Nevesta Majka: „Pri svadobnom obrade sa mi podarilo rozplakať môjho ženícha…“

 • 9. mar 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Radovan Škohel

Nevesta Majka si spolu so svojím ženíchom Andrejom splnili svoj sen o krásnej, pohodovej svadbe. Odohrávala sa v obklopení hôr v ich milovanej Terchovej a okrem syrových korbáčikov, šúľancov, pirôžkov a iných tradičných špecialít, ktoré na tejto svadbe nesmeli chýbať, im náladu spríjemňovali aj terchovskí muzikanti. Ak ste zvedaví, ako to celé prebiehalo a prečo plakal ženích na obrade, začítajte sa do nášho dnešného rozhovoru.

Prečo sa Majka a Andrej rozhodli vziať? Majka: Svadba bola bonbónikom na torte po našom 6-ročnom vzťahu. Ja som povedala áno, aby som mohla byť jeho ženou – manželkou a aby sme spolu vytvorili rodinu, lebo on je ten správny, jediný.

Andrej: Po dobe, ktorú sme spolu strávili ako milenci, partneri a priatelia som si istý, že som si našiel správneho partnera na celý život, s ktorým budem môcť vychovávať naše deti. No a samozrejme preto, že ju milujem.

Čo je na vašom vzťahu pre teba najkrajšie a najdôležitejšie? Andrej: Najkrajšie je to, že sa spolu stále smejeme a najdôležitejšie, že sa akceptujeme takí, akí sme. Nesnažíme sa meniť toho druhého.

Kedy a ako ste sa zasnúbili? Andrej: Prvú noc, keď sme sa spoznali. 🙂

Majka: Áno! Bolo to 26. júna 2010, keď si Andrejko kľakol na kolená a spýtal sa, či budem jeho ženou. Bolo to prvýkrát, čo sme sa uvideli v Žiline na námestí. Ja som sa z toho smiala, ale odvtedy sa už spolu smejeme dvaja. Na Vianoce, pod vianočným stromčekom, som si však našla kombinovanú koreničku. Moja prvá myšlienka bola, že načo koreničku, veď parfém by úplne stačil. 🙂 No ale Andrej to vysvetlí…

Andrej: Spýtal som sa : „Namiešame si spolu naše korenie života? Ako korenie a soľ , čierna a biela už navždy spolu!“

Majka: On si to stále pamätá! Potom vytiahol prsteň, kľakol si a mne až vtedy došlo, o čo mu ide. Hneď, ako som to predýchala, som zareagovala otázkou: „A čo si sa chcel teda opýtať?“ A potom prišla tá veta: „Staneš sa mojou ženou?“

Ako ste si predstavovali svadbu? Čo vám nesmelo chýbať a naopak, čo ste vynechali? Predstavy boli rôzne, mali sme na prípravy 9 mesiacov, no vedeli sme, že to chceme v prírode, v našej Terchovej. Andrej nechal prípravy na mňa a ja som mala z toho takmer ročnú záľubu. 🙂 Nesmela chýbať naša rodina, priatelia a ľudia, ktorých máme radi. Bolo nás 120, aj to len preto, že sme boli obmedzení priestorom. A nesmeli tiež chýbať syrové korbáčiky.

A čo sme vynechali? Stres a nervozitu, tá u nás naozaj nebola! A hostia si veľmi chválili celkovú pohodu, nikto nikoho nenaháňal, nemali sme žiadny časový harmonogram, všetko išlo samo a úplne spontánne.

Aké oblečenie ste si na svoj svadobný deň vybrali? Vždy som si myslela, že keď sa budem vydávať, budem utopená v čipke, no pri skúšaní šiat som zistila, že to nie je to pravé. Ľudia ma majú stále za dievčatko kvôli tomu, že vraj mlado vyzerám, ale asi aj preto, že sa ešte vždy niekedy správam ako malá. Veď treba sa tešiť zo všetkých maličkostí… 🙂

Na svadbu som však chcela byť pre môjho Andreja dospelá žena a preto som si vybrala jednoduché, ale ženské šaty. Viem, že je to klišé, ale keď som si ich obliekla, vedela som, že sú to tie pravé. A nikto ma už nepresvedčil o opaku! Moje štyri poradkyne povedali: „Tak tieto určite nie.“ A ja som povedala: „Áno, toto sú ony!“

A ženích? Tak to bol veľký problém! Pri snahe zohnať na Slovensku bledomodrý oblek nás odkázali na kolekcie spred 10 – 15 rokov, pretože sme vraj boli úplne ,,out “ všetkých trendov. Týmto pozdravujeme pánov predavačov… 🙂 No nevzdali sme sa a našli sme krásny oblek cez internet od jednej anglickej značky. Myslím si, že pre mužov – ženíchov je toho v ponuke stále príliš málo, čo je veľká škoda, pretože aj naši muži by mali mať možnosť výberu. Napriek tomu sme to zvládli a ja som bola s mojím ženíchom veľmi spokojná. 🙂

Ako prebiehal váš svadobný obrad? A aký bol príchod nevesty? Obrad prebiehal veselo, žmolili sme si ruky, šuškali sme si do ucha… a ja som sa veľmi tešila.

A príchod? Ja spievam na svadbách v kostole, kedy si mladomanželia môžu vybrať piesne, čo majú radi. No a keďže spievam na toľkých svadbách o láske, bolo pre mňa prirodzené zaspievať aj môjmu nastávajúcemu mužovi. Vždy som snívala o piesni od Andrea Bocelliho a nikdy by mi ani nenapadlo, že sa to splní.

Pri vlastnom nácviku som pieseň nikdy nedospievala, pretože som sa vždy rozplakala pri predstave, aké to bude naozaj. A nakoniec som videla prvýkrát plakať svojho muža. V tej chvíli som bola v nejakom tranze a neuvedomovala som si, aké je to emotívne, no keď som videla video a môjho muža ako na mňa pozerá, ronila som slzičky s ním.

<<youtube code="3DgK9_cD5I4">>

Čo bolo na vašej svadbe také „vaše“? Vyberali sme podľa toho, čo máme radi, čo poznáme a čo sa nám páči. Chceli sme to všetko ,,naše“ aj pre našich hostí, takže bolo pripravené domáce jedlo, paštéty, knedlíčky, pirôžky, šúľance, korbáčiky zo Zázrivej, ťahané štrúdle, veľa whisky, náš obľúbený DJ Maťo, veľkí sympoši Radko a Milan (foto a kamera), terchovskí muzikanti, hostina v horách a celá svadba sa odohrávala v Terchovej.

Sála bola vďaka mojej úžasnej sesternici, Ivke, nádherne vyzdobená. Splnila mi sen a zakomponovala gypsomilku, bodliaky a veľa zelene. Okrem toho mi pripravila aj krásnu kyticu, sponu do vlasov a pierko pre ženícha. Veľa vecí sme pripravovali dopredu, striekali sme fľaše, lepili čipky, zbierali korkové štuple, rezali stromy… 🙂

Na fotografiách máš všade nádherný úsmev. Čo ho po celý deň vyvolávalo a ktoré momenty patria medzi tvoje NAJ? Bola som veľmi šťastná, uvoľnená, spokojná… Vydala som sa za muža, ktorého milujem, bola s nami naša rodina a najbližší kamaráti, v prostredí, ktoré milujeme a dokonca aj slniečko nám vyšlo.

Svadba bola nádherná a myslím, že by bolo veľa krásnych momentov, ktoré by som mohla spomenúť. Ale ja si vychutnávam také momenty aj teraz! Keď vyslovím slovo manžel, svoje nové priezvisko (aj keď to mi ešte stále veľmi nejde), plány do budúcnosti, ale aj malé denné radosti, keď si povieme, že sa ľúbime, zaprajeme si krásny deň… Každý moment s Andrejom, ktorého milujem a viem, že on miluje mňa, je pre mňa ten NAJ!

Viac fotografií zo svadby Majky a Andreja:

Majke ďakujeme za rozhovor a prajeme len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade