Nevesta Simona: „Nosným prvkom kvetinovej výzdoby boli malé oranžové kumkváty.“

 • 19. dec 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Gabriela Jarkovska Photography

Svadba dvoch kreatívnych duší – Simony a Ruda, nemohla byť iná ako nápaditá a určite inšpiratívna. Nie je vôbec trúfalé napísať, že dokonalé spojenie zámku Dukovany, nevestiných originálnych "strapčekových" šiat, kumkvátov na stole a ďalších prepracovaných detailov vytvorili niečo, čo vám v pamäti ostane naozaj dlho…

Kto sú Rudo a Simona? Čo vás dalo dokopy a ako ste sa zasnúbili? Rudo je online dizajnér a ja sa momentálne nachádzam v tranzitnom štádiu medzi dvoma zamestnaniami. Predtým som však roky pracovala vo svadobnom biznise ako event designer pre PONK Rentals. S Rudom sme sa zoznámili v mileniálnom duchu cez internet, konkrétne cez portál Kyberia. Rudo stalkoval moje selfíčka a ja zase jeho príspevky zo štúdia v Soule a VJské počiny.

Potom sme si začali písať a stretávať sa aj osobne. Zhodou okolností sa naše prvé rande odohralo presne päť rokov pred našou svadbou :-). Zasnúbili sme sa v Tokiu na šliapacej loďke v Ueno parku. Bolo to ako z filmu. Blížiaci sa tajfún tú atmosféru ešte viac umocňoval.

Ako dvaja kreatívni ľudia, ste mali určite špeciálnu predstavu o vašej svadbe… Čomu ste sa chceli vyhnúť a čo naopak bolo pre vás "must have"? Vyhnúť sme sa chceli neosobným priestorom a bielym návlekom na stoličkách :-). Celkovo počas plánovania sme sa riadili pravidlom, že nebudeme robiť nič, s čím nie sme stotožnení. Všetko, čo sme na svadbe urobili, sme urobili preto, lebo sme chceli, nie preto, lebo “sa to patrí”.

Naopak, “must have” bolo, aby sa každý na našej svadbe cítil v pohode, dobre sa najedol, zabavil. Preto sme si aj pozvali ľudí, na ktorých nám záleží a ktorých sme tam chceli mať. Must have bola tiež pieseň, ktorá mi znela pri ceste uličkou – The Cure – Plainsong. Mala som ju vybranú snáď 10 rokov :-).

Výber miesta hostiny a obradu je po väčšine najnáročnejšia úloha. V čom vyhralo vaše vybrané miesto? Miesto sme vybrali relatívne rýchlo – asi po mesiaci hľadania. Zámek Dukovany sa nám zapáčil hneď na prvý pohľad. Je pekne osadený v krajine, decentne zrekonštruovaný, má nádherné interiéry zdobené freskami s botanickými a zoologickými motívmi a vynikajúcu kuchyňu! Veľkým plusom sú veľké okná, ktoré celý priestor krásne presvetlia. Rovnako komunikácia bola bezproblémová a snáď vo všetkých našich čudesných požiadavkách nám vyšli v ústrety.

Tvoje šaty boli naozaj originálne. Aký bol ich príbeh? A čo s nimi plánuješ teraz? Príbeh je naozaj dlhý a môžete si ho prečítať v tomto článku. Na pani Jarmilu Husárovú som mala veľmi dobré referencie od dvoch klientiek. A ja môžem dať ďalšiu. Pani Jarmila je veľmi šikovná, milá a ústretová osoba. Najskôr sme sa stretli, keď som ešte nemala kúpenú látku na šaty. Popísala a nakreslila som jej, čo by som cca chcela, ona mi povedala, koľko látky mi bude treba a proces výroby sa začal.

Dokopy som mala asi 5 – 6 skúšok, kedy sme dolaďovali najmenšie detaily. Výsledok bol famózny a ja som spokojná ako blcha. Taktiež ma potešilo, že za ušitie mi zaúčtovali cenu spoločenských šiat, nie svadobných, nakoľko neboli také komplikované. V to som ani nedúfala :-). Rozhodne ich neplánujem predať ako to robí veľa neviest. Neviem, či ich ešte niekedy budem mať na sebe, no určite ich zachovám pre prípadné budúce generácie.

Veľmi sa mi páčia aj doplnky nevesty… Tie topánky, wau! Podarilo sa ti zachovať aj tradíciu – niečo staré, modré, požičané a nové? Ďakujem krásne. Nejako som to nesilila, ale náhodou sa stalo, že sa mi to podarilo. Vintage náušnice s modrým kameňom boli niečo modré a niečo staré zároveň, nové boli šaty a obrúčka, niečo požičané tvoril prívesok v tvare hviezdičky s diamantom od svokry. Dostala ho od svojho manžela, keď sa jej narodil môj Rudo. Nakoniec mi ten prívesok darovala.

Aká bola výzdoba? V akých tónoch sa niesla a aké kvety ste vybrali? Výzdobu som sa snažila prispôsobiť našej svadobnej lokalite – Zámku v Dukovanoch. Hostina sa odohrávala v Opičom sále. Tá sála je úžasná a výrazná, nechcela som ju ničím prebíjať, skôr mi išlo o podčiarknutie jej vzhľadu. Preto som sa rozhodla pre voľnejšie aranžmány v mosadzných nádobách na nožičke. K nádobám sme doladili aj mosadzné svietniky, slonovinové sviečky, šedé ľanové obrusy, ľahké batistové obrúsky a moje obľúbené poháre na prosecco – Zlatá Zuzana od Jozefa Staníka.

Nosným prvkom kvetinovej výzdoby boli malé oranžové kumkváty – mám slabosť na citrusové plody, či už v záhrade, na tanieri alebo v aranžmáne. Doplnila som ich o ďalšie obľúbené kvety v bielych a svetloružových odtieňoch: tuberózy, ruže, hrachor, hortenzie a stračonôžky. Funkčnú stránku výzdoby plnili transparentné kaligrafické menovky, ktoré nám vyrobil svokor.

Aká bola zábava na svadbe? Ak som si dobre všimla, nemali ste DJ. Zábava bola skvelá. S manželom sme v Spotify vytvorili štyri playlisty – playlist k welcome drinku, k obradu, k večeri a na tancovanie. Tancovalo sa približne do štvrtej ráno a veľa ľudí si pochvaľovalo tento systém. Ja osobne by som tiež nemenila.

Vaša svadba patrí určite k top svadbám na našej stránke… Čo by si novým plánujúcim svadbám poradila? Najdôležitejšie je podľa mňa to urobiť tak, aby sa to páčilo vám dvom. Robte veci podľa toho ako to cítite vy, nie podľa toho, ako to cíti teta z piateho kolena. Ďalšie moje tipy si budete môcť prečítať v najbližšom čísle časopisu Svadba :-).

Viac fotografií zo svadby Simony a Ruda:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky a šťastia!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby