Nevesta Tinka: „Zbožňujeme opekačky, a preto sme mali na svadbe aj grilovačku.“

 • 2. jan 2018
 • Alžbeta Martišková
 • Pavol Delej Photography

Tinka si vysnívala svoju svadbu v stane a ten pravý našla v priestoroch kaštieľa Péchy. Výzdobu ladila v kráľovsky modrej so pštrosími perami. Tento netradičný doplnok ju potrápil so zháňaním, no nakoniec vypálil aj spolu so svetelnou výzdobou perfektne!

Kto sú Tinka a Janko? V čom sa zhodnú a v čo veru nie? Sme obyčajní mladí, zamilovaní ľudia, žijúci v UK niekoľko rokov. Vyštudovali sme tu vysokú školu a snažíme sa budovať kariéru a užívať si spoločný život. Narodili sme sa v tom istom mesiaci s rozdielom dvoch dní a dvoch rokov. Môj úžasný manžel je ten mladší v našom vzťahu.

Máme veľmi podobné povahy, takže sa často nezhodneme, ale len na chvíľku. Nikdy sa dlho nedokážeme hnevať, maximálne pár minút. Zakaždým sa zhodneme na výbere jedla alebo reštaurácie. Nikdy sa ale nezhodneme na výbere filmov. Po hodinovom výbere to nakoniec zabalíme, alebo jeden z nás to vzdá a povolí tomu druhému zapnúť, čo len chce.

Kedy, ako a kde nastali zásnuby? Ako si to ty prežívala? Môj drahý ma požiadal o ruku na Silvestra. Rezervoval silvestrovskú večeru a noc v hoteli v susednom meste. Po dobrej večeri sme šli na izbu si trošku oddýchnuť, pretože sme sa prejedli. Po 5 minútach prišla hotelová služba a doniesla nečakane jahody a šampanské. Niekto si dal záležať na prípravách. Pomaličky sme začali ujedať z jahôd, pokým som nezahryzla do niečoho veľmi tvrdého.

Pozrela som a v jahode bol zásnubný prsteň. Bolo to veľmi milé, keďže môj manžel nie je vôbec romantik. Natešene sa na mňa pozrel, že som ho konečne našla a bez slova čakal, čo poviem. Po chvíľke pochopil, že musí aj položiť tú základnú otázočku. Takže po dlhom tichu a motýľoch v bruchu, ma sladko požiadal o ruku. Samozrejme, že dostal jedno veľké áno. V kútikoch očí sme mali obaja slzy šťastia. Dlhé a silné objatie nasledovalo aj s oslavou so šampanským. 

Výber miesta hostiny a obradu dá často zabrať… Bolo to tak aj vo vašom prípade? Aký priestor a prečo ste si vybrali? Na výbere miesta sme sa zhodli veľmi rýchlo. Nechceli sme žiadnu tradičnú miestnosť či reštauráciu. Po zaregistrovaní na mojasvadba.sk som začala hľadať typy na miesta na svadbu. Niečo netradičné a zároveň romantické. Na internete som videla veľa krásnych fotiek zo svadieb pod party stanmi. Trochu som pohľadala a zrazu blízko môjho rodného mesta sa objavil odkaz na Kaštieľ Péchy. Fotky a recenzie ma očarili tak, že sa mi už nič iné nepáčilo. Potom som to ukázala manželovi a aj u neho to bola láska na prvý pohľad.

Hneď sme kontaktovali kaštieľ a dohodli sme si prehliadku, ktorá iba potvrdila, čo sme už v srdciach vedeli. To bolo miesto, kde si povieme svoje áno a potom to aj oslávime. Priestory sú krásne, kde aj deti sa môžu vybehať, možnosť obradu v tom istom areáli pod holým nebom a čo bolo pre náš najdôležitejšie, bolo to súkromie, nikto cudzí nám tam vojsť nemohol, ako do reštaurácie. Bolo to to pravé. Žiaden stres z presúvania z hotelu na ceremóniu a následné na oslavu, keďže všetko bolo pokope.

Mali ste perfektnú výzdobu. Aká bola vaša predstava, čo ste vo výzdobe chceli a prečo? Keď som pracovala ako čašníčka, na svadbách pomáhala som často z výzdobou. Na jednej svadbe bola veľkolepá výzdoba z peria a svetielok a vtedy som si povedala, že ak sa raz budem vydávať, tak to bude takto vyzerať. Keď prišiel ten čas začať plánovať, hneď som začala pátrať po pštrosom perí.

Nebolo to také ľahké, keďže biele nie je až tak dostupné a ešte aby sedelo aj do budgetu. Po 6 mesiacoch hľadania sa mi ho podarilo kúpiť lacnejšie ako prenájom na Slovensku. Samozrejme, že som chcela veľa sviečok, ale nebolo to možné kvôli bezpečnosti v stane. Improvizovala som aspoň s LED sviečkami. Farebne som plánovala tak, aby to nebolo veľmi dievčenské. Kráľovská modrá a strieborná, bola jednoznačná voľba. Krásna žiarivá kombinácia.

Čím ste si svadbu prispôsobili svojmu štýlu tak, aby vás vystihovala? Asi najviac, čo nás vystihovalo, bol výber miesta na svadbu. Máme radi iné, unikátne veci, takže párty stan bol novinkou pre všetkých našich hostí. To isté sa vzťahuje aj na našu výzdobu. Bola iná ako boli naši hostia zvyknutí vidieť na svadbách doteraz, čo nás tešilo, lebo sa to všetkým páčilo. Jedlo nás vystihovalo tiež, keďže sa obaja radi napchávame. Hovädzina je naša spoločná láska, takže sme to mali ako hlavný chod aj na svadbe. Zbožňujeme opekačky, a preto sme mali aj grilovačku v podobe prasiatka a klobások.

Máš nejaké obľúbené momenty vášho svadobného dňa? Samozrejme, že moja najobľúbenejšia časť celého dňa bola, keď sme si povedali áno. Ten pocit, že sa to konečne deje. Navždy spolu. Ďalším špeciálnym momentom pre mňa bolo, keď sme mali po hostine chvíľku sami pre seba. Držali sme sa za ruky, pozerali sa jeden druhému do očí a užívali si chvíľku osamote.

Peknou spomienkou je, keď ma môj drahý prezúval, lebo som sa nevedela zohnúť k topánkam v svadobných šatách. Strašne ma boleli nohy z mojich krásnych vysokých topánok, a tak som požiadala manžela, aby ma prezul. Všetky čašníčky sa prišli pozrieť (asi sa to nevidí tak často). Cítila som sa ako popoluška. 

Aký je život po svadbe? Zmenilo sa svadbou u vás niečo? Život po svadbe je stále rovnaký, sme stále rovnako zamilovaní…Tešíme sa na dlhé roky spolu pred nami. Jediný rozdiel je, že si hovoríme manžel a manželka. Už je pár mesiacov po svadbe, ale stále si na to oslovovanie nevieme zvyknúť.

Viac fotografií zo svadby Tinky a Janka:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky a šťastia!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby