Príbeh lásky z detského tábora, ktorý skončil svadbou

 • 19. nov 2019
 • Barbora Babicová
 • Barbstudio - Monika Barbuščak

Kristínka a Gabriel prežívajú lásku ako z filmu – detská láska z tábora prerástla až do krásnej a uvoľnenej bordovo-zlatej svadby v Centre oddychu Gaudium v Limbachu.

bordovo-zlatá svadba v Limbachu

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Haha. Mala som 12 rokov, bola som na letnom tábore a on bol môj vedúci. Mal vtedy 18. O žiadnej láske sa najbližšie roky ešte nedalo hovoriť, ale veľmi dobre sme si rozumeli a vybudovali sme si naozaj pevné priateľstvo, ktoré po rokoch prerástlo do vzťahu, a teraz už aj do manželstva.

kvetinové bordové svadobné oznámanie
first look photo
first look foto

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Na tretie výročie sme šli na predĺžený víkend do rakúskych Álp. V predposledný deň sme šli na výlet do Hallstattu, čo je naozaj krásna dedinka, a keď tam idete v správny čas (keď dedina nie je preplnená turistami), nájdete tam veľmi veľa nádherných romantických miestečiek. Na jedno také, v hore nad Hallstattom s parádnym výhľadom, ma vytiahol a spýtal sa ma, či budem jeho ženou.

jednoduchá svadobný kytica
jednoduché svadobné šaty
romantické svadobné šaty

Kde a v akom štýle prebehla vaša svadba?

Obrad sme mali v evanjelickom kostole v Bratislave, odkiaľ sme sa presunuli na hostinu do Centra oddychu Gaudium v Limbachu. Nepovedala by som, že sme mali nejaký vyhranený štýl svadby – jedine som sa všetko snažila ladiť do farebnej palety bordová-zlatá-smotanová-zelená. Nedržali sme sa žiadnych tradícií, zvykov či „to sa tak patrí“ od našich rodičov a ostatných hostí – náš veľký deň sme si vyskladali presne z tých prvkov a činností, po ktorých sme túžili my dvaja, a vďaka tomu bol náš deň veľmi uvoľnený a príjemný.

sobáš v evanjelickom kostole v Bratislave

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Prvých dodávateľov som začala zháňať v septembri 2018 a svadba bola v auguste 2019, takže plánovanie a prípravy trvali necelý rok. Nakoľko som bola v končiacom ročníku na vysokej škole a mala som čo robiť okolo písania záverečnej práce a štátnic, tak to bol ideálny časový rámec. Inšpiráciou mi boli najmä príspevky z príprav a zo samotných svadieb iných neviest na Pintereste a tu na Mojej svadbe, alebo len tak na Facebooku či Instagrame. V súčasnej dobe internetu je inšpirácií naozaj neúrekom, našťastie.

družičky v bordových šatách
bordové spoločenské šaty pre družičky
snubný prsteň
svadobné obrúčky
bordovo-biela svadobná kytica
svadobné náušnice

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Uf, tých je asi veľa. Ráno, keď som sa zobudila a uvedomila som si, čo je dnes za deň. Keď som prichádzala na fotenie a videla manžela stáť chrbtom. Keď som mu zaťukala na plece a prvýkrát sme sa uvideli. Keď som stála pred oltárom a v hlave mi šlo – „kokso, ono sa to fakt deje“. Svadobné fotenie, prvý pohľad na sálu, prvý tanec, každý ďalší šialený tanec s priateľmi a rodinou. Nezabudnuteľných momentov bolo naozaj veľa – verím, že každá nevesta to tak po svojej svadbe má.

bordová svadba v Centre oddychu v Limbachu
bordovo-smotanová svadobná výzdoba

S ktorými dodávateľmi si bola najspokojnejšia?

Ťažko povedať. Na dodávateľov som mala naozaj šťastie, každý jeden bol neskutočný profesionál. Najviac spokojná som ale bola asi s p. manažérkou Gaudia, ktorá vyšla v ústrety úplne vo všetkom. Zabezpečila všetko, čo som žiadala – aj to, čo nebolo vôbec v jej povinnostiach či kompetenciách. Level stresu počas príprav, ale aj počas samotného svadobného dňa bol aj vďaka nej takmer na minime. Rovnako som spokojná s fotografkou, ktorá celý deň nenápadne behala okolo nás a zachytila tie najkrajšie momenty. Taktiež DJ, ktorý za naozaj krátku chvíľu parádne odhadol našich hostí, ktorí boli zo všetkých kútov Slovenska, a rozprúdil neskutočnú zábavu.

svadobná torta s kvetmi
svadobné koláčiky
svadobná fotka s prskavkami

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

„Užite si to, kým sa dá“ povie hádam každá nevesta. A je to tak – ten svadobný deň si treba naozaj užiť. Ale dôležitejšia rada odo mňa je, že uvážte, ktorí dodávatelia sú pre vás dôležití, a pri ich výbere buďte naozaj poctivé a pedantné. Za mňa môžem povedať, že určite dbajte na kvalitného fotografa, kameramana a výber obrúčok. Predsa len, sú to jediné hmotné spomienky, ktoré vám zostanú aj po svadobnom dni – tak nech stoja za to!

Viac fotografií zo svadby Kristíny a Gabriela:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade