Lucia Vojček: „Mojim hlavným pravidlom je vyrábať produkty so slovenskými nápismi.“

  • 31. okt 2017
  • Dana Imriščáková
  • archív Lucie Vojček

Svadobných eshopov je mnoho. TheUnique, ktorý patrí šikovnej Košičanke Lucii Vojček, je však jedinečný. Nedováža hotové produkty z Číny, ale vymýšľa a vyrába veci pre nevesty vlastnými rukami. Žiadna pásová výroba, len tvorivé ruky ženy, ktorá vybudovala úspešný eshop.

Vraví sa, že vytvoriť pre niekoho darček je krajší pocit, ako ho dostať. Ty vyrábaš darčeky pre iných každý deň. Pri akej príležitosti vznikol tvoj nápad mať svadobný eshop? Cele to vzniklo úplne s inou víziou ako to vyzerá teraz. Pôvodne som plánovala organizovať svadby v štýle filmu Svadby podľa Mary a eshop vznikol iba ako doplnok. No popravde, nefungovalo ani jedno. Tak som sa jedného dňa rozhodla sedieť iba na jednej stoličke. A ako je dnes jasné, rozhodla som sa pre eshop. Dnes s istotou poviem, že to rozhodnutie bolo určite správne.

A čo názov tvojho eshopu – TheUnique? Teda jedinečný, originálny. V čom spočíva jedinečnosť tvojho eshopu? Názov vznikol oveľa skôr ako eshop. Jednoducho sa mi to slovo v angličtine veľmi páči. No keď som sa rozhodla venovať sa len eshopu, musela som urobiť veľmi veľa zmien. A keď som tak uvažovala čo urobiť, tak mi napadlo, veď keď sa volám Unique, aj obchodík musí byť unikátny.

Teda začala som rozmýšľať, vymýšľať vecičky, ktoré len tak na slovenskom trhu nenájdete, nekúpite si ich v inom svadobnom eshope. Tvorím vlastné grafické návrhy, čiže moje produkty budú vždy jedinečné. A tým, že mnoho z nich je aj ručne vyrábaných, je každý ten výrobok sám o sebe originálom.

Darčeky vymýšľaš, vyrábaš, posielaš… Celá tvoja firma si vlastne TY :-). Ktorú zo svojich pracovných rolí máš najradšej? Ešte donedávna to tak bolo, že všetko som robila ja. Najradšej som mala to vymýšľanie. V hlave mám ešte milión nápadov, no všetko ostatné ma tak pohltilo (vybavovanie objednávok, balenie, zasielanie), že na vymýšľanie neostal čas. Našla som si osôbku, ktorú som nazvala mojim vysnívaným klonom. Viac-menej ma dokáže zastúpiť a ja sa môžem venovať reklame, pridávaniu nových produktov a novému projektu, ktorý teraz rozbieham.

Vyrábaš pre nevesty niečo, čo nikde inde nenájdu? Áno. Podstatná časť mojich produktov sú vecičky, ktoré vznikli pod mojimi rukami. Samozrejme, veľakrát som sa inšpirovala aj na zahraničných stránkach. No ja asi vidím produkty všade. Niekde niečo uvidím a hlava už pracuje, ako to upraviť, aby to bolo naozaj niečo jedinečné na môj webík. Mojim hlavným pravidlom je “slovenčina”, teda vyrábať produkty so slovenskými nápismi. Napríklad šerpy na rozlúčky.

Pred časom si bola nevestou aj ty. Aké darčeky vyrobila pre svojich svadobných hostí majiteľka svadobného eshopu? 🙂 Ako sa vraví – obuvník chodí bosý… Ja som ešte do štvrtka pred svadbou posielala balíky. Asi päťkrát som zmenila, čo budem svojim hosťom dávať. Nakoniec pre nedostatok času som urobila buttoniky s menami. Dámy dostali zrkadielka a pánom som podarovala prívesok s otvarákom na pivko :-). Samozrejme, každý mal svoje meno. No a detičky dostali magnetky. Celé som to dokončovala v sobotu ráno, kým v obývačke bol “kozmetický salón” pre moje kamarátky.

Lucka, aké darčeky sú pre svadobných hostí teraz najviac in? Asi najviac “idú” medíky (resp. pečené čajíky), a myslím si, že aj dlho budú. Je to pekné, milé a zdravé. A potom asi magnetky. Dnes je veľmi “in” si všetko graficky zladiť do jedného štýlu… oznámenie, etiketky, buttoniky a podobne.

Nevesty sa často na našom portáli radia, akými darčekmi by najviac potešili svojich rodičov v deň svadby. Čo by si im poradila? V tomto smere určite dominujú drevené srdiečka. S rôznymi textami doplnené o mená a dátumy novomanželov. Ja som do svojej ponuky zaradila aj poďakovania potlačené na plátne, niečo ako obraz. A práve také sme dávali na svadbe my. Ja som na obraz potlačila našu fotku s poďakovaním, nie pre rodičov, ale pre svokrovcov, že im veľmi pekne „ďakujem za úžasného muža, ktorý ma robí lepšou ženou“ :-).

Viac fotografií z eshopu TheUnique:

DARČEKY PRE NOVOMANŽELOV
Kompletný album

Komentáre

    Pridaj príspevok