8 tipov na svadbu na poslednú chvíľu

  • 23. máj 2019
  • Zuzana Loišová
  • iStock

Svadba je pomerne náročná na plánovania, a to najmä preto, že je potrebné premyslieť si hrubý rozpočet a v dostatočnom predstihu si zarezervovať miesto či služby predajcov. Ročný plán svadby je teda nevyhnutý, avšak existujú páry, ktoré svoju svadbu musia riešiť na poslednú chvíľu.

Ako sa vysporiadať s takýmto svadobným problémom? V tomto článku nájdete niekoľko tipov, ktoré vám pri vašom rýchlom plánovaní pomôžu.

Rozpočet

Aj pri svadbách na poslednú chvíľu je dôležité stanoviť si rozpočet. Váš prvý rozhovor by mal byť hlavne medzi rodinami, kedy si určíte celkový finančný plán na svadbu. Pomôže vám to zachytiť sa o konkrétnu sumu, od ktorej môžete nechať odvíjať všetko ostatné.

Zoznam hostí

Druhá najdôležitejšia úloha je počet hostí. Pamätajte, že čím menší je zoznam hostí, tým viac vám zostane z vášho rozpočtu. Zúžte svoj zoznam svadobných hostí čo najviac to bude možné a pomôže vám to napríklad aj pri rýchlom rozhodovaní chcených a nechcených hostí.

Prečítajte si tiež: 10 vecí, na ktoré treba myslieť pri plánovaní zoznamu svadobných hostí

Pozvánky

Začnite pozývať ľudí na svadbu. Najlepšie bude pozvať ich osobne, ak je to možné, alebo si stanovte termín obeda s ľuďmi, ktorých by ste tam radi videli.

Elektronické pozvánky

V závislosti na tom, že vašu svadbu chcete naplánovať na poslednú chvíľu, bude pre vás dobré vzdať sa formálnych papierových pozvánok a pozvať hostí priamo cez telefón, e-mail alebo sociálne siete. Aj keď by sme radi odporučili papierové pozvánky, musíte myslieť aj na praktickú stránku veci.

Nájdite miesto konania a dátum

Ak máte premyslený konkrétny štýl pre vašu svadbu, začnite s miestami, ktoré vyhovujú vašim predstavám. Dátum a čas by mal byť tiež prispôsobený plánovaniu, takže, ak si vyberiete dni mimo víkendov, môžete dokonca získať zľavu. Niekoľko neviest sa tiež rozhodne posunúť svoj dátum svadby, a tak svoj pôvodný ponúknu niekomu inému. Skúste využiť aj túto možnosť.

Dodávatelia

Možno budete chcieť zvážiť svadobného koordinátora, ktorý zabezpečí spojenie s dodávateľmi. Uistite sa, že vám pomôže so všetkým dôležitým ako je catering, výzdoba, torta, zákusky či ubytovanie. Niektoré miesta ponúkajú tieto položky automaticky, čo vám uľahčí mnoho starostí navyše. Prevádzkari vedia byť tiež na niektorých miestach veľmi nápomocní a aj s kontaktom na dodávateľov vám radi pomôžu.

Šaty a oblek

Čo sa týka nárokov na svadobné šaty a oblek, budete musieť byť trochu skromnejší. Jedná sa o svadbu na poslednú chvíľu, takže väčšina salónov zrejme nebude vedieť vyhovieť vašim požiadavkám. Začnite oblekom a medzitým sa môžete pozrieť do vyhľadávača, aby ste našli blízke salóny vo vašom okolí. Možno budete prekvapení, v akých obchodoch narazíte na krásne šaty pre vás i pre družičky.

Naplánujte si medové týždne

Ak sa chystáte na svadobnú cestu, ktorá bude tiež na poslednú chvíľu, rozhodnite sa, kam chcete ísť. Vyhľadajte si rôzne druhy ponúk, ktoré by ste v tak krátkom čase mohli získať. Prostredníctvom cestovných kancelárii sa môžete tiež dostať k úžasným ponukám a výhodným last minutom, ktoré môžete využiť. Pred cestou sa nezabudnite uistiť, či máte aktualizované svoje cestovné pasy.


Komentáre

    Pridaj príspevok