Svadba počas koronavírusu – Ako sa prispôsobili svadobní dodávatelia?

 • 23. apr 2020
 • Michaela Recht
 • iStock

Vplyv koronavírusu na svadby zo strany nevesty a ženícha sme si spomínali v predošlom článku. Nie je prekvapením, že táto situácia viedla k výraznému spomaleniu svadobného priemyslu, keď mnoho párov zrušilo alebo odložilo svoj veľký deň. Niektoré sobáše sa uskutočnili, o čom si môžeš prečítať napríklad aj v rozhovore s našou nevestou Žanetkou , no pre túto minimalistickú možnosť sa bohužiaľ rozhodlo veľmi málo neviest. Čo však naši profesionáli? Ako prežívajú situáciu oni? Ako sa vysporiadali s rušením objednávok?

Hoci situácia vyzerala zo začiatku veľmi negatívne, v tejto chvíli nám ostáva jediné. Musíme stáť pri sebe a pomáhať si. V snahe podporiť svadobných dodávateľov sa tím Moja svadba rozhodol darovať im 2 mesiace predplatného profilu Profesionál. Aspoň touto cestou chceme pomôcť dohnať zrušené objednávky. Navyše, nevesty, ktoré museli presunúť svoje svadby, už teraz hľadajú nových dodávateľov na náhradné termíny. Postupné uvoľňovanie opatrení a naša zodpovednosť nás snáď nakoniec privedú k životu pred koronou. 🙂

Keďže sme v tom spoločne, opýtali sme sa našich profesionálov, ako sa zmenil ich pracovný život počas pandémie, ako sa vysporiadali s aktuálnou situáciou, na čo sa najviac tešia či aké služby poskytujú aj napriek obmedzeniam.

Jana Šantavá Photography – Svadobná fotografka nafotila Bratislavu tak, ako ste ju ešte nevideli

“V týchto dňoch sa venujem foteniu vyľudnenej Bratislavy. Zameriavam sa na lokality, ktoré za iných okolností pulzujú životom.”

POPRAD Svadobný salón SISSI

“Aj salóny sa snažia byť v kontakte so svojimi nevestami a riešiť ich vzniknuté problémy. My sa pokúšame o on-line predaj šiat na dobierku na základe odsúhlasených mier nevesty, pretože svadby, hoci v obmedzenej miere, sa konajú naďalej .”

White Romance – Svadobný salón Piešťany

“Keďže salón sme otvorili v lete v roku 2019, tak sme sa tešili na sezónu svadieb a teda teraz máme hluché obdobie, ako samozrejme všetci. Len z môjho pohľadu o to ťažšie, že ešte len začíname. Tento hluchý čas som využila na fotenie svadobných šiat, ktoré sme ešte nestihli nafotiť. A plánujem natočiť nejakú menšiu svadobnú prehliadku, tak uvidím ako sa mi to podarí. Plus urobiť nejaký menší výpredaj šiat. Tak nám všetkým držím palce aby sa nám darilo.”

Dj+starejší+harmonikár Michal Kopál

“Ja sa už dlhé roky venujem hudbe. Komponujem nové piesne. Minulý rok som vydal svoje vlastné CD – Životná cesta. Niektoré moje skladby sa vysielajú na TV Senzi. Ja sa doma určite nenudím, len uvidím, ako dlho to vydržím bez svadieb.”

Hotel The Grand Vígľaš

“Momentálne väčšinu svadieb presúvame na neskoršie termíny v roku 2020 prípadne na rok 2021. Hotel The Grand Vígľaš je v súčasnosti zavretý až do odvolania a pevne veríme, že keď táto situácia pominie, bude svadobná sezóna minimálne taká vydarená ako po minulé roky. ?”

Radka & Silvia TuTu photography

“Súčasná doba je náročná pre všetkých, ale pre nás poskytovateľov služieb je to o to náročnejšie, že prichádzame o príjem. Našťastie jarné svadby sa nám len presunuli na jeseň. Momentálne asi nikto nevie, kedy bude "normálny" režim a povolené svadby v plnom rozsahu. Komunikujeme s nevestami ohľadom presunutých svadieb a voľných jesenných a zimných termínoch. Teraz máme čas na dobiehanie restov z minulého roku, čo sa týka našej prezentácie na internete, instagrame, blogu. Ale aj pripravujeme nové rekvizity na fotenie. Pre svadobné fotenie sú to rekvizity do fotokútika. Tiež fotíme aj rodinné, tehotenské a novorodenecké fotky, tak aj pre tieto fotenia pracujeme na nových doplnkoch.”

Salón Jasmine

“Snažím sa v tomto období zdokonaľovať svoje služby, čo sa dá ešte nevestám ponúknuť. Najnovšie som nachystala pre nevesty kolekciu vyšívaných čepcov, na obrad začepčenia. Položenie čepca na hlavu symbolizovalo zmenu statusu zo slobodného dievčaťa na vydatú ženu.”

Svadobný pianista Peter Zbranek

"V týchto dňoch je veľmi dôležité predchádzať stresu zo všadeprítomných negatívnych správ, ktorý útočí na náš imunitný systém. Jedným zo spôsobov, ako sa mu vyhnúť, môže byť aj relax pri počúvaní príjemnej klavírnej hudby. Preto som sa rozhodol hrať pre ľudí priamo z domu a svojou troškou im tak pomôcť prekonávať toto neľahké obdobie. Klavírne koncerty z dobrovoľnej karantény streamujem každú stredu a nedeľu o 17,00 na mojom Facebooku a Instagrame. Sú dostupné úplne zadarmo a dosiaľ ich videli už tisícky ľudí. Okrem toho som nahral vlastnú skladbu, ktorá sa v posledných týždňoch finalizovala a čoskoro by mala uzrieť svetlo sveta. No a v neposlednom radesi chystám množstvo krásnych piesní, ktoré si odo mňa želali počuť nevesty v klavírnej verzii v ich svadobný deň. Síce sa mi, podobne ako zrejme všetkým svadobným dodávateľom, viaceré svadby porušili a popresúvali na neskôr, no chcem byť na 100 % pripravený, keď sa celý kolotoč zasa rozbehne. Verím, že to bude už čo nevidieť."

<<youtube code=pWxzrb4bt10>>

Spolu to zvládneme!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby