Nevesta Zuzka: „Najradšej spomínam na to, ako sme boli obaja pohodovo naladení.“

 • 20. jún 2017
 • Alžbeta Martišková
 • * Katarína Komžíková * Fotím pre radosť *

Dnešný rozhovor bude o svadbe Zuzky a Dušana, ktorí si svoj svadobný deň užili aj napriek bláznivému aprílovému počasiu. Nevesta Zuzka bola očarujúca a svojim účesom a šatami určite inšpiruje mnohé z vás. Rovnako inšpiratívna je aj netradičná elegantná výzdoba plná zelene. Určite si prezrite aj kompletný album zo svadby!

Prečo ste sa rozhodli pre svadbu? Kto o nej začal hovoriť ako prvý? A aké boli potom zásnuby? Prišlo to tak prirodzene. Často sme si vraveli, že sa raz vezmeme, no reálne kontúry to začalo naberať minulý rok, kedy prišlo rozhodnutie, že ideme do toho. Zásnuby boli na 5. výročie, no pre mňa to až také veľké prekvapenie nebolo. Komické je však to, že keď som krabičku s prstienkom uvidela, v prvom momente mi ani nedošlo, o čo ide. Manžel je totiž vtipkár a krabičku s prstienkom som si vytriasla spod vankúša.

Prečo ste si vybrali dátum svadby v apríli? Vždy sme zvažovali jarnú, alebo jesennú svadbu. Keďže ja zimu nemám rada a letnú horúčavu sme nechceli riskovať, vyhral to bláznivý apríl. Ten si z nás ešte v piatok pred svadbou dobre vystrelil, keď lialo ako z krhly a ja som sa so slzami v očiach modlila za slnečnú sobotu. Našťastie mi to vyšlo. 

Aké ste mali požiadavky na miesto konania obradu a hostiny? Mojim želaním bolo, ešte skôr ako sme sa vôbec rozhodli pre svadbu, aby nás jedného dňa oddával Robko Flamík. Kto ho pozná, vie, že je to úžasný človek s veľkým srdcom a na správnom mieste. To, že nám okrem krásnych slov a vybavenia zboru ešte aj zahral na gitare a zaspieval, bola už len taká čerešnička na torte.

Čo sa týka hostiny, základným kritériom bola primeraná vzdialenosť od kostola a kapacita priestorov. Mali sme 100 ľudí a KD vo Veľkých Uherciach sa nám zdal ako najvhodnejšie riešenie. Uprednostnili sme teda priestrannú sálu, kde sa nám hostia nebudú tlačiť a myslím, že sme urobili dobre.

Mala si úžasnú vizáž a vlasy. Ako si bola so sebou spokojná v svoj veľký deň? Ďakujem, v prvom rade chcem povedať, že som z tých, ktoré vedia byť voči sebe kritické. Avšak v deň svadby som bola veľmi spokojná. Vedela som, čo ma čaká, pred svadbou som absolvovala skúšku účesu aj make-upu. Nestála som o žiaden ten tradičný, objemne natočený vypnutý účes a šaty boli krásne prepracované do detailov, tak som to chcela doťuknúť už len s prepletenými vlasmi a decentným líčením. 

Aké šaty si si vybrala a prečo? Boli požičané alebo šité? Šaty som mala požičané, no najprv som plánovala dať si ich ušiť. Keď som ale zašla pozrieť do prvého salónu a vyskúšala zopár modelov, zistila som, že základ pri výbere musí byť jednoznačne strih, ktorý postave sadne. Darmo sa vám budú páčiť padavé úzke šaty, ak nedisponujete "správnymi" krivkami pre daný strih a výškou modelky. Takže som stavila na istotu – vidieť šaty priamo na sebe. Nakoniec som tie pravé aj našla a to v nitrianskom salóne Soirée.

Aká bola výzdoba? Čo ste si vyrobili a pripravili sami? Moja predstava o výzdobe bola jednoznačná – jemná, elegantná, nič prečačkané. Vybrala som kombináciu bielej, zlatej a zelenej. Každá máme svoj vkus a nevravím, že keď vidím sálu v tradičnej ružovej alebo fialovej, že sa mi nepáči, no na svojej som chcela niečo svieže a modernejšie. Manžel mi nechal voľnú ruku, ale na jeho obranu musím povedať, že mi ochotne ešte dva dni pred svadbou farbil čísla stolov zlatým sprejom. Smial sa, že som detailistka.

Menu lístky a zasadací poriadok som si vyrábala sama, s menovkami mi pomohla sestra. V Uherciach som bola posledné veci zaniesť ešte v piatok večer, no keď som vo svadobný deň uvidela sálu hotovú, bola som nadšená. Veľká vďaka patrí Barbarke z Cateringu 5S, s ktorou sme preberali každý detail. Perfektná spolupráca a bez ich pomoci by som sama takto sálu určite nedokázala nazdobiť.

Zabavila si sa ako nevesta? Kedy skončila svadba? Áno veľmi, a to som si potiahla 24-ku. Myslela som, že o polnoci príde únava, no nič také sa neudialo. Sálu sme zatvárali o 5 hod. ráno s poslednými hosťami.

Na čo najradšej z vášho dňa spomínaš? Najradšej spomínam na to, ako sme boli obaja pohodovo naladení. Myslela som, že budem v strese, no ten sa ukázal iba z rána a potom to už šlo rýchlo. Obaja sme sa tešili a užívali si to. Momentov, na ktoré rada spomínam, je veľa. Krásne prekvapenie v podobe ohňostroja nám prichystal Duškov bratranec.

Tiež rada spomínam na úprimnú radosť detičiek, na ktoré netreba pri plánovaní svadby zabúdať a verím, že sa im okrem pozornosti v podobe mackov (ktoré mali veľký úspech) páčil aj program starejšieho, či detský kútik. Veľmi milé bolo aj to, že nás niektorí priatelia prekvapili svojou účasťou na obrade aj napriek tomu, že to nemali "na skok".  

Čo by si teraz zmenila ak by si mohla? Bude to znieť trošku ako klišé, ale nemenila by som nič. Všetko bolo tak, ako malo byť. Nechýbali skvelí ľudia, zábava, ani dobré jedlo a počasie nám naozaj prialo.

Viac fotografií zo svadby Zuzky a Dušana:

Ďakujeme Zuzke za rozhovor a prajeme spokojné manželské dni!

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby