Nevesta Viki: „Mesiace presedené nad výrobou výzdoby s popálenými rukami stáli rozhodne za to.“

 • 11. okt 2016
 • Alžbeta Martišková
 • Martin Grančič

Dnešný rozhovor sme pripravili s jednou z najpopulárnejších neviest roku 2016, s Viktóriou. Dozviete sa, ako sa dostala na Mojasvadba.sk, kto jej šil popolnočné šaty, aj to, že vlastne celú výzdobu vytvorila svojpomocne. A po prezretí fotiek mi určite dáte za pravdu, že sa jej to teda náramne vydarilo!

Ako ste sa dali s manželom dokopy a ako prebehla žiadosť o ruku? Ono to v podstate len tak prišlo, a bolo to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať… Sme spolu už takmer 5 rokov. Po 2,5 roku chodenia sme sa zasnúbili. Stalo sa to deň predtým, ako môj manžel odchádzal na 2 mesiace mimo Slovenska. Bolo to najťažšie obdobie nášho vzťahu a zároveň veľká skúška, ktorú sme ustáli. A ako ma požiadal o ruku? To si nechám pre seba… Nemôžem prezradiť všetko. 😀

Po zásnubách šup na túto stránku a šlo sa na plánovanie? O tejto skvelej stránke som na začiatku plánovania svadby ani netušila. Úplnou náhodou som na ňu natrafila pri hľadaní dokonalého priestoru na svadobnú hostinu. Som veľmi rada, že som registrovaná na Mojej svadbe. Spoznala som tu kopec úžasných dievčat, a dokonca som si našla aj nové kamarátky. Veľakrát mi pomohli a vždy, keď som si pýtala radu, tak mi poradili. Vlastne aj vďaka dievčatám bola moja svadba taká, aká bola.

Ale najväčšie "ďakujem" patrí mojej mamke, ktorá mi pomohla úplne najviac. Bola pri mne vždy, keď som sa nevedela rozhodnúť a pomohla mi vždy, keď bolo treba. Napriek nedostatku času mi ušila moje dokonalé popolnočné šaty, ktoré mali asi aj väčší úspech ako tie svadobné. 😀

Aké bolo zdieľať všetky prípravy s neznámymi ľuďmi? Čo ťa na tom najviac bavilo? Ja som veľmi spoločenský človek. Hneď som sa s každým skamarátila a doslova po týždni to už pre mňa neboli neznáme osôbky, takže bolo to super. Snáď ešte nejaký ten čas na MS pobudnem. 🙂

Patríš tu na MS určite k najpopulárnejším nevestám. Stretli ťa aj v reálnom živote? Nenazývala by som to popularitou. Jednoducho som vždy prispievala niečím novým a bola som aktívna, pretože ma to bavilo a som na Mojejsvadbe rada. Samozrejme, pár ma ich stretlo aj naživo… Mám ich menovať? 😀

A aká bola tvoja predstava svadby? Vybrala som si svoje obľúbené farby: rose quartz, serenity a lilac. Podľa nich som sa snažila celú výzdobu vyrobiť a dokombinovať tak, aby to ako celok pôsobilo čisto a luxusne. Do poslednej chvíle som netušila, ako tá výzdoba bude spolu vyzerať. Keď som pred odchodom do kostola vošla do vyzdobenej sály, mala som slzy v očiach a knedlík v krku. Nechápala som, že som toto všetko dokázala vyrobiť svojimi rukami.

Nechcem sa chváliť, ale som na seba pyšná, že som to zvládla, a tie mesiace presedené nad všetkými drobnosťami pre hostí s popálenými rukami a pľuzgiermi od tavnej pištole stáli jednoznačne za to! Samozrejme, k priestoru a výzdobe som si vybrala aj svoje šaty a priestor na fotenie, aby všetko do seba zapadalo.

Teda výzdobu si si robila sama. Čo si však prenechala radšej profesionálom? Áno, celú výzdobu som prichystala sama. Kopec drobností som objednala z internetu a potom dotvárala do mojej predstavy. Ozvala som sa úžasnej Barborke z PurPur agentúry a poprosila ju, aby mi prišla moju výzdobu poskladať v deň svadby, pretože na to by som už čas asi nemala a ona súhlasila, za čo som jej veľmi vďačná.

Na profesionálov som nechala jedine fotenie, video a hudbu. Chcela som mať jednoducho všetko pod kontrolou. 🙂

Vo svadobný deň si sa sama aj maľovala. Nemala si z toho stres? Ak nie z tohto, tak z čoho si ten stres mala? Stres som mala z toho, keď o dvanástej na obed začal liať neskutočný dážď a do okna trieskali ľadovce. A trochu ľutujem aj to, že som na líčenie nemala viac času. Na MojejSvadbe ma dievčatá poznajú ako make-up maniačku. Dokonca som už aj pár neviest líčila. Mohlo to byť určite lepšie, ale v tom strese a časovej tiesni to bolo to najlepšie, čo som dokázala vykúzliť. Aj tak som sa cítila krásna.

Čo bolo pre teba na vašej svadbe to najlepšie? Čo si ty osobne najviac ocenila a prečo? Celá svadba bola krásna! Veď nakoniec o tom svedčia aj fotky. Bola som neskutočne rada, že boli ľudia spokojní, najedení a bavili sa. Veľmi mi na tom záležalo. Priestor v Slamenom dome bol úžasný, milujem to miesto. Určite tam pôjdeme s manželom na naše prvé výročie na nejakú večeru. Fotograf nám urobil nádherné fotky a veľmi nám pomohol pri fotení portrétov, pretože s takýmto fotením sme nemali skúsenosti.

Musím pochváliť aj dievčence zo salónu Maggie v Košiciach, že mali so mnou trpezlivosť a boli veľmi ochotné. Keďže v mojej veľkosti šaty nemali, objednali mi úplne nové z Ameriky zo salónu. Čakala som na ne 3 mesiace ako na ihlách. Keď prišli, zamilovala som sa do nich znova.

Bol to pre vás naozaj ten najkrajší deň vo vašich životoch? Ak áno, prečo? Určite áno. Prečo? Pretože sme už manželia, a pretože bola pri nás celá naša rodina a všetci sa s nami úprimne tešili.

A aké to je, keď už teraz nemusíš nič plánovať a máš posvadobné voľno? Na jednej strane som rada, že máme po svadbe, pretože to bolo pre mňa veľmi ťažké obdobie. Mesiac pred svadbou som úspešne zoštátnicovala a po štátniciach som sa šla doslova zblázniť. Mala som pocit, že je toho stále viac a viac.

Samotné plánovanie mi nechýba, chýba mi ale ten deň, pretože zbehol veľmi rýchlo. No už to máme za sebou a tešíme sa na manželský život. Uvidíme, čo všetko nám prinesie.

Viac fotografií zo svadby Viki a Peťa:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM
Kompletný album

Ďakujeme Viki za rozhovor a prajeme jej, aby jej manželský život priniesol len to najkrajšie!

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby