Nevesta Veronika: „Vždy som vedela, že moja vysnívaná svadba bude určite v zime.“

 • 9. feb 2016

Keďže tento rok nie je zatiaľ na sneh mimoriadne bohatý, prenesieme sa o rok späť do dokonalej zimnej atmosféry. Vyspovedali sme nevestu Veroniku, ktorá zimu miluje a preto si inú ako zimnú svadbu ani nevedela predstaviť.

Ako ťa manžel požiadal o ruku?

Radko ma požiadal o ruku na prechádzke v Prešove na Veľkonočnú nedeľu. Musel ma vytiahnuť, lebo sa mi strašne nechcelo, ale stálo to za to. A super bolo, že sme to hneď mohli povedať najbližšej rodine, ktorú sme cez sviatky navštívili.

Prečo ste sa rozhodli pre zimnú svadbu?

Jednoducho preto, lebo milujeme zimu. Obaja sme v zime narodení, v lete a v teple viac-menej trpíme a ja zbožňujem sneh, vločky, cencúle. Dlho dopredu som vedela, že moja vysnívaná svadba bude určite v zime, vlastne som ani neuvažovala nad inou možnosťou.

Pre aký koncept svadby ste sa rozhodovali?

Neviem či to môžem nazvať „koncept“, ale pre mňa bolo najdôležitejšou prioritou, aby ten deň s nami strávili všetci blízki, aby sa dobre najedli a zabavili, aby bolo o nich postarané a nemuseli riešiť, či majú kde spať alebo ako sa dostať na svadbu a tiež aby som ja nemusela riešiť, koho môžeme pozvať a kto sa už nezmestí. Prvá vec, ktorú sme tomu prispôsobovali, bolo kapacita miesta a logistika. Potrebovali sme sálu aspoň pre 120 ľudí v Banskej Bystrici. Druhá priorita bola sneh, ale to sme už ovplyvniť nemohli, tak sme len dúfali.

Podarilo sa teda, snehu bolo dosť? A bol aj predtým, alebo až tesne pred svadbou?

Toto bolo úplne zázračné. 🙂 Svadba bola v sobotu, v utorok sme cestovali z Bratislavy a po snehu nebolo ani stopy až do štvrtka. Už som bola zmierená s tým, že za snehom kvôli fotkám pocestujeme. Ale keď som sa v piatok ráno zobudila, už snežilo. Bolo 30.1. a snežilo husto, krásne, takže na fotkách z piatku máme to, čo málokto – naozajstné sneženie.. Pre niekoho možno otrava, pre mňa úžasný zázrak a splnený sen. Mala som strach, že snežiť bude aj na druhý deň a spôsobí to komplikácie, ale vyšlo slniečko, bolo to neuveriteľné, všade čerstvý sneh, dokonca aj v meste. Takže, aby som to zhrnula – snežilo presne, kedy malo a koľko malo.

Kedy ste fotili svadobné portréty? Pred či po svadbe?

Fotili sme sa v piatok aj v sobotu pred svadbou. Dohodnutí sme boli s fotografom len na piatok, ale keďže veľmi snežilo a nezvládali sme sa fotiť dlho, tak sme sa dohodli, že ak bude v sobotu pekne, pôjdeme na chvíľku aj v sobotu.

Výhodu vidím určite v tom, že sme si mohli vychutnať celú hostinu, nemuseli sme sa ponáhľať a hlavne, že sme vychytali počasie. Nevýhodu možno v tom, že manžel ma videl prvýkrát už deň pred svadbou, ale nejako som to nevnímala. Vlasy a make-up som si riešila sama, takže som na nikom okrem seba nebola v tomto smere závislá.

Na čom všetkom ste použili zimné motívy?

Vločky sme mali na oznámení, na torte a zákuskoch, svadobných pohároch, darčekoch pre hostí, muži mali vločkové pierka, ženy náramky s vločkami na korálkach, ja som mala ľadové náušnice, na krku vločku a nechty som mala tiež trblietavé, aby vyzerali ako zasnežené. Kamaráti mi vyrobili vločkovú fotostenu a na stoloch boli porozsýpané vločky z papiera. Takže asi všade. 😀

Vo svojom albume píšeš, že menej je niekedy viac, prečo?

Pamätám, že som to tam písala, keď som pozerala nejaké svadobné albumy na MS, a mala som pocit, že je tam toho veľmi veľa, drahšie, lepšie, väčšie a že niekedy toho stačí na dosiahnutie wow efektu oveľa menej.

Prečo tieto plyšáky sedeli v prvom rade v kostole?

:D:D:D Ja neviem, dali ich tam moje kamošky, dokonca ich svadobne prizdobili. Sú to moje plyšáky z postele, a baby sú dosť šibnuté, aby si povedali, že nemôžu zmeškať moju svadbu. Keď som to zbadala, veľmi som sa smiala, a najmä tomu, že nikomu to nebolo divné. 😀

Ešte by ma zaujímalo, čo bolo podľa teba výhodou zimnej svadby a čo bolo také, že by bolo lepšie v lete?

Pre mňa osobne mala zimná svadba len samé výhody. Nemali sme problém s termínom, tí dodávatelia, ktorých sme si vybrali, boli voľní a venovali sa viac-menej len nám. Takisto v kostole bola v tom čase len naša svadba, takže sme sa nikam neponáhľali. Keď sme na rovnakom mieste boli na svadbe v septembri, šlo to tam ako na kolotoči.

A na fotky sme tiež nemuseli čakať dlho, len pár týždňov, 2 či 3. Kamaráti a rodina nemuseli riešiť dilemu, ktorú svadbu si vybrať, prípadne či preplánovať dovolenku. Žiadny problém nebol ani s koláčmi a tortou.

A čo by bolo lepšie v lete? Pre mňa určite nič, ale ak má nejaká nevesta presnú predstavu o kvetoch v kytici a výzdobe, to môže byt v zime problém. V každom prípade babám, čo o tom uvažujú, zimnú svadbu určite odporúčam. 🙂

Čo bol pre teba vo svadobný deň taký top moment a prečo?

To je ťažká otázka, vybrať len jeden. Jedným z naj momentov ešte pred svadbou, bolo určite zistenie, že sneží. A okrem všetkých ostatných skvelých momentov, si ešte spomínam, keď nám DJ, náš kamarát, zahral pesničku od Petra Nagya „Sme svoji“, to uvedomenie, že my sme už naozaj „svoji“ 🙂

Viac fotografií zo svadby Veroniky a Radka:

Ďakujeme Veronike za rozhovor a prajeme veľa krásnych manželských chvíľ!


Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: Martin Sveda

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu