Nevesta Nika: „Krásne prostredie ranča dotvorilo skvelú atmosféru našej dojímavej svadby.“

  • 2. nov 2016
  • Alžbeta Kovárová
  • Ľuboš Bórik

V dnešnom rozhovore si s nevestou Nikou zaspomíname na jej svadbu, ktorá je aj po vyše 3 rokoch pre mnohé plánujúce nevesty zdrojom nápadov. Do jej fotoblogu určite nahliadnite, ak sa chcete inšpirovať, pretože Nika je najpopulárnejšou nevestou histórie Mojej svadby a vytvára pre vás albumy plné zaujímavých svadobných tém a farieb.

Veronika a Lukáš, dve osoby na začiatku veľkého príbehu… Ako sa začala vaša "story"? Náš príbeh sa začal v roku 2008 na Silvestra. Zoznámila nás moja najlepšia kamarátka, keďže tú zimu sme "sviatkovali" u nej na chate v Liptovskom Mikuláši. Je zaujímavé, že tú kamarátku poznám veľmi dlho, už od detstva, a ona poznala veľmi dlho aj môjho, už terajšieho, manžela, len naše spoločné stretnutia predtým nikdy nevyšli. Vyšlo to až na spomínanej chate v roku 2008. Tam povestná iskra nepreskočila, stali sa z nás iba kamaráti.

To sa ale veľmi rýchlo zmenilo, postupne sa z nás stávali najlepší priatelia, nevedeli sme si jeden bez druhého predstaviť ani jeden jediný deň. A ako to už býva, keď sme to najmenej čakali, prišla nás navštíviť láska. Nakoniec sa z môjho najlepšieho priateľa stal aj muž môjho života.

Kedy a kde prebehla otázka: „Vezmeš si ma?“ Žiadosť o ruku prišla po 3 a pol rokoch spoločného života a bolo to na Vianoce roku 2012. Prstienok bol zavesený na vianočnom stromčeku v krabičke v tvare vianočnej gule, takže som si ho spočiatku ani nevšimla. Zrazu ku krabičke pristúpil priateľov 2-ročný synovec, zvesil krabičku, podal mi ju do ruky a vraví: "Teta Nika, vezmeš si uja Lukáša?" Ostala som v šoku ticho sedieť a potom prišiel priateľ, kľakol si a spýtal sa aj on, či si ho vezmem, na čo som, samozrejme, odpovedala: "Áno".

Od vašej svadby je to už nejaký ten rôčik… Ako takto s odstupom vnímaš vašu svadbu? Je aj niečo, čo by si dnes urobila inak? Našu svadbu vnímam ako oslavu našej lásky s našimi najbližšími. Svadba bola krásna, z lásky a pripravovaná s láskou! Všetko bolo tak, ako malo byť, takže by som nič, ani takto s odstupom času, nemenila.

Si najpopulárnejšou nevestou na našej stránke. Aké to je a čím si si tento titul vyslúžila? Ďakujem nevestám na stránke, že to tak vidia a ocenili to tak. Keď sme chystali svadbu, hľadala som na internete množstvo inšpirácií a robila som si jednotlivé albumy, aby sa mi v tom lepšie orientovalo a aby som vedela, čo by som určite chcela na našej svadbe.

Albumy mali veľký úspech a páčili sa aj ostatným nevestám, ktoré z nich tiež čerpali inšpiráciu. To ma motivovalo k tvorbe ďalších albumov, vymýšľala som rôzne témy a veľmi ma to bavilo. Možno takto nejako to postupne vzniklo.

Poďme si ale zaspomínať na vašu svadbu. Aký ste na ňu mali názor? Zhodli ste sa s manželom na všetkom? Áno, zhodli. Väčšinou to bolo tak, že som niečo navrhla alebo vybrala, a manžel to schválil. Ale v podstate sme naozaj mali rovnaký pohľad na to, čo chceme, a potom už to samotné vyberanie a dolaďovanie išlo ako po masle. Táto prípravná fáza ma veľmi bavila, dokázala som tráviť hodiny nad výberom toho pravého pre nás.

Pre aké miesto hostiny a obradu ste sa rozhodli a prečo? Vybrali sme si reštauráciu a penzión C´est la vie. Krásne prostredie ranča dotvorilo naozaj skvelú atmosféru. Práve preto sme si reštauráciu vybrali, chceli sme niečo s peknou prírodnou atmosférou a toto prostredie bolo na to ako stvorené.

Obrad sa konal v krásnej sobášnej sieni Vily Košťálová. Toto miesto sme považovali za ideálne pre civilný obrad.

Čo si si na plánovaní najviac užívala a čo, naopak, bolo pre teba najhoršie? Užívala som si úplne všetko. Toto obdobie bolo úžasné. Bavilo ma na ňom všetko od prvých momentov. Veľmi ťažko by som vyberala jednu konkrétnu vec, ktorú som si užívala najviac.

Výber témy pre náš svadobný deň, výber kvetov, hodiny strávené vyberaním svadobných šiat, svadobnej kytice.. To všetko, a nielen to, ma nesmierne bavilo a užívala som si to.

Aký bol pre vás pocit byť stredobodom toho dňa? Veľmi som sa toho bála, ale v samotný deň svadby zo mňa všetok stres opadol. To, že sme boli v teň deň stredobodom pozornosti, bolo tak prirodzené, že sme to ani nevnímali a všetko si naplno užívali.

Aké boli reakcie na vašu svadbu? Čo sa hosťom najviac páčilo? Ohlasy na našu svadbu boli vynikajúce. Hostia si veľmi pochvaľovali hostinu, vraveli, že na žiadnej svadbe nejedli ešte lepšie a chutnejšie jedlo.

Všetci sa výborne zabávali a chválili aj výzdobu.

Mala si počas svadobného dňa nejaké dojímavé momenty? Kedy to bolo? Keď sme sa počas príprav stretli s mojimi družičkami, ktoré si pre mňa pripravili prekvapenie. Keď mi manžel priniesol kyticu a prvýkrát sme sa videli. Počas príhovoru môjho tata.

Krásnych, dojímavých momentov bolo viac, v podstate celá svadba bola popretkávaná dojímavými momentmi…

Viac fotografií zo svadby Niky a Lukáša:

Ďakujeme Nike za rozhovor a prajeme jej všetko najlepšie v manželskom živote!


Komentáre

    Pridaj príspevok