Nevesta Dominika: „Počas svadobného dňa sme absolvovali hneď dve fotenia.“

 • 28. nov 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Jan Ducko

Nevesta Dominika vymyslela svadobné fotenie naozaj špeciálne: chcela absolvovať fotenie vo svadobný deň a zároveň zachovať čaro prvého pohľadu na nevestu vo svadobných šatách pri oltári. Tak vymysleli fotenie ešte pred obradom a Dominika mala na sebe jednoduché krátke biele šaty, ale so závojom… Veď je predsa nevesta!

Ako a kedy ste sa zasnúbili? Keďže môj (už) manžel je veľký romantik, naše zásnuby plánoval dlho. Predstavoval si niečo veľké, honosné, na čo nikdy nezabudneme. Až raz pri večeri som sa zmienila, že by sa mi najviac páčili zásnuby doma, v súkromí, bez veľkých ovácií. Videla som, že tou myšlienkou nie je príliš nadšený, ale keďže ma tak veľmi ľúbi, počkal zopár mesiacov a keď už som na to pomaly zabudla, prišlo to.

Skoro po piatich rokoch nášho vzťahu, minulý rok v októbri, sa odhodlal. Pamätám si, že som si zrovna nafarbila vlasy a pretŕčala som sa pred zrkadlom s novou vizážou… Len tak, v teplákoch a tielku. Keď som sa otočila, kľačal predo mnou s veľkou krabičkou. Zahmlilo sa mi pred očami a obaja sme boli v momente dojatí. Priznám sa, že si nepamätám skoro nič z tých určite krásnych slov, ktoré mi v tej chvíli vravel. Po dlhom objímaní sme si otvorili biele vínko a rozprávali sme sa do noci o našom ďalšom spoločnom živote… Skrátka nezabudnuteľné.

Akú svadbu ste si predstavovali na začiatku a splnili sa vám vo finále očakávania? Som pravdepodobne jedna z mála, ktorá o svojej svadbe vôbec nesnívala už od malička. Nemala som teda konkrétnu predstavu a popravde ani prehľad o tom, čo je „in“, a tak som začala inšpirácie hľadať na internete. Tak som sa dostala práve na MS a musím povedať, že táto stránka ma zachránila. Našla som všetko, čo budúca nevesta potrebuje vedieť a hlavne množstvo nápadov a inšpirácií.

Svadobné prípravy a všetko okolo toho som si neskutočne užívala. Postupne sa mi teda rodil v hlave koncept celej svadby a aj keď plánovanie nebolo vždy jednoduché, pretože všetky veci sme si vyrábali svojpomocne, nakoniec to celé dopadlo výborne. Všetci sa tešili z fotokútika s vtipnými rekvizitami, dámy si pochutnávali na dobrotách v sladkom kútiku a páni radi trávili chvíle v gentlemen´s bare.

Aké šaty si si vybrala a prečo? Výberu šiat som sa veľmi obávala. Keďže som vysoká, vedela som, že budem vo výbere limitovaná a sadnú mi len niektoré modely. V salóne Wedding Avenue som však natrafila na úžasnú Veroniku, ktorá mi spolu s družičkou Aďkou s výberom šiat pomohla a ako to už býva zvykom, moje vysnívané šaty boli hneď prvé, ktoré som si vyskúšala.

Zdobený chrbát ma doslova „odrovnal“. Na skúške tesne pred svadbou, keď už šaty boli upravené na mieru a pani krajčírka mi nasadila aj závoj, som sa prvýkrát cítila ako nevesta a svadby som sa už nevedela dočkať. V tej chvíli sa rozplynuli všetky moje obavy a vedela som, že tieto šaty sú tie pravé.

Ako prebiehalo svadobné ráno? Boli aj stresy? Priznám sa, že som bola dosť v strese. Ani neviem prečo, všetko bolo pripravené, ale asi to k tomu patrí. Ráno som stihla ešte ožehliť manželovi košeľu a pomaly sme sa vybrali do nášho svadobného apartmánu v Trenčianskych Tepliciach.

Naokolo samé hory a zelené kopce, úžasný výhľad, no skrátka romantika. Celé dopoludnie ma sprevádzala moja kamarátka a zároveň družička Janka a spolu s vizážistkou sme si prípravy celkom užívali. Babule vytvorili naozaj skvelú atmosféru, a tak som sa konečne uvoľnila a svadobný deň som si začala užívať naplno.

Kedy ste absolvovali fotenie a na akých miestach? Fotenie bolo fakt super. Počas svadobného dňa sme absolvovali hneď dve fotenia, pretože vtedy ma „ešte snúbenec“ prvýkrát túžil vidieť vo svadobných šatách až na samotnom obrade. Takže prvé fotenie som absolvovala v jednoduchých bielych šatách s čipkou a ako doplnok som zvolila závoj, aby bolo vidieť, že som predsa nevesta.

Fotili sme sa v parku v Trenčianskych Tepliciach. Po svadobnom obrade sme sa vybrali na fotenie č. 2 a miesto sme zvolili pri krásnom kláštore v Skalke nad Váhom. Vyštverať sa hore v svadobných šatách bol celkom adrenalínový zážitok, ale za tie fotky to určite stálo.

Aký bol svadobný obrad? Mali ste vlastné svadobné sľuby… Aké to bolo? Jedným slovom bol pre nás obrad – dokonalý. Nikdy som nevidela toľko lásky v očiach môjho manžela ako v ten moment, keď ma prvýkrát videl kráčať vo svadobných šatách priamo k nemu. Sľuby sme si napísali asi mesiac pred svadbou. Boli romantické, ale hlavne vtipné (my sme totiž taká veselá kopa), takže okrem toho, že sa nám podarilo hostí rozosmiať, sa mne osobne podarilo manžela úprimne rozplakať.

Ja som napríklad manželovi sľúbila, že ho budem ľúbiť aj vtedy, keď bude rozprávať po záhorácky a on mi na oplátku sľúbil, že tu bude vždy pre mňa, teda okrem utorka a stredy večer, kedy sa hráva Liga majstrov. Celý čas sme sa pevne držali za ruky a vtedy som naozaj cítila, ako veľmi sa navzájom ľúbime. Obrad bol neskutočne emotívny a krásny zároveň a budem si ho navždy pamätať.

Mali ste na svadbe nejaký program? Zachovali ste aj tradície? Hostia sa na svadbe určite nenudili. Okrem tradičných záležitostí ako je hádzanie kytice a podväzku, si pre nás družičky prichystali topánkový kvíz s otázkami ušitými na mieru pre nás, pri ktorom sa všetci neskutočne nasmiali. Pre mňa je však najkrajšou svadobnou tradíciou čepčenie, ktoré na našej svadbe nemohlo chýbať. Dievčatá z FS Považan nádherne spievali a doslova dych vyrážajúcu atmosféru, ktorú vytvorili, keď sme len za svetla sviečok prichádzali, mám doteraz pred očami.

Nakoniec sa konal aj únos nevesty, ktorý vôbec nebol plánovaný. Pri odchode som stihla manželovi pošepkať, kam ma unášajú a spoliehala som sa na to, že nás rýchlo nájdu. Vtipné to začalo byť v momente, keď si manžel nevedel ani za nič spomenúť na názov podniku, v ktorom sme zatiaľ s mojimi kočkami „trsali“ o dušu. Nakoniec nás však našli a zábava pokračovala v kaštieli, kde sme mali hostinu.

Tvoje a manželove "TOP" momenty? Moje: Tých úžasných momentov bolo počas celej svadby pre mňa naozaj veľa. Nikdy nezabudnem na to, ako sa mi triasol hlas, keď som ďakovala mojim rodičom za to, ako ma vychovali. Nezabudnem na to, keď som sa asi hodinku pred obradom stretla s mojimi kočkami, s ktorými som vyrastala a na to, ako ma obliekali do svadobných šiat.

Nezabudnuteľný bol náš „firstlook“ počas obradu a aj prvý svadobný, absolútne nenatrénovaný tanec. Krásne momenty sme zažívali aj počas čepčenia, kedy som sa do manžela oblečeného vo vyšívanej vestičke a v klobúku druhýkrát zaľúbila :-).

Manželove: Mojim úplným TOP momentom bol príchod nevesty, nakoľko vo svadobných šatách som ju videl prvýkrát až na obrade. Veľmi som sa tešil na to, ako si jej príchod budem vychutnávať ako v romantickom filme, ale nemohol som sa na ňu dlho dívať, lebo bola tak krásna, že keď som sa na ňu pozrel, hneď sa mi tlačili slzy do očí a vzhľadom k tomu, že som mal make-upom zatretý monokel, nebolo prípustné plakať.

Momentov na svadbe, ktoré možno považovať za TOP bolo veľa vzhľadom k tomu, že sa jednalo o moju prvú a dúfam, že aj poslednú svadbu. Ale tie naj momenty, ktoré mám stále v mysli, sú určite novomanželský tanec, ktorý sme si, plný endorfínov, len tak užívali, čepčenie, ktoré v podaní FS bolo nezabudnuteľné a jeden z ďalších TOP momentov bol ráno po svadbe, keď sme si mohli konečne aspoň na chvíľku ľahnúť a pospať si.

Viac fotografií zo svadby Dominiky a Juraja:

Mladomanželom ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré do spoločného života!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby