Nevesta Mirka: „Ja som veľká detailistka a všetko mám rada zorganizované a perfektné. Nie nadarmo ma priatelia volajú “Miss organised“.

 • 7. nov 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Pavol Delej Photography

Na írsko-slovenskej svadbe nemohli vynechať živú írsku hudbu, štvorlístky, rozbíjanie taniera, redový tanec či únos nevesty. Skvelá kombinácia kultúr a nevesta, ktorú známi volajú: "miss organized", vytvorili svadbu s nezameniteľnou atmosférou a perfektnými detailmi. Fotky a Mirkine slová vám povedia viac..

Aký ste pár? Taký klasický. Sú dni dobré, lepšie a aj menej lepšie. Radi sa spolu smejeme. A radi sa navzájom zdokonaľujeme v našich jazykoch. On v slovenskom, ja v angličtine.

Čo vás dalo dohromady a ako prišlo až k svadbe? S Petrom sme sa poznali z práce. On mal vraj pre mňa vždy očko nápadníka, ale keďže ja som bola zadaná v prvých rokoch nášho kamarátstva, tak som ho brala len ako veľmi milého, slušného kolegu. Iskra z mojej strany preskočila, až keď som bola pozvaná kamoškami do pubu, kde v ten večer Peter vystupoval (Peter zvykol skladať a spievať). K zásnubám prišlo nejako tak prirodzene po tom, ako sme spolu žili 3 roky a mali spolu dcérku. Dva roky po zásnubách sme mali svadbu.

Aké boli zásnuby? Zásnuby boli pekné. U nás doma s priateľmi, rodinou a našou, vtedy ročnou dcérkou. Ja som samozrejme ako vášnivá kuchárka/pekárka varila už od stredy na víkend.

Akú svadbu ste si vysnívali? Peter ako chlap veľa nerozmýšľal nad detailmi, ako bude naša svadba vyzerať. Nechal mi voľnu ruku, akurát som mu už ukazovala väčšinou finálne 2-3 tipy na výber a spolu sme vybrali. Ja som čerpala veľa inšpirácie zo svadobných magazínov a hlavne z Pinterestu.

Kde sa konala a ako ste vyberali priestor? Priestor sme vyberali necelé dva roky dopredu. Vytipovala som si 7 miest, ktoré sa mi najviac pozdávali, no a potom sme prileteli na Slovensko a osobne sme si každý priestor išli obzrieť a stretnúť sa s manažérmi. Vždy som si dala pri dodávateľoch záležať na ich profesionalite a celkovom pocite. Niektorých som musela meniť tesne pred svadbou, ale oplatilo sa.

Pamätám sa, keď sme prišli do hotela Slamený Dom v Malej Ide. Bol už podvečer a na nádvorí je taká úžasná atmosféra… Vtedy sme vedeli, že je to ono. Môj manžel povedal len: ''áno toto je miesto kde sa chcem oženiť!''

Aká bola téma výzdoby a čo všetko ste do nej ladili? Na našej svadbe sme mali priateľov z rôznych krajín, preto som chcela, aby celá svadba bola slovensko-anglická. Každý text alebo hovorené slovo sme mali preložené. Chcela som ponechať slovenské tradície a spojiť ich s írskymi, keďže môj manžel je Ír. Pre mňa boli detaily veľmi dôležité, ako napr. každý hosť mal pri svojom mene maličkú vázičku so štvorlístkami, čo je symbol Írska.

Neskôr v noci sme mali živú írsku kapelu. Nechýbali slovenské tradície ako rozbíjanie taniera či redový tanec o polnoci. Dokonca aj únos nevesty sa konal. Výzdobu sme mali jemnú marhuľovo-ružovo-mentolovú. Zladili sme výzdobu, všetky tlačoviny, stuhy na družičkovských kyticiach, motýliky družbov (ktoré mimochodom vyrábal môj šikovný manžel).

Mali ste hneď jasno v tom, aký bude obrad a kde sa bude konať? Obrad sme chceli civilný a oproti írskemu počasiu sme mali väčšiu šancu na slnečný deň, tak sme ho chceli vonku.

Aké šaty si mala? Vybrala by si si dnes už iné? Šaty som vyberala riadnu chvíľu. Všetky kamarátky mi vraveli, že keď uvidím tie ''moje'', budem to vedieť. Tak sa aj stalo. Bola som v 6 svadobných salónoch a keď som si tie svoje vyskúšala, zaliali ma slzy (a to som si myslela, že mne sa také nestane). Vedela som, že sú to tie. To je ako s láskou-proste vieš. Šaty som si kupovala a bolo to skvelé rozhodnutie, pretože, keď dizajnér robí šaty presne pre teba, je to podľa mňa o to intenzívnejší pocit. A nie nemenila by som. 

Ktoré momenty z vašej svadby máš navždy v pamäti? Takých momentov je mnoho. S manželom sme spolu boli už skoro 5 rokov, keď sme sa brali, no napriek tomu sme chceli zažiť niečo čarovné a deň pred svadbou sme spali každý v inej hotelovej izbe. V ten deň sme sa videli až pri oltári. Ten pocit je neopísateľný a určite to odporúčam každej nevestičke.

Ďalej moment je ako ''behám'' dole na sobáš, všetci čakajú… konečne dobehnem do výťahu a ten sa nie a nie zatvoriť. :-). Pamätám si, ako som zbadala môjho dedka, ktorý ma odprevádzal k oltáru a vtedy na mňa dobehla panika, on mi len chytil ruku a povedal: "neboj sa, tu som s tebou." Prvý pohľad na môjho Petra ešte z diaľky po cestičke k nemu bol veľmi dojemný. Takisto, keď ma svokor so slzami v očiach objímal pri gratulácii a neskôr, keď jeho príhovor namiesto prekladateľky povedal sám v slovenčine, ktorý sa naspamäť naučil v noci. Bolo to neskutočné dojemné.

Je veľa ďalších momentov ako napr., keď moja babka nemohla žiaľ tancovať so mnou na redovom tanci kvôli zdravotným problémom, tak som aspoň k nej odbehla a vystískala ju. Takisto, keď mi moja svokra povedala, že írska živá skupina hrá jej obľúbenú pieseň (ktorú som si od nich vyžiadala, nič nebola náhoda).

Vlastne to, koľko ľudí cestovalo z Írska, Škótska, Anglicka, Čiech, Francúzka, Maďarska, Talianska, či druhého konca Slovenska, bolo pre nás nesmierne dojemné.

Takto z odstupom času, čo by si zariadila inak na svadobnom dni alebo plánovaní? Svadobný deň bol úžasný! Celá svadba dopadla fantasticky a všetci dodávatelia boli špičkoví. Ja som veľká detailistka a všetko mám rada zorganizované a perfektné. Takže, kebyže ešte raz, našla by som si veľmi dobrú svadobnú asistentku, ktorá by na všetko dohliadala za mňa. No, nie nadarmo ma priatelia volajú ''Miss organised''.

Ako vnímate vašu svadbu po uplynutí viac ako 2 rokov? Ako krásny deň, kedy sa dve rodiny spojili v jednu.

Viac fotografií zo svadby Mirky a Petra:

Mirke prajeme krásny manželský život a ďakujeme za rozhovor!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby