Nevesta Saška: „Pri sľuboch sme stáli traja, a traja sme boli aj pri mladomanželskom tanci.“

  • 9. okt 2018
  • Alžbeta Kovárová
  • Martin Brejka

Sympatická dvojica – Saška a Peťo – sa rozhodla vziať sa, keď ich dcérka Amálka mala 5 rokov, aby si to aj ona s nimi užila. Svadbu si teda užili všetci traja spolu: spolu sa chystali, držali sa za ruky pri sľuboch, tancovali… Lebo oni sú rodina…

Ako ste sa zasnúbili? A aký prsteň si dostala pri zásnubách? Zasnúbili sme sa na Vianoce. Nie priamo po Štedrej večeri, ale až po rozbalení všetkých darčekov. Môj drahý sedel vedľa mňa na gauči a sledovali sme Amálku a jej nové hračky. Potom mi nenápadne povedal, že má pre mňa ešte jeden darček, ale nevie, či ho budem chcieť. Samozrejme som chcela. Vždy hovoril, že dieťa má mať aspoň 5 rokov, aby si svadbu užilo. Svoj názor vyjadrila hneď aj Amálka. Od toho dňa nerozprávala o inom, len že my traja budeme mať svadbu… 😀

Aká bola tvoja predstava o svadbe? Bolo viac faktorov, čo sme zohľadňovali: 

  • 1. Chceli sme niečo tradičné v kruhu rodiny a najbližších kamarátov. 
  • 2. Milujem Slovensko a jeho folklór. chcela som mať aj niečo z toho na svadbe. 

Na stoly sme použili vázy a taniere z modranskej keramiky (väčšinou bazáre), po rodine a známych sme pozháňali rôzne háčkované obrusy, čo dodalo celému stolu šmrnc. Bolo krásne sledovať, ako si žienky hľadajú práve tie svoje výtvory a aké sú na ne hrdé.

Aké ste mali svadobné oznámenia? Svadobné oznámenie nám podľa môjho návrhu nakreslila moja sestrička, a to sme potom dali do tlače. Úplne nás vystihovalo. Ako povedala moja kolegyňa: "Pozvánka na Kinder párty".

Mala si netradičné šaty a veľmi ti pristali, bola si naozaj krásna. Prečo tieto a nie zo salónu? I keď sa to nehovorí, dávno pred zasnúbením som vedela, že nechcem nič klasické. Bola som skúšať aj v salóne, ale nič nenaplnilo moje predstavy. Tak som jednoducho napísala Katke Vavrovej , mladej slovenskej návrhárke, ktorej tvorba sa mi páčila dávno predtým.

Dohodli sme si stretnutie, povedala som jej moje predstavu, ona mi ukázala nejaké svoje návrhy a za jedno popoludnie sme to celé dali dokopy.  Bolo to najlepšie rozhodnutie, čo som mohla urobiť. Šaty boli z hodvábu. Na pokožke sa kĺzali, boli ľahké ako pierko a ja som sa v nich cítila ako kráľovná.

Aké tradície ste na svadbe zachovali? Čo sa týka tradícií, tak asi len to, že sme mali redový tanec. Inak sme tradícií až tak veľa nemali. Na svadbu si ma doniesol ženích bez odpýtavania. Ja som si obe moje lásky obliekla a oni ma spolu odprevadili na sobáš. Pri sľuboch sme stáli traja, a traja sme boli aj pri mladomanželskom tanci. Príhovor na svadbe mal samotný ženích a po polnoci hral punk a metal. 

Ktorých dodávateľov môžeš len a len odporúčať, že sa úplne trafili do tvojej predstavy? Fotograf Martin Brejka – nezľakol sa výzvy fotiť nás v horách a výsledok bol nad naše predstavy. Návrhárka Katka Vavrová – presne vedela, čo chcem. Šaty sadli ako uliate a boli ešte krajšie než v mojich predstavách. Turčiansky dvor – dotvorili nám výzdobu, personál na jedničku, jedlo vynikajúce a ubytovanie si tiež všetci pochvaľovali.

Bolo všetko vo svadobný deň tak, ako malo byť? Svadobný deň som si užila. Bolo to všetko úžasné. Keď sa naň pozriem spätne, tak bol dokonalý taký, aký bol. Boli tam moji najbližší, moja rodina a kamaráti a všetci boli šťastní. 

Aké sú tvoje najobľúbenejšie momenty svadobného dňa? Keď Amálka držala ocinka za druhú ruku pri sľuboch. To je topka. Druhá bola, keď sme novomanželský tanec tancovali v trojici. Tretia, ktorá mi utkvela v pamäti, keď sme sa vytratili zo sály von a skákali sme s Amálkou cez švihadlo, lebo my sme rodina. Štvrtá – ako môj drahý so svojím bratom a kamarátmi poskakuje na metal, pohľad na nezaplatenie. A k tomu ten spokojný úsmev na jeho tvári…

Viac fotografií zo svadby Sašky a Peťa:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme celej rodinke len to najlepšie!


Komentáre

    Pridaj príspevok