Nevesta Tatiana: „Vždy som snívala o tom, že raz budem mať svadbu vo svadobnom stane v záhrade.“

 • 14. nov 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Photodananai

Tatiana a Petr si užili svoj veľký deň na Smolenickom zámku vo svadobnom stane. Výzdoba sa niesla v elegantnom štýle a zaujímavým detailom boli určite priehľadné stoličky. S nevestou Táňou sme sa pobavili o tom, ako vyzeral jej svadobný deň, ako si ho užila vďaka družičkám a ako sa zaľúbila do dvoch šiat a ktoré napokon vyhrali.

Akú si mala predstavu o svadbe? Aký štýl si chcela? Vždy som snívala o tom, že raz budem mať svadbu vo svadobnom stane v záhrade. Chcela som niečo, čo bude pôsobiť nežne, romanticky, elegantne a hlavne, aby bolo všetko v neutrálnych farbách, a preto som zvolila farby bielo-zlatú doplnenú o zelenú. Kvety, oznámenie, tlačoviny a celá výzdoba bola ladená do týchto farieb.

Aké miesto ste si na svadbu vybrali a prečo? Miesto na svadbu sme si vybrali Smolenický zámok. Má krásne vonkajšie prostredie a na dolnom nádvorí, kde sa konala aj svadba, je malá záhrada so zeleňou a keď sa to spojí s tým, že sme na zámku, voľba bola jasná.

Aké boli tvoje svadobné šaty? Ako prebiehal ich výber? Svadobné šaty boli klasické bielo-krémové s čipkou a dlhou vlečkou, o ktorej som vždy snívala. Pochodila som viacero svadobných salónov, no v salóne Soireé v Nitre som si vyskúšala od nich prvé svadobné šaty a hneď som vedľa, že sú to tie pravé. Šaty, ktoré musím dať ešte do pozornosti a sú pre mňa takisto krásne a špeciálne ako svadobné šaty, sú šaty, ktoré som si obliekla po polnoci. Tieto boli z Istanbulu. V týchto šatách som mala ďalšie, už posvadobné fotenie, nakoľko boli pre mňa výnimočné rovnako ako svadobné.

Aké to boli šaty? Tak ako pri svadobných šatách, tak aj pri týchto som mala pocit výnimočnosti a toho, že sú to tie pravé. Najprv som chcela mať svadobné šaty presne také ako boli tieto popolnočné, no nič také som najprv nenašla. Až s odstupom času, keď som si išla vyberať popolnočné šaty, som našla tieto. Presne také, aké som chcela. Chvíľku som aj váhala, že si šaty premením a nechám si popolnočné ako svadobné, no pre mňa boli jedinečné obidvoje a nakoniec som zvolila za svadobné šaty klasické biele. Oboje boli, ako sa hovorí – “láska na prvý pohľad”.

Ako sa k tebe zladili družičky a čo bolo ich úlohou počas plánovania svadby a v deň svadby? Družičky mali zladené púdrové šaty a na rukách mali náramky zo živých kvetov. Tieto náramky boli zladené ku svadobnej kytici. Hlavná družička chodila so mnou úplne všade, pomáhala mi s výberom šiat, či už svadobných alebo popolnočných. Družičky mi poskytovali rady alebo organizovali rozlúčku so slobodou.

Počas svadby a svadobného fotenia mi upravovali šaty, účes a nosili potrebné veci, ktoré som si ja zobrať so sebou nemohla. Koordinovali svadobných hostí, rozdávali svadobné pierka, viazali stuhy na autá a robili to, čo som ja robiť vo svoj svadobný deň nemohla. Hlavná družička bola moja najbližšia osoba a za to všetko, čo pre mňa spravila, som jej veľmi vďačná. Na úvod čítala svadobný príhovor, ktorý bol pre mňa a môjho manžela krásny a emotívny.

Výzdoba bola očarujúca! Čo boli jej hlavné prvky? Za hlavné a najkrajšie prvky považujem transparentné stoličky, ktoré podľa mňa celú výzdobu doladili a dodali jej nádych elegantnosti. Ďalším prvkom, ktorý ma nadchol, bola kvetinová stena za hlavným stolom. Tú spravili podľa mojich predstáv a keď som ju zbadala, nevedela som sa vynadívať. V neposlednom rade musím spomenúť candy bar, ktorý bol umiestnený v pagode, kde zadná stena candy baru bola tvorená hradnou klenbou zámku a vyzeralo to úžasne.

Aký bol váš svadobný deň? Stíhala si si ho užiť a vychutnať? Náš svadobný deň ako pre všetky nevesty bol nezabudnuteľný, plný emócií, radosti a smiechu. Od odobierky až po čepčenie. Počasie bolo slnečné so silnejším vetrom, ktorý nám určite svadobnú náladu a hlavne fotenie nepokazil. Svadobný deň som si stihla užiť a vychutnať na 100%, nakoľko som deň predtým išla spať o čosi skôr ako obvykle.

Nepatrím medzi ranné vtáčatá, no svadobný deň začal pre mňa už od 5:00 hodiny. Všetko, čo sme si naplánovali sa aj stihlo, a to bez menších stresov a aj vďaka družičkám. Tu musím vyzdvihnúť hlavnú družičku, ktorá bola pri mne už od rána a so všetkým mi pomáhala. S manželom sme sa nestresovali a užívali si svoj deň “D” naplno.

Ako vnímal svadbu tvoj manžel? Čo on hodnotí ako najkrajšie či najlepšie? A ty? Je určite viacero momentov, ktoré považujeme za najkrajšie a najlepšie. Za najlepšie obaja považujeme to, ako sa hostia bavili a užívali si svadbu spolu s nami.

Keď som položila túto otázku manželovi, prvé čo povedal bolo to, ako ma videl kráčať vo svadobných šatách uličkou. Pre mňa bolo najkrajšie to, ako začali dievčatá z Lily Veil spievať pesničku od Elvisa Presleyho Can´t Help Falling in Love (táto pesnička má pre nás oboch veľký význam), v tej chvíli som sa pozrela na manžela a videla v jeho očiach toľko lásky…

Viac fotografií zo svadby Tatiany a Petra:

Ďakujeme Táni za rozhovor a prajeme všetko len to najlepšie!

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby