Nevesta Paťka: „Zimná svadba je trochu neobvyklá. Mám rada veci, ktoré sa nerobia bežne.“

 • 3. júl 2018
 • Alžbeta Kovárová
 • Pavol Delej Photography

Zimné svadby majú takto v lete také zvláštne čaro a veľmi príjemne a ochladzujúco pôsobia aj Paťkine fotky. Pýtali sme sa jej na všetky dôležité súčasti svadobného dňa a určite oceňujeme topánky vyrobené na mieru a krásne zladené družičky. Nech sa páči, inšpirujte sa!

Ako ste sa zasnúbili? Ako dlho ste pred tým boli spolu? Bolo to pre teba prekvapenie? Poznali sme sa síce dlhšie, no spolu sme boli rok a hneď nasledovali zásnuby. Vedeli sme, že patríme k sebe, tak načo to odkladať? Boli sme v Rakúsku pracovne na sezónu prvýkrát spolu. Bola to zimná sezóna. V izbičke sme si postavili vianočný stromček, z domu sme si vzali napečené vianočné koláčiky a na Štedrý deň sme šli na polnočnú svätú omšu.

Z omše sme uzimení prišli do teplučkej izby vysvietenej stromčekom a pod ním sme si našli darčeky. Keď sme už všetky darčeky rozbalili, môj manžel, vtedy ešte priateľ mi povedal, že ešte jeden darček pre mňa má. Zatvorila som oči a kľakol si predo mňa s otázkou, či sa stanem jeho ženou. Samozrejme som bola v šoku, ale bola som šťastná a povedala som áno.

Ako ste sa po zásnubách začali plánovať? Čo ste začali riešiť ako prvé? Do týždňa od zásnub sme to oznámili snáď všetkým. Ako prví sa o tom dozvedeli rodičia. Samozrejme, boli milo prekvapení. Ďalšia fotka spolu s prsteňom letela na sociálne siete a tam sa to aj rozšírilo. Plánovať sme zažali hneď. Stanovili sme si dátum svadby a rezervovali naše vysnené miesto obradu a hostiny.

Prečo ste si vybrali zimný dátum? Zimná svadba je trochu neobvyklá. Mám rada veci, ktoré sa nerobia bežne. Okrem toho by som to v horúčave asi nevydržala. Mamka ma pochválila za výber dátumu, pretože sa aspoň koláče nepokazia.

Aké svadobné šaty si si vybrala a prečo? Svadobné šaty som si pozerala už pred zásnubami. Bola som posadnutá reláciami, kde si dievčatá vyberali šaty na ich svadby. Nepozerala som to preto, lebo som si už predstavovala svoju vlastnú svadbu a seba v šatách. Jednoducho má táto téma bavila a videla som sa, ako taký salón vlastním ja sama.

Takže šatičky som mala odpozerané spolu s najnovšími trendami a strihmi, ktoré sa k akej postave hodia. No napriek tomu som si vybrala úplne iný strih šiat, o aké som najprv mala záujem. Šatami a svojím výberom, som moje najbližšie okolie prekvapila. A na počudovanie sa mi aj naozaj hodili. Veď, posúďte sami.

Mala si nádherné topánky, prečo a ako si si ich vybrala? Výber topánok je pre mňa smrť. Vzhľadom na to, že moje nohy nie sú dĺžkovo rovnaké, mám problém si vybrať topánku, ktorá by mi sedela na obidvoch nohách. Moja jasná voľba boli topánočky od Badgley Mischka, ale pre ich cenu bolo pre mňa riskantné ich objednať bez skúšania. V niektorých salónoch boli dostupné, no nie modely, v ktorých som túžila pretancovať noc.

Na facebooku som narazila na užasnú stránku, kde vyrábali topánočky na mieru. Nebolo to odo mňa ani ďaleko. hneď som sa objednala na stretnutie, topánočky som si vybrala. Vďaka ich rýchlym ručičkám mi ich stihli ušiť dva dni pred svadbou. Píšem to preto, lebo som typ človeka, ktorý si veci necháva na poslednú chvíľu. Preto by som sa chcela ešte raz poďakovať za rýchlu prácu, krásne prevedenie a pohodlné nosenie firme z Bardejova – Dokonalé topánky podľa TEBA Witt.

Vaše obrúčky sú rozdielne, ty máš na nej aj modré kamienky, prečo? Ako prebiehal ich výber? Ako som už spomínala, mám rada veci, ktoré sú nezvyčajné. Priznám sa, obrúčku s modrými kamienkami som ja osobne ešte nikde nevidela, preto ma zaujala najviac a v momente som si ju obľúbila. Manžel má prstienok z podobnej série, ale samozrejme ho má bez kamienkov. Do vnútornej strany sme si nechali vygravírovať nápis "with God". Plánovali sme najprv obrúčky z ružového zlata, aby som ju mohla nosiť na jednej ruke spolu s mojím snubným prsteňom. Ale ružové zlato sa nám akosi nepáčilo, tak sme sa rozhodli pre to žlté.

Družičky sa pekne zladili, bol to tvoj nápad? Ako na to reagovali, že budú mať rovnaký outfit? A ako ti pomáhali so svadbou? Bol to môj sen mať družičky zladené. Nie všetky reagovali pozitívne, no myslím, že výsledok stál za to. Družičky svadbu oživili. Aspoň ich bolo vidieť a v dave ľudí nebol problém nájsť. Dievčatá mi spravili parádnu rozlúčkovú párty, pomáhali mi s pierečkovaním. No mala som aj družičku, ktorá mi s maminou upiekla prekrásnu tortu mojich snov a o tom ako chutila, snáď ani nemusím písať, už teraz mám slinky na jazyku.

Vyrobila mi štítky na koláčiky do candybaru a dozdobila mi ručne vyšívanými niťami a ručne všitými korálikmi moje svadobné šaty. Moje družičky pred kostolom ozdobili každého hosťa pierkom, odoberali mi kvety a dary od blahoželajúcich. Moja hlavná družička – moja sestra, mi bola nápomocná každý deň pred svadbou.

Lepila, vystrihovala, maľovala so mnou veci, ktoré sme použili na zábavný stolík pre hostí a tiež mi bola po ruke celý svadobný deň, na prezliekanie, povzbudzovanie a podobne. Taktiež mi družičky splnili sen na začiatku obradu. Spolu s družbami začali slávnostný obrad za pochodu vo dvojiciach až pred oltár. V pozadí znela pieseň Pachelbel canon. Už sa teším na krátky zostrih celej svadby.

Akú výzdobu ste zvolili a aké boli jej nosné prvky? Modrá. Kráľovská modrá. Žiadna iná farba sa mi na našu svadbu nehodila. Chiavari stoličky som plánovala zlaté, ale nie všetko sa dá. Klubové taniere nesmeli chýbať, no zlaté príbory sa mi už nepodarilo doladiť. Nevadí, myslím, že sa hostia najedli aj z obyčajných.  Som rada, že moja predstava o svadobnej výzdobe sa naplnila.

Ako sa máte po svadbe? Čo je u vás nové? 🙂 Po svadbe nás postretávalo už asi všeličo. Obdobia ťažšie, ale aj radostnejšie. No najväčšiu novinu sme nedávali veľmi do éteru, no teraz si myslíme, že sme už za zónou ohrozenia a môžeme sa smelo popýšiť naším novým a prvým členom novej rodinky. Veríme, že našu misiu manželstvom zvládneme, že si budeme stále pomáhať a ľúbiť sa. Vo všetkom sa podporovať tak, ako sme si to sľúbili pred oltárom. Nech nám v tom Pán Boh pomáha!

Viac fotografií zo svadby Paťky a Jozefa:

Paťke ďakujeme za jej čas a chuť sa s nami podeliť o svoje svadobné dojmy a prajeme všetko dobré!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby