Snová svadba v Bardejove a svadobné fotenie v Budapešti

 • 5. nov 2019
 • Barbora Babicová
 • Peter a Ivana Miller

Bernadeta si svoju svadbu vysnívala a sny sa jej splnili. Krásny svadobný obrad, parádna hostina aj krásne svadobné fotenie v Budapešti. A ako bonus cenná rada pre budúce nevesty.

svadobné fotenie v Budapešti

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

S manželom sme spolu už 9 rokov, čiže sme sa zoznámili ešte ako tínedžeri, klasicky a nevinne na diskotéke. Od toho večera som nemohla prestať naňho myslieť a musela som mu napísať. Potom sme sa ešte párkrát stretli a už vtedy som vedela, že si práve jeho raz vezmem za manžela. Bol to taký neopísateľne silný pocit.

príprava nevesty s družičkami
svadobné župany
svadobné topánky - sandále

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Naše zasnúbenie bolo ako z filmu. Na mojom vysnívanom mieste v New Yorku. Vybrali sme sa na dovolenku do New Yorku, keďže som o tom snívala už odmala, a ani vo sne by ma nenapadlo, že sa to stane práve tam. Boli sme v jeden krásny večer na mrakodrape Empire State Building, kde bola pekná masa ľudí, a kým som si stihla uvedomiť, o čo sa môj drahý snaží, zrazu už kľačal predo mnou s tou najkrajšou otázkou: Vezmeš si ma? Vtedy sa mi akosi zastavil celý svet a ja som vnímala iba tlkot môjho srdca. Cela dojatá som sa nezmohla ani na odpoveď a len som sa mu hodila do naručia. Bolo to tak krásne. Nikdy na ten deň nezabudnem.

svadobné spodné prádlo
príprava nevesty
svadobný oblek pre ženícha

Kde a v akom štýle prebehla vaša svadba?

Naša svadba prebehla skôr v klasickom duchu. Volila som jemne ružové a pudrové farby s jemne elegantným a luxusným nádychom, k čomu nám aj dopomohli svietiace písmena, ktoré to celé len podčiarkli a mali veľký úspech. Sobášili sme sa v Bazilike sv. Egídia v Bardejove, tento kostolík som mala vysnívaný ako dievčatko a vedela som, že raz tam bude aj moja svadba. No a svadobná hostina bola v novo zrekonštruovanej svadobnej sále Angel v Bardejovskej Novej Vsi. Sála pôsobí veľmi elegantne, mala výbornú kapacitu pre hostí a veľký tanečný parket, čo viac si priať? No a taký menši dodatok je, že v tejto sále mali svadbu kedysi aj moji rodičia 🙂

svadobná sála Angel v Bardejovskej Novej Vsi
zlato-ružová svadobná výzdoba
romantická svadobná výzdoba
svadobné stolovanie
svetelné písmená na svadbe
zasadací poriadok na zrkadle
fotokútik na svadbe
svadobná ikebana na hlavný stôl
svadobný koláč - labute

Prečo ste si pre svadobné fotenie vybrali práve Budapešť?

Budapešť patrila medzi moje top destinácie na svadobné fotenie. Dostala ma hlavne svojou architektúrou a je akási čarovná. Ten, kto už Budapešť navštívil, vie, o čom hovorím. Bonusom pre nás bolo to, že naši šikovní fotografi už raz v Budapešti fotiť boli a vedeli o nádherných miestach, tak som neváhala ani sekundu a vedela som, že spoločne vykúzlime úžasné zábery.

Rybárska bašta v Budapešti

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Svadbu som začala plánovať tesne po zásnubách, keďže v dnešnej dobe sú rezervácie už aj na 2 roky dopredu, tak som sa do toho pustila hneď, nech sa aj nám ujde to najlepšie z najlepšieho 🙂 Plánovala som ju rok a tri mesiace.

Inspirácie som hľadala na Instagrame, Pintereste a hlavne na stránke Moja svadba, kde si človek mohol pozrieť reálne skúsenosti s dodávateľmi a ich fotografie.

krájanie svadobnej torty
čepčenie
svadobný kroj
popolnočné šaty

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Najkrajším momentom pre mňa bol first look, kedy sme sa s manželom prvýkrát videli v svadobnom oblečení. Bol to taký silný okamih a stále, keď vidím fotografie, mám slzy v očiach. Samozrejme, aj samotný obrad, pretože manželstvo je hlavne o tom krásnom sľube a požehnaní od Boha.

ženích - first look foto
first look foto
first look fotky

S ktorými dodávateľmi si bola najspokojnejšia?

Veľké ĎAKUJEM patrí hlavne fotografom Ivke a Peťovi Millerovcom, ktorí odviedli takú dokonalú prácu a doslova zvečnili to, čo človek v ten daný deň prežíval, tie krásne emócie a momenty, úsmevy a slzy, všetko je na tých záberoch tak živo zachytené.

Taktiež aj s kameramankou Luckou Brezianskou a DJ-om Jamalom, ktorý dostal všetkých na parket a urobil takú užasnú zábavu.

nočné svadobné fotenie v Budapešti
fotenie v Budapešti v noci
Budapešť v noci

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Nebudem hovoriť, aby si užívali každý okamih, pretože to vám povie každá nevesta a ÁNO ubehne to ako voda.

Možno skôr to, že niekedy je menej viac, aby sa upriamili skôr na dôležitejšie veci, ako sú správna voľba kameramana a fotografa či hudby na svadbe, pretože na to má nakoniec človek najkrajšie spomienky, keď vidíte tie krásne zábery zo svadby, a nie zbytočne riešiť, či máte na toaletách košíčky prvej pomoci alebo či máte detsky kútik s maľovánkami – koniec koncov aj tak je to každému ukradnuté, a pravdupovediac vám to bude v ten deň tiež jedno, pretože máte kopu iných starostí.

Svadba je o zábave a u nás na svadbe bol každý na parkete, či mladí, či starí, či deti, dokonca aj malé bábätká, takže ušetrite peniažky na iných drobnostiach a radšej si investujte do vecí, ktoré vám svadbu budú vždy krásne pripomínať. Pretože svadobný deň bude len raz v živote, ale spomienky ostanú večne 🙂

Viac fotografií zo svadby Bernadety a Denisa:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade