Wiegerova vila – miesto s magickou atmosférou, ktoré má dušu

 • 19. feb 2019
 • Zuzana Grossmann
 • Matej Kmeť / Anna Medvid / Peter a Veronika Velickí

Romantická, nežná, plná lásky, aj tak by sme mohli opísať jedno z najkrajších miest, ktoré si pre svoju svadbu môžete vybrať – Wiegerova Vila. Poprosili sme pani Janu Silnú, aby nám o nej prezradila to, čo inde nenájdete. Poďme sa spolu pozrieť a odhaliť čaro tohto nádherného miesta.

Ako by ste opísali Wiegerovu Vilu? Má nejaký príbeh? Opísala by som ju ako miesto s magickou atmosférou, ktorá zanechá trvalý dojem v každom človeku, ktorý ju navštívi. Veľa ľudí hovorí, že cítiť, že vila má svoju "dušu", nie je teda len bežným komerčným objektom. Vyplýva to zrejme z jej ideálnej polohy medzi vinohradmi a lesom, ale aj z jej veľmi bohatej histórie.

Bola postavená v roku 1921 a do dnešnej doby prešla rukami viacerých majiteľov. Slúžila ako rodinná vila, počas 2. svetovej vojny ako liečebňa pre dôstojníkov, počas éry komunizmu fungovala ako internátne železničiarske učilište a neskôr na rekreáciu a oddych. Naša rodina kúpila areál v čase, keď bola vila doslova už zrúcaninou, istú chvíľu sme dokonca uvažovali o jej zbúraní. Areál s vinohradmi a ovocnými stromami sme pôvodne chceli využiť pre súkromné účely, skĺbiť život v prírode a v súkromí s blízkosťou "civilizácie" a ruchu Bratislavy.

Myšlienka organizovať vo vile svadby prišla až neskôr, keď sme objavili atmosféru tohto jedinečného miesta a prišlo nám škoda, nepodeliť sa o ňu s ostatnými ľuďmi, ktorí s nami zdieľajú podobné hodnoty a štýl. Hoci sa javilo ekonomicky výhodnejšie vilu zbúrať a na jej mieste postaviť novú budovu, rozhodli sme sa vilu zrekonštruovať, a zachovať tak jej ducha a atmosféru.

Prečo by si nevesty mali ako miesto pre svoj deň vybrať práve Wiegerovu Vilu? Mnohí naši hostia podotkli, že nečakali na Slovensku také krásne miesto. Preto je vila ideálna pre páry, ktoré zvažovali svadbu napr. v Toskánsku alebo vo Francúzsku. Máme množstvo skúseností s organizáciou svadby pre páry, ktoré žijú v zahraničí a napríklad jeden z dvojice má korene na Slovensku.

Logistika je pomerne jednoduchá, keďže sa areál nachádza iba 10 km od Bratislavy. Ďalej je Wiegerova vila skvelá voľba pre nevesty, ktoré si želajú svoju vysnívanú svadbu prežiť v uvoľnenej atmosfére, v harmónii s okolitou prírodou, v štýlovom prostredí, kde dbáme na každý detail. V letnom období sú u nás časté svadobné hostiny pod holým nebom, v štýle garden party. Tento menej formálny štýl svadby si pochvaľujú dokonca aj ženíchovia :).

Čo všetko viete snúbencom ponúknuť navyše, čo inde nenájdu? Bez nadsázky sa dá povedať, že všetko, čo pre snúbencov pripravíme, má nadštandardnú úroveň. Inými slovami, všetky materiály a nábytok sú autentické, u nás nenájdete žiadne napodobeniny. Kvalita, ale aj kvantita jedál v rámci nášho svadobného menu je overená rokmi pôsobenia nášho cateringového partnera tu na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Neustále sledujeme trendy v oblasti svadieb a snažíme sa byť trendsettermi. Možnosť hostiny pod korunami jabloní a romantickými svetielkami sme zaviedli medzi prvými na Slovensku. Svadba pod holým nebom u nás je rozprávková, dokumentuje to množstvo fotografií od hostí na sociálnych sieťach zo svadieb u nás.

Aké netradičné či tradičné obrady sa u Vás už konali a koľko ich vlastne ročne vystrojíte? Rozhodli sme sa počet svadieb u nás v areáli limitovať, pretože chceme pre každý svadobný pár poskytnúť vysoký štandard služieb. U nás nie sú svadby jedna za druhou ako "na páse", ku každej pristupujeme individuálne. Čo sa týka netradičných obradov, mali sme u nás už aj evanjelické obrady v záhrade, či židovské svadby s rabínom.

S akou najzvláštnejšou požiadavkou ste sa doposiaľ stretli? V rámci jednej svadby nás požiadal jeden hosť o pristátie vrtulníkom v areáli. Stretli sme sa aj s požiadavkou, že sa chcela nevesta posadiť v svadobných šatách na nášho koňa – vyhoveli sme jej, keďže mala s jazdením bohaté skúsenosti, pre amatérov to neodporúčame :).

Je Wiegerova Vila vhodná pre menšie, ci väčšie svadby? Vzhľadom na koncept, akým fungujeme, pre rozmery sál a areálu je vila vhodná pre svadby od 50 do 150 hostí. Často sa stretávame s otázkou, či je možné u nás zorganizovať svadbu pre menší počet hostí, povedzme 20-30. Teoreticky to samozrejme možné je, no výška nájmu zostáva rovnaká ako pri väčších svadbách, keďže z nášho pohľadu musíme všetko zabezpečiť pre každú akciu rovnako, či sa jedná o 10 alebo povedzme o 80 hostí.

Ako dlho dopredu je potrebné u vás rezervovať termín? Sú ešte nejaké termíny na rok 2019 voľné? A ako prebieha rezervácia? Väčšina svadobných párov si u nás rezervuje termín rok až rok a pol dopredu. To však neznamená, že nie je možné u nás zorganizovať svadbu "spontánne". Raz sme u nás mali svadbu, kedy si nás nevesta rezervovala iba týždeň pred svadbou. Mala totiž zajednané iné miesto a iba 10 dní pred jej veľkým dňom D sa dozvedela, že dotyčný kaštieľ skrachoval.

Nebol to pre nás problém a nevesta bola veľmi spokojná. Samozrejme sa nedá rátať s tým, že top termíny (najmä soboty v letnej sezóne) budú voľné iba pár mesiacov pred svadbou. Termíny od pondelka do štvrtka nie sú problém a v týchto dňoch máme z roka na rok viac svadieb. Momentálne máme ešte zopár zaujimavých termínov na leto 2019 voľných.

Aktuálnu informáciu o dostupných termínoch je možné nájsť na našej webovej stránke. Po zadaní termínu, počtu hostí a zvolených doplnkových služieb, obdržíte orientačnú kalkuláciu a môžete si prípadne hneď termín na 7 dní nezáväzne zarezervovať. Všetko je možné cez tento odkaz. Rezervácia sa stáva garantovanou po podpise zmluvy a úhrade rezervačného poplatku.

Ako prebiehajú celkové prípravy na svadbu u Vás? Pre svadobné páry sa snažíme prípravu a organizáciu čo najviac zjednodušiť. Raz ročne organizujeme svadobnú výstavu špeciálne pre našich klientov. V ten deň môžu u nás "vybaviť" skoro všetko, keďže sa vo vile koná ochutnávka jedál, vín a prezentácia mnohých našich odporúčaných dodávateľov – od dekoratérov, floristov, až po dopravu, ubytovanie či svadobné šaty a obrúčky.

Čo sa týka samotného priebehu svadobného dňa, všetko sa deje až v samotný deň svadby – prví prichádzajú dekoratéri vytvoriť výzdobu a personál z cateringu. Snúbenci začínajú svoje prípravy vrátane make-upu, či účesu vo svadobnom apartmáne, napríklad pri fľaši vychladeného šampanského. Snažíme sa o uvoľnenú atmosféru, aby si to užili v maximálnej možnej miere.

Plánujete do budúcnosti nejaké zmeny či inovácie? Samozrejme, toto ma na tejto práci baví najviac :). Každý rok cez zimu sa snažíme pripraviť pre snúbencov a ich hostí nejaké novinky. Plánov je veľa, no nechcem nič prezrádzať, aby boli aj samotní hostia prekvapení :).

Sledujte Wiegerovu Vilu aj na ich Facebooku alebo Instagrame.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe