Nevesta Zuzka: „Najsilnejší a najkrajší moment bol pre mňa prvý manželský bozk. „

  • 10. máj 2016

Dnes si zaspomíname na októbrový slnečný deň, výnimočný najmä pre krásnu nevestu Zuzku a jej sympatického ženícha Milana. Radosť a pohoda vyžarujú už z fotiek, no rovnako Zuzkine slová vás presvedčia o tom, že svadbu treba brať odľahčene a s kľudom.

Aké boli začiatky vášho vzťahu? A kedy si už tušila, že je ten pravý? Spoznali sme sa cez spoločných kamarátov. Môj teraz už manžel ma pozval na rande a ja som s radosťou súhlasila. Pamätám si, že mi na naše prvé stretnutie doniesol bielu ružu a to ma veľmi potešilo, lebo biele ruže milujem. To bol rok 2009 a odvtedy to spolu ťaháme. Tento rok oslávime 7. spoločný rok a naše prvé výročie ako manželia.

Kedy som si uvedomila, že je pre mňa ten pravý, to presne neviem, ale manžel to vedel už po dvoch týždňoch, keď mi povedal, že som žena jeho života. 🙂

Na 100% som však bola o ňom presvedčená po tom, ako sme spolu začali bývať. Manžel odišiel do zahraničia a po skončení posledného ročníka na vysokej škole som za ním odišla aj ja. Boli sme sami, bez rodiny a priateľov a manžel mi dokázal, že sa naňho môžem spoľahnúť, bol mi vo všetkom oporou. A tak je to aj doteraz.

Ako prišlo k otázke "vezmeš si ma"? Že ma chce požiadať o ruku, som vedela, pretože o svadbe sme sa bavili už dlhší čas. No nevedela som kedy a ako to manžel plánuje. O ruku ma nakoniec požiadal na našej spoločnej dovolenke na Mallorke. Bolo to veľmi romantické a musím sa priznať, že som si od dojatia aj poplakala.

Svadbu ste mali v októbri… Prečo práve tento mesiac? Od začiatku sme nechceli svadbu v letných mesiacoch, lebo s manželom neznášame horúčavy. Preto voľba padla na máj alebo október. Nakoľko ale žijeme v zahraničí a v čase, keď sme sa dostali na Slovensko zahájiť naše svadobné prípravy, už bolo veľa dodávateľov na máj obsadených, zvolili sme si termín v októbri.

Počasím som sa nestresovala, lebo som vedela, že to je jediná vec, ktorú nemôžem ovplyvniť. Ani 2 týždne pred svadbou po príchode na Slovensko, keď nám celý čas pršalo a bola zima, som si nerobila starosti. A v náš svadobný deň akoby sa počasie zbláznilo a bolo krásne teplo a slnečno.

Čo sa týka príprav, ako si si seba predstavovala ako nevestu? Prečo si sa rozhodla práve pre tieto šaty, účes… Ja ako nevesta som bola od začiatku veľmi nerozhodná. A to vo všetkom. Menila som názory z mesiaca na mesiac. Vedela som ale, že chcem byť jednoduchá nevesta s dlhým závojom až po zem.

Najhoršie to bolo asi so šatami. Nevedela som, aký strih šiat mám zvoliť. Nakoniec som si na poslednú chvíľu dala šaty ušiť a bolo to moje najlepšie rozhodnutie. Moja šikovná sesternica mi ušila šaty presne podľa mojich predstáv. Jednoduché princeznovské a myslím, že ma dokonale vystihli.

Vlasy som mala rozpustené, jemné vlny, a aj keď ma niektorí odhovárali, že sa to na svadbu nehodí, som rada, že som sa nedala. Čo ma však potrápilo, boli topánky. Tie som si kúpila až pár dní pred svadbou. Ružové, takže ich veselo nosím aj naďalej.

Aký bol pre teba obrad v kostole? Čo bol taký silný moment? Obrad v kostole bol krásny, ja osobne som vôbec nemala trému a každú minútu som si užívala. Najsilnejší a najkrajší moment bol pre mňa prvý manželský bozk.

Ako vtipný moment by som označila to, keď som sa do zápisnice podpísala svojím dievčenským menom. A tiež to (hoci vtedy mi to vtipné neprišlo), keď ku mne pred koncom obradu prišiel fotograf s tým, že mám rozmazaný make-up pod okom. Samozrejme som si to "nenápadne" začala utierať a kameraman mi potom vravel, že už to nevidno. Tak som sa s úsmevom otočila k manželovi a on: "ešte to tam máš." 😀

Čo ste si vy dvaja najviac užili na "tom" dni? Najviac sme si asi užili fotenie svadobných portrétov, lebo nám vyšlo krásne počasie a mohli sme sa fotiť vonku v prírode tak, ako sme chceli. Veľmi nás bavil aj mladomanželský kvíz, ktorý pre nás pripravil náš Dj, lebo sme dopredu nevedeli, aké otázky sa nás bude pýtať.

Ale musím povedať, že sme si obaja užili celý náš svadobný deň. Mali sme okolo seba svoju rodinu a priateľov, a to bolo pre nás v ten deň najdôležitejšie.

Aké ohlasy ste mali po svadbe od vašich blízkych, čo sa im najviac rátalo? Rodine a priateľom sa svadba páčila, chválili najmä priestor, kde sa konala svadobná hostina. Okrem toho chválili aj jedlo a hudbu.

A aký je váš manželský život? Náš manželský život je super, užívame si ho, ale na druhej strane, manželstvom sa v našom vzťahu nič nezmenilo. Sme stále tí istí ľudia a máme sa rovnako radi ako predtým, len k sebe patríme už aj na papieri.

Čo by si dodala na záver? Chcela by som poďakovať svojim rodičom, ktorí mi veľmi pomohli a podporovali ma. Som im vďačná hlavne za to, že sa pri prípravách držali hesla: Je to vaša svadba, tak si ju spravte, ako chcete.

A ešte mám aj odkaz pre budúce nevesty: Netrápte sa, ak vám niečo na svadbe nevyjde podľa vašich predstáv. Svadba je krásna, ale dôležitejšie sú aj tak tie dni po nej.

Viac fotografií zo svadby Zuzky a Milana:

Veľmi pekne ďakujeme za krásne slová a rozhovor a želáme len tie najkrajšie manželské chvíle!


Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: Matúš Vencúrik

Komentáre

    Pridaj príspevok