Nevesta Lucka: „Chceli sme, aby mala naša svadba nádych toho, čo obaja milujeme, a to vysokohorské prostredie.“

 • 31. júl 2018
 • Alžbeta Kovárová
 • Jan Ducko

Spoločnou vášňou Lucky a Miška sú hory, a tak nečudo, že vďaka nim sa spoznali, neskôr zasnúbili a hory nemohli chýbať ani vo svadobný deň. Obrad aj hostina sa odohrávali v krásnej drevenici v Terchovej, ktorej krásu podčiarkla jemná výzdoba.

Ako ste sa spoznali? A čo vás dalo dokopy? Spoznali sme sa na jednej túre na hore Großer Ötscher v Rakúsku. On si o mne myslel, že som len nejaká pipinka, ktorá sa prišla na hory predvádzať a ja som si o ňom myslela, že je to úplne iný muž ako ten, o ktorom mi kamoška rozprávala. Po asi mesiaci sme sa znovu stretli na ferrate, a tak sme sa začali stretávať viac. Po celkom krátkom čase sa z nás stali nielen parťáci na turistike, ale aj v živote. 

Aké ste povahy a čo vás najviac charakterizuje? Čo je vašou spoločnou vášňou a čo naopak, máte úplne odlišné? Obaja sme aktívnej povahy, máme radi hory a prírodu, čo je aj našou hlavnou charakteristikou. A teda, spoločnou vášňou je vysokohorská turistika. Najviac sa líšime vo vnímaní poriadku. Ja som až príliš poriadkumilovná, manželovi aj neporiadok príde v pohode.

Aký bol príbeh vašich zásnub? So zásnubami ma manžel prekvapil. Boli sme na dvojtýždňovej dovolenke v horách. Večer sme hrali karty a ja som stále vyhrávala. Tak som mu len zo srandy povedala, že podľa hry mám asi viac šťastie v hre ako v láske, že by sa mal uvedomiť. On vstal, že sa teda ide uvedomiť a ide o tom von popremýšľať. Keď sa vrátil, pokľakol si predo mnou a požiadal ma o ruku.

Akú ste mali predstavu o svadbe? Predstava o svadbe bola jasná. Chceli sme ju v horskom prostredí. Chceli sme, aby mala naša svadba nádych toho, čo obaja milujeme. Nakoniec sme našli krásnu drevenicu v Terchovej.

Aké miesto ste si teda vybrali pre obrad a hostinu? Bol tento váš výber bezproblémový? Pôvodne sme dohadovali svadbu v hoteli Mních na Liptove, ale kvôli veľkým problémom sme sa mesiac pred ňou rozhodli, že zmeníme miesto. A ukázalo sa, že to bolo to najlepšie rozhodnutie. Nakoľko sme mali civilný sobáš, obrad aj hostina bola v rezorte Drevenice Terchová. Všetci boli maximálne ústretoví, naše prianie im bolo vzácne a aj vďaka pracovníkom v rezorte bola naša svadba dokonalá. Patrí im naše veľké ĎAKUJEM.

Aké si mala svadobné šaty? A ako si si ich vyberala? Bolo to jednoduché rozhodovanie? Moje svadobné šaty boli v romantickom štýle. Vždy sa mi páčili šaty s odhaleným chrbtom, ale zase nie také, ktoré pôsobili veľmi vyzývavo. Bolo veľmi náročné nájsť vhodné šaty na moju postavu. Nakoľko som drobnej a veľmi štíhlej postavy, nie všade vedeli šaty na moju postavu upraviť. Obehala som takmer všetky svadobné salóny v Bratislave. Ale usmialo sa na mňa šťastie a vysnívané šaty som si vybrala v poslednom salóne v mojom zozname – Glamour of Angels. Môžem len potvrdiť, že slečna, ktorá ma v salóne obsluhovala, je naozaj anjel.

Aký bol tvoj svadobný deň? Mala si aj stres? Asi pre každú nevestu je jej svadobný deň jedným z najkrajších dní v živote. U mňa to bolo rovnako. Ráno som odišla ku kaderníčke a vizážistke Zlatke Jamborovej. Keďže som nestíhala absolvovať skúšky účesu a make-upu, nevedela som, ako budem vyzerať. Zlatka má však naozaj zlaté ruky. Potom sme sa išli fotiť v areáli dreveníc.

V noci snežilo, ale ráno sa všetko roztopilo, a tak bolo všade blato. Fotenie bolo o to vtipnejšie, ale šaty zostali napriek tomu biele. Ja sa nerada fotím, ale náš fotograf Janko Ducko vedel spraviť takú atmosféru, že som si cvakanie fotoaparátu ani neuvedomovala. Keď som vkročila do už vyzdobenej drevenice, takmer som odpadla. Katka Chrapčíková so svojím tímom z nej spravili čarovné miesto.

Odobierka bola dojímavá. Svadobný obrad bol zase veľmi rýchly. Ako ma ocino odviedol k už manželovi, uvedomila som si, že som si zabudla dať závoj. Hmm, čo už, aspoň mi vynikol krásny účes. Samotná svadobná hostina bola príjemná, zábavná, hostia boli spokojní. Jedlo všetkým chutilo Starejší Igor Balogh z Liptovského Hrádku a DJ Magura sa postarali o skvelú zábavu. V deň D som nemala ani trošku stresu, užívala som si to.

Aké momenty svadobného dňa boli pre teba TOP? Celý svadobný deň bol TOP, ale ak mám vypichnúť konkrétne momenty, tak:

 • Zaujímavé fotenie v blate.
 • Taký dojímavý moment, keď sa moje krstniatka pri odobierke rozplakali, že už budem mať iné priezvisko a už budem patriť môjmu Miškovi. Vo svojich malých hlavičkách si to zle vysvetlili a mysleli si, že už k nim neprídem.
 • Keď ma ocino viedol po červenom koberci, cítila som sa ako princezná.
 • Manželovo rázne a hlasné "ÁNO" na otázku, či si ma berie za manželku.
 • Náš svadobný tanec, ktorý sme si nacvičili narýchlo doma dva dni pred svadbou.
 • Keď môj krstný syn so mnou tancoval už dlho a bolo vidieť na ňom, že sa mu už nechce. Keď som mu však povedala, že nemusí už tancovať, môže sa ísť hrať, pokrútil hlavou a tancoval ďalej. Myslela som si, že je to mnou a naším pekným vzťahom, no nakoniec vysvitlo, že mu rodičia sľúbili lego za to, že bude so mnou tancovať :D.

Viac fotografií zo svadby Lucky a Miška:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM A ZOZNAM DODÁVATEĽOV
Kompletný album

Lucke ďakujeme za jej čas a chuť sa s nami podeliť o svoje svadobné dojmy a prajeme všetko dobré!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Od 24.10.2020 platí zákaz vychádzania:

  • cesta na uzavretie manželstva a cesta späť majú výnimku
  • zatiaľ nevieme, kto okrem nevesty a ženícha sa môže zúčastniť sobáša

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2020.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade