Nevesta Veronika: „Túžila som po romantických svadobných šatách z krajky, aké mala aj moja babka.“

 • 6. sep 2016
 • Alžbeta Martišková
 • Marek Suchý

Romantickú, jemnú svadbu s nádychom netradična a starodávna si vysnívala Veronika. Atmosféru podčiarkovali jej nádherné vintage šaty, netradičný oblek pre ženícha a krásne víly – družičky. Detaily krásnej svadby vo farbách Rose Quartz a Serenity Blue sa dozviete v dnešnom rozhovore…

Ako znela vo vašom prípade TÁ podstatná otázka, ktorá predchádza plánovaniu svadby? A aké okolnosti ju sprevádzali? Určite myslíš požiadanie o ruku :), a to som mala skutočne ako princezná! Stalo sa to na dovolenke v Taliansku. Bola s nami aj sestra s priateľom. Samozrejme, všetci vedeli, čo sa chystá, len ja nie. Absolútne nič som netušila. Naplánovali sme si výlet do Benátok, z ktorých som bola očarená. Spoznávali sme pamiatky, krásne zamilované uličky a keď sme prišli na námestie, bola som v siedmom nebi.

To pravé siedme nebo však prišlo v okamihu, keď som uvidela môjho chlapa kľačať na Námestí San Marco s prsteňom v ruke. No skoro som odpadla a to doslova a do písmena. Ak niečo nečakáte a príde to, je to o to emotívnejšie! A potom nasledovala krásna veta: „Si tá pravá žena, s ktorou chcem byť do konca svojho života…“ Moja odpoveď bola ÁNO, veď čo iné som aj mohla povedať, keď to takto krásne vymyslel. Pre mňa to bolo veľmi originálne a také naše – pamätáme si to dodnes. Turisti si nás fotili a fotili, boli sme miestnou atrakciou.

Aká mala byť vaša svadba? Romantická. Svadbu som vždy chcela romantickú, jemnú a s nádychom netradična a starodávna, o čom svedčia aj svadobné šaty a ženíchov oblek. Všetko sme ladili v tomto štýle a myslím, že sa nám to aj podarilo. My sme boli maximálne spokojní a aj ohlasy hostí boli viac než pozitívne.

Čo boli pre vás TOP priority vašej svadby? Ani neviem, kde mám začať. Určite som vedela, keďže som veriaca, že chcem mať svadbu v kostole. A vždy som chcela, aby ma k oltáru odviedol môj otec. TOP prioritou pre nás bol správny výber fotografa a kameramana. Jednotkou pre nás bol Marek Suchý, ktorý bol neskutočný. Krásne nám zvečnil náš svadobný deň. Je to veľký profesionál, ale aj veľmi charizmatický a dobrý človek, ktorý nám svojím milým a veselým prístupom pomáhal zvládať tie emotívnejšie situácie. Fotky už máme a sú neskutočne krásne a prirodzené.

Určite chcem spomenúť aj skvelých kameramanov, ktorými boli Katka a Jožko z RAvisual Works. Vedeli sme, že tento výber je úplná "topka". Boli to taktiež veľmi milí ľudia, ktorí nám dodávali energiu počas celého nášho dňa. Keďže sme s nimi točili aj predsvadobné rande, boli sme už na kameru zvyknutí a maximálne uvoľnení.

Dôležité bolo aj to, aby sa ľudia zabávali až do rána bieleho a tiež, aby im chutilo jedlo. Tak sa aj stalo. A moje družičky, tie boli fantastické. Krásne usmievavé dievčatá, ktoré mi so všetkým pomáhali. Bledomodré šaty im veľmi pristali a krásne ladili s celou výzdobou. Jedna z družičiek bolo naše dievčatko Hanka, ktorá sa z toho strašne tešila. Detská radosť je asi to najviac.

Ako si vyberala svoje svadobné šaty? Sú naozaj krásne, také iné. Ďakujem, aj ja som bola veľmi spokojná. Svadobné šaty som vždy chcela romantické, skôr vintage štýl. Moja predstava bola podobná šatám mojej babky – krajka a len krajka. Babka bola krásna nevesta a niečo podobné som hľadala aj ja. Mamina mi ale hovorila, nech sa na to nespolieham, pretože možno nenájdem presne to, čo hľadám, aby som nebola príliš sklamaná.

Jedna známa mi poradila svadobný salón NAIVE v Bratislave, do ktorého som zašla aj s mamou. Prezerala som si katalógy a objavila som presne také šaty, aké som mala vysnívané. Malo to len jeden háčik, boli výlučne na objednanie. Ak by som sa pre ne rozhodla, tak by som musela zaplatiť zálohu a bez ohľadu na to, ako by mi sedeli, boli by moje. Bol to risk bez vyskúšania. Tak som sa rozhodla navštíviť aj iné salóny, no žiaľ v nich som nenašla to, čo som hľadala. Vrátila som sa do salónu NAIVE a šaty si objednala. Moja mamina ma v tom podporila. Vravela: "Uvidíš, isto budú krásne a budú ti sedieť!" Jedného dňa mi zavolali, že šaty im prišli do salónu. A verte či neverte, keď som si ich obliekla, moja spokojnosť bola neskutočná. Keď ma v nich mamina prvý krát uvidela, jej prvé slová boli: „Veronika, si tak krásna!“ Ak nájdete presne to, čo hľadáte, je to krásny pocit.

A čo outfit pre ženícha? Zdá sa mi pomerne netradične oblečený… Áno máš pravdu, ženíchov outfit bol veru netradičný, ale vybral si ho úplne sám. Raz mi poslal jednu fotku a hovorí mi, že takýto oblek by chcel na svadbu. Bol krásny, len prvé čo mi napadlo, bolo, že bohužiaľ v obchode asi taký nezoženieme. To bol náš večný problém :).

Ale našťastie sme mali jednu dobrú známu priamo v dielni, kde sa šijú obleky značky Alain Delon. Rozhodli sme sa, že mu dáme oblek ušiť na mieru. A podarilo sa, bol z neho krásny ženích. Krásne sme spolu ladili.

Akú výzdobu a tému svadby ste zvolili? A čo ste sa snažili zladiť do farieb/štýlu? Výzdoba bola v krásnych pastelových farbách. Jednou z farieb bola Rose Quartz – jemný odtieň ružovej a druhou bola farba Serenity – chladný odtieň modrej. Svadobnú výzdobu nám realizovala agentúra Decor2love. Erika bola veľmi milá osôbka, ktorá všetky moje predstavy preniesla do skutočnosti a s výzdobou sme boli maximálne spokojní.

Vždy som túžila po guľatých stoloch a nízkej kvetinovej dekorácii. Naša agentúra nám zabezpečila všetko, čo sme chceli – chiavari stoličky, klubové taniere, a mali sme dokonca aj zlaté príbory. Krásne, krásne, krásne, spokojnosť nadovšetko.

Na akú pieseň ste tancovali svoj prvý manželský tanec?

Na prvý manželský tanec sme chceli klasickú ľudovú pieseň Vydala mamička. Je moja obľúbená, takže rozhodovanie bolo ľahké.

Čo hostia na vašej svadbe ocenili? Čo najviac chválili a koľko ste vlastne mali hostí? Keďže my sme taká väčšia rodina, tak sme mali 90 hostí a večer prišli aj naši známi a priatelia. Takže aj veselica bola až do neskorých ranných hodín. Podľa ich reakcií sa im veľmi páčila nevesta a ženích. Boli sme pre nich prekvapením, pretože, ako som spomínala, neboli sme „klasický“ pár nevesta a ženích.

Najviac chválili svadobnú výzdobu, že ešte niečo také nevideli a samozrejme aj živú hudbu, ktorú sme mali. Od začiatku sme chceli živú hudbu, pretože aj môj ocino hrával v kapele a naša rodina je skrátka hudobne založená. Milujeme tradičné ľudové piesne, takže nechýbalo ani klasické odčepčenie a harmonika. Ľudia sa zabávali až do rána a svadobné ohlasy po svadbe boli fantastické. Vraj by si to zopakovali ešte raz.. A to vám poviem, že nie sú sami.

Čo bol pre teba a pre manžela úplne top moment, na ktorý asi nikdy nezabudnete? Top momentov pre nás bolo viacero, neviem, či sa to dá takto konkretizovať. Celý deň bol o nás dvoch a naplno sme si to užívali. Mali sme tam svojich rodičov, kamarátov a blízkych. Pre mňa bol krásny moment, keď mal otec viedol k oltáru a nevedela som sa ubrániť slzám. A čo sa týka nás oboch, výnimočný okamih nastal vo chvíli, keď sme si s manželom prisahali vernosť a lásku. Sme radi, že máme jeden druhého a to je pre nás to najviac.

Viac fotografií zo svadby Veroniky a Marcela:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM
Kompletný album

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky a šťastia!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby