Nevesta Veronika: „Vždy som vedela, že moja vysnívaná svadba bude určite v zime.“

 • 9. feb 2016

Keďže tento rok nie je zatiaľ na sneh mimoriadne bohatý, prenesieme sa o rok späť do dokonalej zimnej atmosféry. Vyspovedali sme nevestu Veroniku, ktorá zimu miluje a preto si inú ako zimnú svadbu ani nevedela predstaviť.

Ako ťa manžel požiadal o ruku?

Radko ma požiadal o ruku na prechádzke v Prešove na Veľkonočnú nedeľu. Musel ma vytiahnuť, lebo sa mi strašne nechcelo, ale stálo to za to. A super bolo, že sme to hneď mohli povedať najbližšej rodine, ktorú sme cez sviatky navštívili.

Prečo ste sa rozhodli pre zimnú svadbu?

Jednoducho preto, lebo milujeme zimu. Obaja sme v zime narodení, v lete a v teple viac-menej trpíme a ja zbožňujem sneh, vločky, cencúle. Dlho dopredu som vedela, že moja vysnívaná svadba bude určite v zime, vlastne som ani neuvažovala nad inou možnosťou.

Pre aký koncept svadby ste sa rozhodovali?

Neviem či to môžem nazvať „koncept“, ale pre mňa bolo najdôležitejšou prioritou, aby ten deň s nami strávili všetci blízki, aby sa dobre najedli a zabavili, aby bolo o nich postarané a nemuseli riešiť, či majú kde spať alebo ako sa dostať na svadbu a tiež aby som ja nemusela riešiť, koho môžeme pozvať a kto sa už nezmestí. Prvá vec, ktorú sme tomu prispôsobovali, bolo kapacita miesta a logistika. Potrebovali sme sálu aspoň pre 120 ľudí v Banskej Bystrici. Druhá priorita bola sneh, ale to sme už ovplyvniť nemohli, tak sme len dúfali.

Podarilo sa teda, snehu bolo dosť? A bol aj predtým, alebo až tesne pred svadbou?

Toto bolo úplne zázračné. 🙂 Svadba bola v sobotu, v utorok sme cestovali z Bratislavy a po snehu nebolo ani stopy až do štvrtka. Už som bola zmierená s tým, že za snehom kvôli fotkám pocestujeme. Ale keď som sa v piatok ráno zobudila, už snežilo. Bolo 30.1. a snežilo husto, krásne, takže na fotkách z piatku máme to, čo málokto – naozajstné sneženie.. Pre niekoho možno otrava, pre mňa úžasný zázrak a splnený sen. Mala som strach, že snežiť bude aj na druhý deň a spôsobí to komplikácie, ale vyšlo slniečko, bolo to neuveriteľné, všade čerstvý sneh, dokonca aj v meste. Takže, aby som to zhrnula – snežilo presne, kedy malo a koľko malo.

Kedy ste fotili svadobné portréty? Pred či po svadbe?

Fotili sme sa v piatok aj v sobotu pred svadbou. Dohodnutí sme boli s fotografom len na piatok, ale keďže veľmi snežilo a nezvládali sme sa fotiť dlho, tak sme sa dohodli, že ak bude v sobotu pekne, pôjdeme na chvíľku aj v sobotu.

Výhodu vidím určite v tom, že sme si mohli vychutnať celú hostinu, nemuseli sme sa ponáhľať a hlavne, že sme vychytali počasie. Nevýhodu možno v tom, že manžel ma videl prvýkrát už deň pred svadbou, ale nejako som to nevnímala. Vlasy a make-up som si riešila sama, takže som na nikom okrem seba nebola v tomto smere závislá.

Na čom všetkom ste použili zimné motívy?

Vločky sme mali na oznámení, na torte a zákuskoch, svadobných pohároch, darčekoch pre hostí, muži mali vločkové pierka, ženy náramky s vločkami na korálkach, ja som mala ľadové náušnice, na krku vločku a nechty som mala tiež trblietavé, aby vyzerali ako zasnežené. Kamaráti mi vyrobili vločkovú fotostenu a na stoloch boli porozsýpané vločky z papiera. Takže asi všade. 😀

Vo svojom albume píšeš, že menej je niekedy viac, prečo?

Pamätám, že som to tam písala, keď som pozerala nejaké svadobné albumy na MS, a mala som pocit, že je tam toho veľmi veľa, drahšie, lepšie, väčšie a že niekedy toho stačí na dosiahnutie wow efektu oveľa menej.

Prečo tieto plyšáky sedeli v prvom rade v kostole?

:D:D:D Ja neviem, dali ich tam moje kamošky, dokonca ich svadobne prizdobili. Sú to moje plyšáky z postele, a baby sú dosť šibnuté, aby si povedali, že nemôžu zmeškať moju svadbu. Keď som to zbadala, veľmi som sa smiala, a najmä tomu, že nikomu to nebolo divné. 😀

Ešte by ma zaujímalo, čo bolo podľa teba výhodou zimnej svadby a čo bolo také, že by bolo lepšie v lete?

Pre mňa osobne mala zimná svadba len samé výhody. Nemali sme problém s termínom, tí dodávatelia, ktorých sme si vybrali, boli voľní a venovali sa viac-menej len nám. Takisto v kostole bola v tom čase len naša svadba, takže sme sa nikam neponáhľali. Keď sme na rovnakom mieste boli na svadbe v septembri, šlo to tam ako na kolotoči.

A na fotky sme tiež nemuseli čakať dlho, len pár týždňov, 2 či 3. Kamaráti a rodina nemuseli riešiť dilemu, ktorú svadbu si vybrať, prípadne či preplánovať dovolenku. Žiadny problém nebol ani s koláčmi a tortou.

A čo by bolo lepšie v lete? Pre mňa určite nič, ale ak má nejaká nevesta presnú predstavu o kvetoch v kytici a výzdobe, to môže byt v zime problém. V každom prípade babám, čo o tom uvažujú, zimnú svadbu určite odporúčam. 🙂

Čo bol pre teba vo svadobný deň taký top moment a prečo?

To je ťažká otázka, vybrať len jeden. Jedným z naj momentov ešte pred svadbou, bolo určite zistenie, že sneží. A okrem všetkých ostatných skvelých momentov, si ešte spomínam, keď nám DJ, náš kamarát, zahral pesničku od Petra Nagya „Sme svoji“, to uvedomenie, že my sme už naozaj „svoji“ 🙂

Viac fotografií zo svadby Veroniky a Radka:

Ďakujeme Veronike za rozhovor a prajeme veľa krásnych manželských chvíľ!


Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: Martin Sveda

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby