kde sme ako účastníci medzinárodného projektu spoločne reprezentovali Slovensko našim tradičným folklórom. Boli sme tanečný pár a napriek tomu, že sme v tom čase boli obaja zadaní, to medzi nami zaiskrilo. Po projekte sa naše cesty rozdelili, no nakoniec, asi po pol roku, sme sa opäť zblížili a trvá to až dodnes. V prvom ročníku na vysokej škole sa nám šťastnou náhodou narodil synček.

Najprv dieťa a potom svadba… Prečo ste sa rozhodli vziať? Vždy som vedela, že chcem mať krásnu veselú svadbu s mojou milovanou rodinou a chcela som sa do jej príprav zapojiť na 100%. Keďže sme dieťatko v tom čase, v ktorom prišlo, neplánovali a ani svadba nebola na pláne, rozhodli sme sa ju odložiť na ten “správny čas“. Nechcela som sa vydávať len z povinnosti, nikto nás do toho nenútil, ako sa to bohužiaľ ešte stále v dnešnej dobe stáva a mohli sme sa slobodne rozhodnúť. Tak sa aj stalo.

Akú svadbu si si predstavovala na začiatku príprav? Podarilo sa ti držať sa predstavy? Vedela som, že chcem mať veľmi prirodzenú, modernú, uvoľnenú svadbu s príchuťou lásky a nádychom prírody, ale stále to udržať na úrovni spoločenskej udalosti, ktorá sa v bežný deň nekoná. Moje predstavy sa jednoznačne naplnili. Za to som nesmierne vďačná a je krásne, keď sa môže človek realizovať.

Aké boli také tvoje hlavné "must have" body na svadbe? Okúzľujúci priestor, dobrý DJ, kvalitné zákusky a šikovný fotograf/video.

Čo si si vyrábala sama? V podstate celú výzdobu som vymyslela, tvorila a dekorovala vo vlastnej réžii. Ale bez pomoci rodiny a družičiek by to nešlo. So šitím obrúskov mi pomáhala mamina a ostatné podstatné drobnosti ako oznámenia, menovky, menu zasadací poriadok, číslovanie, darčeky pre hostí a nákup všetkých svietnikov, vázičiek, kvetov atď. som si robila sama. Krásnu drevenú tabuľu a smerovacie šípky mi vyrobil manžel a ja som si ich už len dotvorila. Deň pred svadbou som na tú tabuľu ešte pribíjala staré hrdzavé klince, aby bolo všetko podľa mojich predstáv :-).

Aké svadobné šaty si si vybrala a prečo? Bola si neskutočne nádherná! Ďakujem veľmi pekne :-), svadobné šaty som si šla prvýkrát skúšať dva mesiace pred svadbou. Jednoducho som to tak cítila, síce som vopred na internete prezerala rôzne naše požičovne, nič ma neoslovilo a ak aj áno, bolo to mimo môj rozpočet. Na jednej neveste som asi niekedy v januári videla šaty, ktoré sa mi veľmi zapáčili.

Zistila som, že sú z požičovne z Brna, tak sme sa tam nakoniec vybrali a vyskúšala som si tam aspoň 15 šiat. Ale nakoniec som skončili s tými, vďaka ktorým som ten salón objavila. Vôbec som tam ale nešla so zámerom vziať práve tie, no svoju voľbu absolútne neľutujem a bola som s nimi veľmi spokojná. Boli netradičné, trošku vílovské, trošku boho a trošku princeznovské, teda presne tak akurát z každého.

Boli aj nejaké nečakané udalosti, ktoré vám skomplikovali váš deň? Jedinou komplikáciou bolo počasie, od rána pršalo a bolo zamračené, tráva v parku bola premočená, a tak sme obrad radšej presunuli na nádvorie. Ale nakoniec to dopadlo výborne, slnko okolo obeda vyšlo a hrialo až do večera a my sme si mohli v parku spraviť krásne fotky.

A aké boli tie okamihy, ktoré naozaj stáli za celú tú námahu a čas? Pohľad na pripravenú ladiacu sálu s dokončenými aranžmánmi, ktoré som si nechala ako jediné spraviť a ohlasy na výzdobu. Východ slnka po daždi. Príchod starých rodičov, ktorí boli ubytovaní v kaštieli a nesmierne do toho prostredia zapadli. Pohľad na moje milované prichádzajúce zladené družičky k “oltáru“. Môj skvelý pán manžel, náš syn a všetci hostia baviaci sa, chváliaci jedlo, zákusky, atmosféru a zábavu.

Viac fotografií zo svadby Lenky a Petra:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby