Nevesta Majka: „Už od našich začiatkov sme sa rozprávali o svadbe v prírode.“

 • 16. okt 2018
 • Alžbeta Kovárová
 • Photo by Suzi

Prvýkrát sa pobozkali v škôlke a po 20-tich rokoch sa vzali… Až neuveriteľná a neobyčajná romanca. Svadbu chystali 7 mesiacov a počas nich sa nevesta Majka inšpirovala svadobnými trendmi Pinterestu a vytvorila tak originálnu predstavu vlastnej svadby v čarovnej stodole. Reakcie hostí jej len potvrdili, že svadba stála za to!

Kto sú Majka a Oliver? A prečo patria k sebe? Kto sme? Sme dvaja obyčajní ľudia, ktorí prežívajú svoju neobyčajnú romancu. Žijeme si náš detský sen, našu rozprávku. Každému, komu povieme, že sme sa v škôlke pobozkali a po takmer 20-tich rokoch si povedali spoločne a z lásky ÁNO, tak nám nechce veriť. Poznali sme sa celý život a tajne po sebe pokukovali. Keď sme si povedali, že sme sa celý život chceli, hrozne sme sa smiali a bolo nám ľúto, že sme premárnili bez seba toľko času. Teraz, keď sa na seba pozeráme už ako manželia, nemôžeme uveriť, že sme svoji.

Ako dlho ste plánovali svadbu a kedy a ako ste sa zasnúbili? Myslím, že to bolo 7 mesiacov. Krásnych 7 mesiacov s ešte krajším vyvrcholením. Zabrala som, ale len posledné dva mesiace. Myslela som si, že všetko stíham, že zorganizovať vlastnú svadbu, nie je žiadna veda. Keď som však nevedela týždeň pred svadbou spať, nebolo mi všetko jedno. Nakoniec však všetko dobre dopadlo.

Zasnúbili sme sa po roku chodenia. Áno, niekto si povie, že príliš skoro, no my sme vedeli, že robíme správne. Oliver ma zobral na výlet do Krpáčova. Veľmi som sa tešila, pretože toto miesto má pre nás oboch svoje čaro. Zapadalo už slnko, prechádzali sme sa okolo jazera a zrazu si kľakol. "Vezmeš si ma Majka?".. Áno, áno, áno. Tešila som sa ako malá. Bol to pre mňa nádherný moment, ktorý chce zažiť každá žena.

Aké miesto a prečo ste si vybrali pre obrad a hostinu? A ako ste sa rozhodli vyzdobiť tento priestor? Bola to jednoznačná voľba. Už od našich začiatkov sme sa rozprávali o svadbe, ktorá bude v prírode. A to sa nám aj splnilo. Úplne náhodou som narazila na krásnu stodolu a k tomu od nás nie až tak vzdialenú. Žasla som nad tým priestorom a bola som neskutočne šťastná, že si splním svoje predstavy.

Po dohodnutí sa na dátume sa začal môj pinterestový život. Myslím, že som s tým strávila určite dve hodiny každý deň. Moja predstava sa niesla v duchu vintage pohodového, takého, nazvime to, sedliackeho štýlu. Snažila som sa využiť materiál z domu, z prírody. Zapojila som celú rodinu, za čo som im nesmierne vďačná. A tak sme minimálne dva mesiace šili, maľovali, pílili, majstrovali a renovovali staré kúsky.

Čo bolo pre vás pri plánovanie najzložitejšie rozhodnutie? Nemali sme žiadnu ťažkú voľbu. Máme úplne rovnaký štýl, a preto plánovanie išlo ako po masle. Neraz za mnou prišiel manžel už s Pinterestom v mobile ,,a toto sa ti nepáči?"

Aké šaty si si vybrala? Ako prebiehalo hľadanie a skúšanie? Ponuka salónov sa ti páčila? Tak to bola jedna veľká komédia alebo skôr tragikomédia. S veľkým nadšením a dokonalou predstavou som kráčala do salónu vybrať si svoje nádherné, ľahké bohémske svadobné šaty. Fotku som ukázala doma, ale žiadne nadšenie neprišlo. Na pomoc som si teda vzala sestry a maminu.

Tie ma navliekli do meruňkových princeznovských šiat. Našťastie som sa nedala ovplyvniť a rozhodla som sa pozrieť aj do iného salóna. Nebola to pre mňa veľmi jasná voľba. Šaty, ktoré som si vybrala na svoj veľký deň, ale skryli, čo mali a vyzdvihli, čo bolo potrebné. Vedela som, že čím ďalej by som vymýšľala, tým by to bolo ťažšie. Nuž, ale teraz, s odstupom času, by som určite pokukovala po iných.

Ako prebiehalo tvoje svadobné ráno? Tak toho rána som sa fakt obávala. Som človek, ktorý zvyčajne urobí aj z ničoho veľkú vedu. Našťastie sa mi to teraz nepodarilo a zažila som to najkrajšie a najpohodovejšie ráno. Bola som obklopená super ľuďmi, svojou rodinou a kamarátkami, ktoré s úžasom na mňa pozerali, ako to zvládam a aký pokoj zo mňa vyžaruje.

Okolo obeda prišla za mnou moja družička a podala mi list. List, ktorý napísal môj manžel. Poviem vám, boli to tie najkrajšie slová, aké som kedy čítala. Plakala som ja, rodina, moje kamarátky, dokonca aj vizážistka s kaderníčkou. V ten moment som sa ešte viac upokojila a utvrdila v tom, že robím správne rozhodnutie. Som veľmi rada, že som do kostola nekráčala vystresovaná myšlienkami na to, čo všetko sa zabudlo. V danom momente som vypla a nechcela som, aby mi môj deň pokazila nejaká nepodstatná maličkosť.

Akú pieseň ste si vybrali na prvý manželský tanec? My dvaja sme parketové levy, a preto sme si mysleli, že to bude naša veľká šou. Čas išiel a tanečnú školu sme nestihli, tak sme vytiahli notebook, zapli YouTube a raz za týždeň sme si pár krokov nacvičili. Stavili sme na Perfect od Eda Sheerana a prekvapenie bolo v podobe battle na Earth, Wind & Fire – September. Síce nám sem tam nevychádzali kroky, stúpala som si po šatách, no aj tak to stálo za to.

Čím bola vaša svadba iná ako klasická? Iná? Netvrdila by som to. Teraz je mnoho svadieb, ktoré prekypujú nápadmi od výmyslu sveta. Podľa mňa sme mali taký malý náčrt toho, ako to vo svete beží. Určite boli veci, ktoré by som dotiahla dokonca, avšak nebol na to už čas. Chcela som si náš nádherný deň užiť na plno. Párkrát som sa pozrela do stodoly a bola prázdna, lebo ľudia sedeli vonku na baloch zo slamy, smiali sa v kruhu najbližších. To bol jeden z najkrajších pocitov, keď sme videli, že ľuďom sa páči a bavia sa. Presne to som chcela. Zanechať v nich pocit neobyčajnej svadby.

Aké sú top momenty, na ktoré nikdy nezabudneš zo sobáša a hostiny? List od manžela. Keď som kráčala uličkou a mal slzy na krajíčku. Keď ma môj ocino pobozkal na čelo a podal si ruku s manželom hovoriac pri tom: "staraj sa mi o ňu". Chytila som Olivera za ruku a on sa celý chvel. Keď sme si povedali ÁNO. Keď sme už svoji kráčali uličkou z kostola a prijímali krásne gratulácie. Náš prvý tanec, ktorý sme si dokonale užili.

Strašne krásny moment bol, keď sme sa pozerali na ľudí, ktorí sa zabávali a hovorili si Pozri láska, oni sa bavia s nami. Oslavujú to, že sme sa vzali." Manželský kvíz, ktorý moje družičky na poslednú chvíľu vymysleli, ale stálo to za to. Čepčenie. Najkrajšie momenty prišli po svadbe. Tie reakcie nás proste dostali. Všetci chválili a rozprávali nám, že na takej svadbe ešte neboli.

Viac fotografií zo svadby Majky a Olivera:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM A ZOZNAM DODÁVATEĽOV
Kompletný album

Ďakujeme za rozhovor a prajeme len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby