Papierológia – svadobné oznámenia maľované akvarelom

 • 18. apr 2019
 • Martina Malchárková

K svadbe jednoznačne patria tlačoviny. Tie, ktoré pripravuje Papierológia, sú maľované akvarelom, teda máte istotu, že budú originálne. Čo všetko by svadobné oznámenia mali obsahovať? Aké sú trendy? Tieto a mnohé ďalšie otázky sme sa ich priamo opýtali.

Čo vystihuje vašu tvorbu svadobných oznámení? Od začiatku fungovania Papierológie sa zameriavame na tvorbu svadobných tlačovín, ktoré celé vznikajú pod našimi rukami. Maľujeme alebo aj kreslíme si vlastné ilustrácie, uvážlivo navrhujeme textové prevedenie dizajnu a nakoniec aj veľmi dôkladne kompletujeme hotové tlačoviny – lepíme obálkové vložky, viažeme manžety s monogramom a celé to poskladáme do hotovej obálky.

Naši zákazníci tak dostanú pripravený balíček, ktorý už môžu svojim hosťom a blízkym rovno rozdávať. Papierológiu teda vystihuje precízna rukodielnosť a tiež originálne návrhy.

Aké sú trendy svadobných oznámení pre rok 2019? Po rokoch, kedy v svadobných tlačovinách vládol veľkolepý, opulentný dizajn, prichádzajú opäť o čosi jednoduchšie návrhy. Trendy je aj vyslovene moderný textový minimal, ale aj romantickejšie akvarelové oznámenia, avšak s o čosi miernejším, subtílnejším prevedením, či oznámenia ilustrované jednoduchými kresbami alebo geometrickými tvarmi. Súčasné trendy kúsky možno nie sú na prvý pohľad také výrazné, sú však omnoho elegantnejšie, než na čo sme boli zvyknutí v minulých rokoch.

Aké by ste dali snúbencom rady pri výbere svadobných oznámení? Je fajn, ak si snúbenci v začiatku svadobného plánovania určia priority, pretože inak ich plánovanie môže pohltiť. Nie všetci snúbenci majú rozpočet na to, aby bol každý svadobný detail podľa ich predstáv. Pokiaľ však práve pri svadobných oznámeniach nechcú robiť kompromisy, potom tu existuje len jediná rada.

Vyberte si to, čo sa vám páči! Je naozaj jedno, či je to práve trendy, dôležité je, aby vám to robilo radosť. Hneď v úvode komunikácie je dobré povedať o svojich špeciálnych prianiach dodávateľovi, aj keď niečo podobné v popise svojho produktu nemá. Je dosť možné, že bude jednoduché vaše priania naplniť, a ak nie, tak ste to aspoň skúsili.

kvetinové svadobné oznámenia maľované akvarelom

kvetinové svadobné oznámenia maľované akvarelom

kvetinové svadobné oznámenia maľované akvarelom

Aké informácie by mali obsahovať svadobné oznámenia? V zásade platí, že by sa na pozvánkach mali objaviť mená snúbencov, dátum, miesto a čas svadobného obradu. Všetky ďalšie informácie sú veľmi individuálne a záleží to od konkrétnych klientov. Je zbytočné, aby sa niekto silil a na internete si hľadal prijateľné motto len kvôli tomu, aby bolo na svadobnom oznámení, pokiaľ ho životom žiadna takáto veta nesprevádza.

A naopak, pokiaľ snúbenci chcú uviesť takýto text vo väčšom rozsahu, prípadne aj viac textov, nie je v tom žiaden problém, ak to dizajn svadobného oznámenia dovoľuje. Spornou informáciou je často adresa snúbencov. Odporúčame zamyslieť sa nad tým, komu plánujete svadobné oznámenia odovzdať.

Ak ide o užší rodinný okruh, je tento údaj samozrejme zbytočný. Avšak, pokiaľ sa svadobné oznámenia dostanú aj vzdialeným známym, informácia o adrese pre nich môže byť veľmi prínosná. Mnohí totiž mladomanželom radi písomne blahoželajú, avšak niekedy je obtiažne zistiť, kam blahoprianie poslať. V každom prípade je najvhodnejšie, ak snúbenci vychádzajú z potrieb vlastnej udalosti a nehľadia bez rozmyslu na zaužívané tradície.

Čo by mali zákazníci zvážiť pri výbere svadobných tlačovín? Ešte predtým, než zákazníci oslovia svojho dodávateľa, mali by si premyslieť počet jednotlivých tlačovín, ktoré si chcú objednať a treba mať na pamäti, že pozvánok k svadobnému stolu bude potrebných pravdepodobne o dosť menej. Nie je na škodu porozprávať sa o tom aj so svojimi blízkymi, niektorí rodičia sa totiž tiež chcú s radostnou novinou podeliť a pár oznámení rozdať, s tým však snúbenci väčšinou nerátajú (úsmev).

Aké ste mali najbizarnejšie svadobné oznámenie? Stretli sme sa s niekoľkými požiadavkami, ktoré boli podľa nás výberom námetu bizarné, ale keďže sa vôbec nestretávali s našou tvorbou, upozornili sme klientov, že ich predstavu nebudeme vedieť naplniť. Takže nič bizarné sme nerealizovali. Akékoľvek špeciálne požiadavky, ktoré je v našich silách realizovať, nepovažujeme za bizarné. Sme radi, ak vieme zákazníkom vyjsť v ústrety aj v netradičných požiadavkách.

Akou formou by sa dali odlíšiť výnimočné svadobné oznámenia od klasických? Množstvo drobných, krásnych detailov, tvorí jedinečný celok. Výber papiera, na ktorý sú pozvánky vytlačené, rôzne drobné doplnky ako manžety s monogramom, vzorované vsadky do obálok, ale aj kvalita prevedenia jednotlivých tlačovín, ich precízne narezanie a lepenie. To všetko sa podieľa na tom, aby bol celkový výsledok okúzľujúci. Len lákavý dizajn na to určite nestačí. Tak, ako vo všetkom, aj tu kvalita stojaca za dizajnom pozdvihuje celok na vyššiu úroveň.

kvetinové svadobné oznámenia maľované akvarelom

kvetinové svadobné oznámenia maľované akvarelom

kvetinové svadobné oznámenia maľované akvarelom

Ak niekto nechce veľa investovať do tlačovín, je nejaká alternatíva, aby to vychádzalo výhodnejšie? V tom prípade treba uvažovať, ktoré tlačoviny sú pre zákazníka prioritné a vynechať tie, ktoré až ako také dôležité nevníma. Páčia sa nám kompletné sety svadobných oznámení s pozvánkou k svadobnému stolu, s obálkou s vnútornou vložkou a prípadne aj s manžetou s monogramom.

Sú to pôvabné detaily, ktoré prispejú k jedinečnému výsledku, avšak v prípade, že chcete ušetriť, môžete si zvoliť len oznámenia s pozvánkou k svadobnému stolu a doplniť ich len jednoduchou obálkou. Uvažovať tiež možno nad vynechaním niektorých z doplnkových tlačovín – ak máte menovky – zasadací poriadok napríklad už nie je natoľko dôležitý a podobne.

Aký je orientačný čas pri výrobe svadobných oznámení? Ak si zákazník vyberie hotový návrh z našej ponuky, tak štandardne vieme oznámenia, alebo iné tlačoviny, odoslať do 2 týždňov od uzatvorenia objednávky.

Ak má však špeciálne požiadavky, prípadne si želá návrh na mieru, trvá to dlhšie a samozrejme, celkové trvanie závisí aj od plynulosti komunikácie zákazníka. Nielen my potrebujeme čas na prípravu návrhov, ale často aj naši klienti na dôkladné premyslenie svojej predstavy. Ideálne je ozvať sa čím skôr a radšej mať tlačoviny hotové v predstihu, ako sa na poslednú chvíľu súriť.

Čím je vaša spoločnosť jedinečná pri výrobe svadobných oznámení? Veríme, že je to spôsob, akým pristupujeme k našej práci. Svadobné oznámenia sú tlačoviny, ktoré sú o niečo špeciálnejšie než iné slávnostné tlačoviny. Spája sa s nimi silná emócia a dôležité životné rozhodnutie.

Snúbenci si dlho a starostlivo vyberajú každý jeden detail počas svadobných príprav, a tak to je aj s našou tvorbou svadobných oznámení. Pre výnimočnú príležitosť patrí čosi špeciálne, a tak sa snažíme prichádzať s našimi vlastnými návrhmi, ktoré sú jedinečné. K trendom nepristupujeme prvoplánovo a tým sa snažíme zanechať osobitý odltačok v našej práci.

kvetinové svadobné oznámenia maľované akvarelom

svadobné oznámenia maľované akvarelom

Oznámenia Papierológie môžete nájsť na stránke Papierologia alebo môžete sledovať ich Instagram či Facebook.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby