Príjemná svadba milovníkov vína v Starom dome v Modre

 • 13. mar 2020
 • Barbora Babicová
 • Lukáš Krahulec

Zuzka a Tomáš plánovali svadbu iba 9 mesiacov, no podarilo sa im vytvoriť skvelú atmosféru, aj vďaka tomu, že sa naplno venovali svojim svadobným hosťom.

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili? Zoznámili sme sa veľmi prozaicky, cez internet. (smiech) Avšak v tej dobe som mala 17 rokov a brala som to skôr ako zábavu než hľadanie vážneho vzťahu. Dokonca, keď navrhol stretnutie, ani som na naň nechcela prísť, celý deň som premýšľala, ako sa z toho vykrútiť. Keď som prišla na dohodnuté miesto, netušiac ako vyzerá, stále som sledovala, ktorý otrasný chlap to bude. Vtom sa ku mne priblížil mega sympoš, usmieval sa, ale ja som si stále v duchu hovorila, že to nebude on, charizmatickí chlapi sa predsa cez internet nestretávajú… no bol to on! Do dnešného dňa som šťastná, že som to stretnutie nakoniec nezrušila.

Ako prebehlo vaše zasnúbenie? Bolo to v Karlových Varoch. Miesto, ktoré som chcela už dlho navštíviť. S prsteňom to mal pekne naplánované, no bohužiaľ som ho prekukla. (smiech) Celý čas hovoril len o tom, ako sa musíme ísť večer prejsť (aj napriek zlému počasiu a hmle), nedal sa odradiť, a to som mala už tušenie. Dokonca kúpil šampanské, ktoré sme si mohli otvoriť až po prechádzke, tušila som zasa niečo viac… A moje tušenie už len potvrdil fakt, keď mi ukazoval akýsi článok na webe a začali tam vyskakovať reklamy na zásnubné prstene. (smiech) Myslel si, že to bolo tajné prekvapenie, vlastne si to myslí dodnes, ale je to zlaté.

V akom štýle a kde sa odohrala vaša svadba? Obrad sme mali vo Františkánskom kostole v Bratislave a hostinu v Starom dome u Ludvika v Modre. Riadili sme sa tým, že milujeme vinárstvo a celú tú atmosféru okolo neho. Keďže chodíme po rôznych akciách s vinárskou tematikou, mali sme nejaké esá v rukáve, kde by hostina mohla byť. Chceli sme našim hosťom ukázať, čo máme radi, všetci nás poznajú ako vášnivých vínkarov. Starý dom v Modre zvíťazil, je to také malé Toskánsko, ktoré je pre zorganizovanie svadobnej hostiny výbornou voľbou. Po svadbe sme zistili, že nielen navonok vyzerá toto miesto dokonalo, ale i personál bol úžasný, jedlo vynikajúce… A tie ich vínka? Perfektné!

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala? Plánovanie svadby bolo náročné z časového hľadiska, nemala som vôbec čas. Zasnúbili sme sa v novembri a svadbu sme mali v septembri, približne 9 mesiacov na prípravu. Avšak v tom istom čase som končila magisterské štúdium, prerábali sme byt, chodila som denne do práce. Svadobnú výzdobu som si robila sama, stavila som na to, že priestor v Starom dome je sám o sebe krásny, a tým pádom ho nebolo treba nejako extra prezdobovať. Nakoniec sa všetko stihlo a deň pred svadbou som bola ešte v práci, kolegyne sa mi čudovali, či nie som nervózna a či nejdem ešte doladiť detaily… Nebolo treba.

Najdôležitejšia vec pri plánovaní svadby je podľa mňa to, aby nevesta nenechala všetko na seba. Moja sestra, mamina, priateľky, ale aj ženích mi perfektne pomohli, poradili, usmernili ma a aspoň sa aj oni cítili ako súčasť svadby, nielen ako pozvaní hostia.

Zaujímavý príbeh sa skrýva aj za výberom tvojich svadobných šiat. Ako som spomínala, času na plánovanie svadby nebolo veľa. Trochu som podcenila to, v akom čase som začala vyberať šaty, veľa z nich už bolo nedostupných. Viacero neviest si už 3/4 roka pred svadbou vyberá šaty, ja som sa rozhýbala 3 mesiace pred ňou. Keďže som šaty chcela kupovať, pozerala som hlavne inzeráty, bazár, bol naplánovaný aj výlet na Ukrajinu. Vzhľadom na moju konfekčnú veľkosť som nič nájsť nevedela. Nakoniec som navštívila jeden jediný salón. Šaty mali krásne, ale mnohé z nich už boli na náš termín svadby nedostupné. Mala som jasnú predstavu, aké šaty chcem. No tie, ktoré mi sedeli, boli priveľmi úzkeho strihu a iné boli zasa príliš tortové, a teda ma skracovali a pridávali mi kilá. Už som bola presvedčená, že budem škaredá a neforemná nevesta, hlavne aby som bola v bielom… A potom mi pani v predajni ponúkla jedny šaty odložené niekde vzadu, ktoré ako jediné predávali, a keď som si ich vyskúšala… Boli to ony!

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš? Keďže sme mali obrad v centre Bratislavy a ešte k tomu v piatok poobede, turistov bolo v tom čase v meste naozaj dosť. A tak, keď sme vyšli von z kostola, všetci turisti z Ázie sa s nami chceli fotiť, podať nám ruku, zagratulovať a, samozrejme, chytiť sa nás (vraj im to prinesie šťastie). (úsmev) Bolo to veľmi milé, ale aj úsmevné, a my sme sa aspoň na chvíľu cítili ako celebrity. Tiež sa mi páčil moment, ako sme išli všetci spolu v objednanom autobuse z Bratislavy do Modry. Ľudia sa perfektne naladili a my spolu s nimi! Niektorí nám pred svadbou radili, aby sme išli sami dvaja v aute, ako sa patrí, ale kedy pôjdem vo svadobných šatách v autobuse s mojimi priateľmi a rodinou? Nakoniec všetci ocenili, že to bolo takto. (úsmev)

Zaujímavý bol ešte moment po ukončení celej svadobnej hostiny, keď hostia poodchádzali. S manželom sme ešte odzdobovali sálu, aby sme nemuseli ráno. Ja som bola už prezlečená v rifliach a tričku, no odrazu som dostala neuveriteľný hlad (celý deň som nebola schopná sa schuti najesť), a tak som si sadla za náš novomanželský stôl a dojedla som hádam všetko, čo ostalo. Len som sedela, jedla a pozerala na sálu, kde pred časom bola ešte svadobná zábava. Keď ma uvidel čašník, doniesol mi ešte aj víno! (smiech) Bola to taká bodka za všetkým.

S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná? Hádam so všetkými. (smiech) Od koláčov z cukrárne z Tešedíkova, cez svadobný Salón El až po obrúčky z iZlato. Starý dom a vináreň u Ludvika má perfektné služby!

Veľmi príjemne ma naladila aj Alexandra Kalinayová, ktorá mi ráno pripravovala účes a make-up. Keďže sa trochu poznáme z detstva, mali sme si čo povedať, a to mi pomohlo prekonať takú tú prvotnú nervozitu zo svadobného dňa. A, samozrejme, výsledok jej práce bol úžasný. No a v neposlednom rade musím spomenúť aj DJ-a. Nechcem preháňať, ale bol to top človek, presne takého sme chceli mať na svadbe, elegán a ešte k tomu aj vtipný.

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám? Skúste si nájsť čas počas svadobného dňa na hostí, ktorých ste si pozvali. Prišli kvôli vám. Určite si to potom lepšie užijete a budete mať oveľa krajšie spomienky.

Svadby, na ktorých sú novomanželia stále niekde preč, alebo sú zaneprázdnení, sú také neosobné – radšej treba odložiť svadobné fotenie na iný deň, dať menej programu, začať obrad skôr… Vaši hostia to ocenia!

Viac fotografií zo svadby Zuzky a Tomáša:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM
Kompletný album

Ďakujeme za rozhovor a prajeme celej rodinke len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby