Nevesta Zuzka: „Svadbou sme jeden druhému darovali čas, ktorý nám zostáva.“

  • 15. aug 2017
  • Alžbeta Martišková
  • Martin Almáši - svadobný fotograf

Nasledujúci rozhovor je plný slov lásky a nehy tak, ako sa na čerstvých mladomanželov patrí. Nás si Zuzkina svadba získala krásnou výzdobou, vkusne upravenou nevestou a celkovo príjemnou atmosférou svadby sálajúcou z fotiek…

Bola pre teba svadba vždy dôležitá alebo si ju vnímala ako "životnú povinnosť"? Svadba je sľub jeden druhému, že budeme pri sebe stáť v dobrom aj v zlom, v láske aj v nešťastí, podporovať sa a, že budeme každý deň po boku partnera, ktorého sme si vybrali a v ten deň toto všetko pred rodinou a priateľmi slávnostne sľubujeme.

Je to pre mňa a tiež môjho manžela niečo posvätné a vzácne, akési neviditeľné puto, ktorým sme spečatili svoju lásku. Svadba je pre nás krásnym gestom, ako ukázať druhému, že to myslíme vážne.

Čím si ťa tvoj manžel získal? Tým, kým je, svojou dušou. Vždy splnil, čo sľúbil, stavia sa k nášmu vzťahu s láskou a úctou. Dokázal mi byť úžasnou oporou v ťažkých chvíľach, ktoré nás stretli na začiatku vzťahu, a tým, že sa nenechal odradiť, mi dal jasne najavo, že je tu pre mňa. Vždy bol vďačný za každú spoločnú chvíľu a oči mu tak krásne žiarili. A oči neklamú.

Kedy si vedela, že si chceš svojho muža vziať? Vo chvíli, kedy sa ma to opýtal. Som človek založený intuitívne a veľmi dám na svoje pocity, na srdce. Vo chvíli, keď ma požiadal o ruku, mi telom prešlo čosi, čo som nikdy necítila a vedela som, že on je ten pravý a s nikým iným by som svoj život prežiť nechcela. Jeho oči, úprimné slová v tej chvíli a láska z neho sálajúca sa vtedy vliali do krásneho pocitu, ktorý bol doslova cítiť po celom tele. 

A kedy to vedel on? Teda, kedy a ako prišiel s dôležitou otázkou? Slovami môjho manžela: "Odjakživa, vedel som to hneď, musel som len vymyslieť, kde a ako to urobiť"… Odkedy sme spolu začali randiť, netajil sa tým, že cíti, že našiel lásku svojho života, že bude o môj úsmev bojovať každý deň a milovať ma celým srdcom.

Už od začiatku, kedy sme sa poznali, pozeral na mňa inak, až do duše, nie len na povrch. Zaujímal sa o mňa a vždy mi bol na blízku, keď som potrebovala pomoc, vtedy som to ešte tak nevnímala, ale povedal, že odkedy ma spoznal, vedel, za čo chce v živote bojovať.

Tú najkrajšiu otázku mi položil na našej prvej spoločnej dovolenke v Benátkach. Obaja milujeme Taliansko, a to ho primälo k rozhodnutiu, že to bude práve tam. Neskôr sa mi priznal, že to skoro nevydržal, ale nakoniec odolal a počkal až do Benátok, kde vybral najkrajšie miesto – romantický park v tieni stromov, kde sme si tú chvíľu mohli spoločne naplno vychutnať.

Aký koncept svadby ste si vysnívali? Čo nesmelo chýbať? A čo naopak, ste nechceli? Nevysnívali. Jediné podstatné bolo, aby sme tam boli my dvaja a naša rodina. Koncept bol veľakrát zmenený, a tak sme sa postupne prispôsobovali mnohým zmenám, ktoré nám prišli počas plánovania "do cesty".

Všetko sme ale vždy riešili spoločne, rozhodovanie, prezretie priestorov, rozpočet a všetko ostatné. Potom, ako sme sa zhodli, že by sme svadbu chceli v exteriéri a našli vhodné miesto, mi Martin naznačil, že vie, ako rada sa realizujem čo sa týka farieb a kombinácií dekorácií, a tak mi necháva voľnú ruku.

Chýbať teda nesmel môj nastávajúci a naša rodina, všetko ostatné bol len bonus navyše. Keďže ani jeden z nás nie je nejak extra na tradície a máme radi spontánne veci, nechceli sme žiadne rozbitie pohára ani vodu a vodku. Mali sme teda tradičný len prvý tanec.

Aké si mala svadobné šaty, účes a make-up? Tak toto je veru bonbónik 😀 . Šaty som zmenila dvakrát. Prvý raz kvôli konceptu svadby (pôvodne boli pudrovo-ružové) a druhý kvôli zmene mojich proporcií, keďže mi začalo chutiť :D.

Ten WAU pocit som zažila až pri mojich posledných. V salóne LuluAnna som našla presne to, čo som hľadala. Krémové saténové šaty s kombináciou čipky a nádherný dlhý závoj. Šatičky sa dali nakombinovať rôzne, takže aj keď som mala "viaceré", stále to boli jedny a tie isté. 

Účes a make-up som v plnej réžii nechala na Elišku Pichoňskú, ktorá nesklamala. Mala som jednu fotku z internetu, ktorá vystihovala celkovú vizáž, takú strapatú eleganciu s jemnučkým líčením. Bola som nadmieru spokojná, pretože účes mi držal celý deň a make-up tiež. Cítila som sa stále sama sebou, a to bolo pre mňa dôležité.

Boli aj slzičky počas svadobného dňa? Kedy? Veru, boli, ale krásne, z lásky. Prvýkrát, a to bol pre mňa zároveň najsilnejší a úžasný pocit, ktorý si zachovám celý život, keď som kráčala uličkou k môjmu mužovi. Stál tam plný lásky a na ničom inom mu nezáležalo, len aby ma chytil za ruku a prešiel so mnou ten krásny krok do manželstva.

Vtedy sme slzy v očiach mali obaja. Boli krásne a sprevádzané chvením po celom tele. Také, ktoré hovoria "všetko je tak, ako má byť, a toto je šťastie". Slzičkovali nám aj rodičia pri gratuláciách. Boli veľmi zlatí. Vítali nás v rodine a na slová svokra nikdy nezabudnem: "Ja som si to ani krajšie priať nemohol."

Čo sa vám dvom na vašej svadbe páčilo najviac? Fakt, že sme sa rozhodli jeden druhému darovať svoj čas, ktorý nám v živote ostáva. To bolo to najkrajšie. Ten pocit. Veľmi nás tešilo, ako to s nami prežívali rodičia a priatelia. Vďaka tomu vládla neskutočne dobrá a príjemná atmosféra počas celého dňa. Mne sa veľmi páčila výzdoba a aj počasie. Všetci nám odovzdali len samú chválu, za čo sme skutočne vďační.

A aký je život po svadbe? Zmenilo sa niečo? Je krásny. Ale ak sa dvaja milujú a milujú život, je taký stále, pretože šťastie je voľba. Stále sa podporujeme, spoločne riešime čokoľvek, snažíme sa nestále učiť a spoznávať jeden druhého. To je niečo, čo sa deje celý život a nikdy sa neskončí, a to je to úžasné.

A čo sa zmenilo? Môj manžel hrdo používa výraz "moja manželka" a vidím na ňom, že svoje rozhodnutie vziať si ma, neľutuje. Každý deň mu na očiach vidím vďačnosť, lásku a oddanosť, ktorú mi sľúbil a nehasnúcu iskričku v očiach, ktorá ma denne hreje na duši a dáva najavo, že je šťastný. A o to predsa ide.

Viac fotografií zo svadby Zuzky a Martina:

Ďakujeme Zuzke za krásne slová a prajeme jej nádherné manželské chvíle!


Komentáre

    Pridaj príspevok