Nevesta Lucia: „Obrad za znenia sláčikov v altánku vyzdobenom baldachýnom a kvetmi bol naozaj krásny.“

 • 18. okt 2016
 • Alžbeta Martišková
 • Jan Plachy photography

Krásna nevesta Lucka a elegantný ženích Martin nám v dnešnom rozhovore prezradia niečo o ich výnimočnom dni. Príchod nevesty za znenia sláčikov, logo špeciálne vytvorené pre ich svadbu, nežná biela výzdoba… to je len zopár maličkostí z ich nádhernej svadby.

Ako si sa dostala na stránku mojasvadba.sk? Bola si už v tom čase zasnúbená, alebo si len chodila čerpať inšpiráciu na možnú budúcu svadbu… Na stránku mojasvadba.sk som zavítala po tom, ako sme sa zasnúbili a začínali sme plánovať našu vysnívanú svadbu.

Ako si bola požiadaná o ruku? Pripravil si pre teba manžel nejaké prekvapenie? Žiadosť o ruku bola pre mňa veľkým prekvapením. V ten deň nič nenasvedčovalo tomu, že sa to stane. Poupratovali sme byt po tom, ako odišli maliari a večer som bola dohodnutá s kamarátkou, že pôjdeme na Vianočné trhy. Vôbec sa mi po celodennom upratovaní nechcelo ísť, ale manžel ma prehováral, aby som sa išla zabaviť a oddýchnuť si.

Keď som sa vrátila domov, všade bola tma a horeli len sviečky a krb. Manžel ma čakal oblečený v obleku, s kvetmi, večerou a šampanským. A mne to ešte stále nedochádzalo… Potom predo mnou pokľakol a požiadal ma o ruku. Bolo to krásne a romantické. Nakoniec som sa dozvedela, že ešte aj moje večerné stretnutie s kamoškou naplánoval on, aby mal doma čas všetko pripraviť. Bolo to úžasné prekvapenie.

Aký dátum a miesto ste vybrali pre svoju svadbu? Naša svadba sa konala v piatok 2. 9. 2016 v nádhernom prostredí kaštieľa v Tomášove. Obrad sme mali v altánku pod brezami, do ktorého som sa zamilovala, a oslavu v stane na nádvorí.

Aké šaty si si vybrala? Moje svadobné šaty som si vybrala už v januári na prvej skúške v prvom salóne. Išla som tam s predstavou o jednoduchých šatách a odišla som s nádhernými princeznovskými šatami Pronovias Tosha a dlhým závojom. Bola to láska na prvý pohľad. Šaty boli dokonalé, s úžasnou vlečkou a nádherne púdrovoružové. Úžasná pani majiteľka to má v oku – ona mi ich doniesla, že tie sú presne pre mňa. A mala som ich oblečené ako prvá.

Čím ste váš svadobný deň spestrili, aby mal váš rukopis? Na fotkách som videla sláčikovú hudobnú skupinu… Veľmi nám záležalo, aby všetko so všetkým ladilo. Na všetkých tlačovinách bolo naše logo a krásny vzor, ten sme si dali aj ručne namaľovať na tortu. Taktiež na darčeky pre hostí, ktorými boli cigary s naším logom a balíček prvej pomoci po opici.

Pred obradom a počas obradu nám hralo úžasné Hummelovo sláčikové kvarteto. Hrali dokonale a celé to malo takú krásnu atmosféru, ktorú sa im podarilo vytvoriť. Keď som ich počula, mala som zimomriavky.

Bol to môj sen, aby nám hrali počas obradu a musím povedať, že svadobný pochod v ich poňatí je neskutočný.

Veľmi sme si želali obrad vonku. Našťastie nám vyšlo aj krásne počasie, tak sme ho mali v altánku, ktorý bol nádherne vyzdobený baldachýnom, stuhami, kvetmi a kryštálovým lustrom.

Čo vyšlo v deň vašej svadby lepšie, ako si si to predstavovala? A čo, naopak, možno nebolo úplne dokonalé, ale napriek tomu to dodalo atmosféru… Vďaka našej organizátorke Marianne Florekovej všetko prebehlo tak, ako malo a všetko bolo úžasné. Ak sa niečo aj stalo, tak som to nevnímala, lebo som bola v šťastnom opare.

Ale vlastne áno.. Počas obradu vraj začala za nami cúvať dodávka, ale zachytili to len hostia v posledných radoch. Ja som sa to dozvedela až na hostine, kedy mi to už bolo jedno. A ešte bolo milé, že svedkyňa sa začala smiať, keď nám čítala z evanjelia, z čoho je nakoniec super historka.

Ako váš deň prebiehal? Od rána sme sa s mojou maminou, svokrou a švagrinou chystali v izbách v Tomášove. Poobede prišli aj moje úžasné družičky a svedkyňa, moje milované baby, s ktorými som si užila ešte posledné slobodné chvíle pri spoločnom fotení a obliekaní. Keďže sme mali skvelú organizátorku a dekoratérku, tak som sa nemusela o nič starať a len si naplno užívať chvíle s maminou a priateľkami.

Potom už prišiel pokyn, že sa mám pripraviť, lebo o chvíľu pôjdem k oltáru. K nemu ma odviedla moja milovaná mamina a odovzdala ma môjmu milovanému manželovi. Obrad bol krásny, bol celý o nás dvoch.

Na akú pieseň ste tancovali váš prvý tanec a ako dopadol, vyšiel vám? Náš prvý tanec sme tancovali na krásnu pesničku od Michaela Buble – Everything. Dva týždne pred svadbou sme začali chodiť na hodiny tanca, kde nám naša učiteľka vytvorila choreografiu na túto pesničku. Mala som z toho stres, ale tanec dopadol skvele, všetkým sa veľmi páčil a my sme si ho tiež užili. A musím povedať, že to chodenie na tanečnú pred svadbou je pre pár úplne skvelé, ten smiech a každodenné večerné skúšanie…

Aké ste podávali svadobné menu? Na čom si hostia najviac pochutili? Menu sme zvolili tradičné. Ako predjedlo sme mali šunkovú rolku, polievka bola hovädzí vývar a hlavné jedlo bola panenka so šťúchanými zemiakmi. Oficiálne to malo veľmi dlhé názvy, ale v princípe to bolo toto. Ja som mala osobitné menu, lebo som vegetarián.

Aké boli vaše dojmy zo svadby. Čo bolo pre vás dvoch to NAJ? Už ubehol mesiac a stále o našej svadbe hovoríme. Boli sme nadšení úplne zo všetkého. Moment, keď som išla uličkou so svojou mamou a manžel ma prvýkrát uvidel. Spoločné fotenie, keď sme boli ešte plní emócii po obrade. Prvý tanec, ktorý sme si užili. Krásne príhovory manželovho otca a našich svedkov a prekvapenia, ktoré si pre nás pripravili. To, ako sme vstúpili do sály už ako manželia a všetci nám tlieskali.. tá neskutočná energia. Boli to tie najkrajšie chvíle.

Čepčenie bolo tiež veľmi emotívne a po ňom nasledoval redový tanec, ktorý som zažila prvýkrát a je to naozaj zážitok a veľká zábava, odporúčam to každej neveste. Všetci boli úžasní. Zabávali sme sa až do rána.

Keď si spomeniem na našu svadbu, tak cítim len veľmi veľa lásky od našej rodiny a priateľov. V ten deň tam bola priam hmatateľná. Naša svadba bola plná lásky a smiechu a to je to dôležité. Boli tam naši priatelia a rodina a som veľmi rada, že s nami oslávili náš veľký deň.

Ako pokračuje váš život po svadbe? Idete aj na svadobnú cestu? Náš život po svadbe sa ešte nesie v svadobných dozvukoch, keď na svadbu spomíname a pozeráme si naše fotky. Užívame si jeden druhého a plánujeme našu svadobnú cestu, ktorá bude v decembri. Zatiaľ sme stihli iba pár dní vo Vysokých Tatrách, do ktorých sme odišli hneď po svadbe. A je úplne skvelé hovoriť „môj manžel“!

Viac fotografií zo svadby Lucky a Martina:

Ďakujeme Lucke za rozhovor a prajeme jej všetko najlepšie v manželskom živote!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby