Nevesta Veronika: „Najkrajšie je to, keď sú tam s vami ľudia, ktorí vás majú radi a sú šťastní, že tam môžu byť.“

 • 8. aug 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Daniel Kaplavka

Aj vy patríte k nevestám, ktorým sa o svadbe aj sníva? Rovnako na tom bola Veronika, ktorú najviac potrápil výber výzdoby a naopak, šaty boli pre ňu jasnou voľbou. Zaujímavosťou tejto májovej svadby je určite aj romantické fotenie "first-looku" na rakúskom zámku… Prajeme príjemné čítanie!

Kto sú Veronika a Boris? Kto sme? Poviem to takto: sme len dvaja úplne obyčajní ľudia, medzi ktorými vznikla pred 9 rokmi neobyčajne veľká láska.

Aký bol vývoj vášho vzťahu? Kedy a ako prišla tá zásadná otázka? Náš vzťah bol od začiatku veľmi krásny, nikdy sme medzi sebou nemali problémy, nevznikali hádky (dobre, sem-tam áno, ale iba pre riadne hlúposti). Spoznali sme sa už počas strednej školy, pomáhali sme si, vyštudovali sme naraz aj vysoké školy a vtedy môj priateľ usúdil, že je čas sa pohnúť ďalej

Mesiac po štátniciach, na moje narodeniny, ma pozval na víkend na romantický pobyt na zámok, kde ma požiadal o ruku. No musím povedať, že som tušila, že sa to stane. Nebola som teda až tak veľmi prekvapená, ale aj napriek tomu to bolo krásne a bola som veľmi dojatá a šťastná.

Koľko času ste mali na plánovanie svadby a ako postupovali prípravy? Čo ste vybavovali najskôr? Zasnúbili sme sa v roku 2015, no dohodli sme sa, že sa nevezmeme do roka a do dňa, ale to necháme až na rok 2017. V prvom rade sme sa rozhodovali pre ten správny dátum. Nakoľko sme to nechceli ani v zime ani v horúcom lete, máj bol pre nás ideálny.

Počas toho roka od zásnub som si doslova preštudovala všetko o svadbách, hlavne portál mojasvadba.sk ma naviedol na takú správnu cestu, kde začať. Prvá bola sála, rezervovali sme ju vyše roka dopredu. Hneď nato to bol fotograf, kameraman a DJ. Človek si povie, že rok dopredu, koľko má času, ale poviem vám bolo to tesne, všetci už mali skoro celý rok 2017 plný.

Čo vám zabralo najviac času a energie pri plánovaní svadby? Čo ste naopak mali hneď jasné? Neviem, či mi niečo zabralo viac času ako iné. Dôležitosť som prikladala každej jednej maličkosti. Chcela som to presne také ako som si to vysnívala, venovala som sa detailom. Po čase sa mi už o tom aj snívalo, ale keď to tak zoberiem, najviac času mi asi zabrala výzdoba.

Aká farba, aké kvety a dekorácie? Predstava bola jasná – na stoloch musí byť množstvo kvetov a sviečok. Našťastie som našla úžasnú agentúru, kde mi môj sen splnili do poslednej bodky. Snúbenec nechal všetko na mňa a čuduj sa svete, zo všetkého bol nadšený. Moja úplne jasná voľba boli šaty – musia mať veľa čipky a mali by to byť Pronoviasky.

Ako si teda vyberala šaty? Koľko salónov si pochodila a aké šaty priniesli ten "waw" efekt? Šaty som mala vysnívané už dlhšie a takisto som už hodnú chvíľku sledovala dva svadobné salóny a ich ponuku. Jeden bol v Trenčíne a druhý v Bratislave. Objednala som sa na skúšku do obidvoch v ten istý týždeň, asi 8 mesiacov pred svadbou. Najskôr som išla do Trenčína a stalo sa to, čo by som nečakala. Hneď som našla svoje vysnívané.

Cítila som sa v nich ako princezná a vedela som, že sú tie pravé, ale stále tomu niečo chýbalo. Povedala som si, že závoj chcieť nebudem, no aj tak mi vraví pani v salóne, nech aspoň skúsim. Tak a vtedy to bol už úplný "waw" efekt a už nebolo o čom. Šaty aj závoj som okamžite rezervovala.

Aký bol váš svadobný deň? Stíhala si si ho užiť a vychutnať? Spočiatku som si ani nemyslela, že bude okolo svadby toľko vybavovania, ale musím priznať, že posledné mesiace pred svadbou ma začala chytať depka z toho, ako to dopadne, aké to bude, či budeme mať všetko, aké bude počasie, atď. Dokonca posledný mesiac som skoro nič nejedla, od nervov som nespala, a ak som spala, zase sa mi len snívali hlúposti.

Deň pred svadbou sme ešte rozviezli výslužky, nachystala som si šaty, topánky, proste všetko a okolo jedenástej išla spať. Za ten posledný polrok som sa ani zďaleka nevyspala tak dobre, ako v tú noc. Ráno som vstala skoro, už o šiestej a absolútne som si neuvedomovala, že sa vydávam. Bolo tichučko, vonku zamračené a celkom chladno. Potom o pol siedmej prišla vizážistka a začalo to. Ani sa mi tomu nechce veriť, ale celý deň sme boli obaja úplne v pohode, bez stresu a kľudní.

Užívali sme si každý jeden okamih, aj keď to bolo náročné, lebo sme sa od rána nezastavili. Hneď ako sme boli oblečení, nasadli sme do áut smer Rakúsko – vybrali sme si zámok ako miesto fotenia. Tam sme sa aj prvýkrát uvideli, bolo to veľmi romantické. Počas svadby sme sa snažili venovať sa hosťom, ale hlavne jeden druhému. Dokonca som za celý deň nič nezjedla, vôbec som nebola hladná, prvé jedlo bola až večera. Napriek tomu, že som už o polnoci ledva stála na nohách, ten deň bol neuveriteľne úžasný a užila som si ho dokonale, všetko dopadlo na výbornú.

Ako vnímal svadbu tvoj manžel? Čo on hodnotí ako najkrajšie či najlepšie? Môj manžel vnímal náš deň D presne tak ako ja. Užíval si ho už od začiatku, dokonca aj fotenie, a to napriek tomu, že sa tak nerád fotí. Keď prišiel "first look", dokonca aj plakal.

Úprimne, ono to ani tak nie je o šatách, výzdobe, šperkoch, kvetoch. Najkrajšie je to, keď sú tam s vami ľudia, ktorí vás majú radi a sú šťastní, že tam môžu byť, tešia sa s vami a z vás a urobia tak váš deň ešte krajším.

Viac fotografií zo svadby Veroniky a Borisa:

Veronika, ďakujeme za rozhovor!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby