Svadobná kytica z umelých kvetov? Toto sú jej najväčšie výhody a nevýhody!

  • 22. dec 2016
  • Dana Imriščáková
  • isifa / Shutterstock

Možno ste si po prečítaní nadpisu povedali, že ktorá nevesta by už len chcela umelú svadobnú kyticu. Napriek vášmu pomyselnému „NIE!“ umelým kvetom, vám musíme oznámiť, že čoraz viac neviest siaha v súčasnosti práve po neživých kvetoch.

Dôvodov je mnoho, ale aby ste mali ucelenú predstavu, čo všetko obnáša svadobná kytica z umelých kvetov, prečítajte si všetky jej pre a proti.

Výhody svadobnej kytice z umelých kvetov

Nikdy nezvädne

Zrejme najväčšou výhodou svadobnej kytice z umelých kvetov je, že vám nikdy nezvädne. Vaše umelé ruže, kaly či pivónie nebudú potrebovať meniť každý deň vodu vo váze, aby ostali aspoň týždeň svieže a krásne. Zo svojej svadobnej kytice sa teda môžete tešiť celé roky. Zakaždým, keď sa na ňu pozriete, bude presne taká istá, ako počas vášho svadobného dňa. Svadobná kytica z umelých kvetov je večná spomienka na vašu svadbu.

Nižšia cena

Jej druhou výhodou oproti kytici zo živých kvetov je jej cena. Pri nenáročnom výbere kvetov je takáto svadobná kytica o niečo lacnejšia.

Vďaka jej neživým lupeňom a listom prežije aj hádzanie medzi družičky. Nemusíte si teda lámať hlavu tým, aby ste mali v zálohe ešte jednu kyticu vytvorenú špeciálne iba pre túto aktivitu. V konečnom dôsledku aj týmto spôsobom ušetríte niekoľko eur.

Alergia nehrozí

Patríte medzi alergičky? Kytica z umelých kvetov je pre nevesty s alergiou presne to, čo vyrieši ich starosti. Žiadne kýchanie, slzenie očí, ani ich opuchnutie. Smelo si k nej môžete pri fotení „privoňať“, pretože žiadne kýchanie vám nehrozí.

Ako živá…

Neoceniteľným plusom týchto kytíc v súčasnosti je ich identickosť so živými kvetmi. Kvalitné kytice z umelých kvetov sú na nerozpoznanie od živých. Mnohé nevesty si s úsmevom pochvaľujú, že ich svadobní hostia dodnes netušia, že ich kytica bola umelá.

Profesionáli
112
Svadobné a dekoračné...
Výzdoba a dekorácie
Chiavari stoličky, okrúhle stoly, klubové taniere,...
Myjava
0
Decoration Passion
Výzdoba a dekorácie
Decoration Passion sa zaoberá prenájmom dekorativn...
Bratislava

Nevýhody svadobnej kytice z umelých kvetov

Nevonia

Milovníčky kvetov by sa jednohlasne zhodli, že pri umelých kvetoch sa stráca čaro živých kvetov. Hoci by boli umelé kvietky akokoľvek krásne a vyzerali by úplne ako skutočné, nikdy sa nemôžu vyrovnať jedinečnosti živých kvetov. Určite nám dáte za pravdu, že jednou z nevýhod umelej kytice je to, že nevonia. Môžete ju síce aspoň symbolicky nastriekať parfumom, ale ten vôňu skutočných kvetov nenahradí.

Dodatočná starostlivosť

Aby takáto kytica vydržala čo najdlhšie sýtofarebná, vyžaduje si občasnú starostlivosť. Časom si na jej lupeňoch nájde miesto prach a z času na čas ju budete musieť poutierať vlhkou handričkou. Výrobcovia umelých kvetov odporúčajú aspoň raz ročne oživiť kvety špeciálnym lakom, ktorý prinavráti kytici sviežosť a vytvorí ochrannú vrstvu na jej povrchu.

Pôsobí lacným dojmom

Pozor na najzradnejšie negatívum umelej kytice. Nekvalitná kytička môže pôsobiť lacným dojmom. V snahe ušetriť to preto príliš neprepísknite a radšej vyberte z peňaženky o pár eur viac.

Alternatívy umelých svadobných kytíc

1. Svadobná kytica zo stabilizovaných kvetov

Najobľúbenejšou, i keď nie najlacnejšou, je kytica zo stabilizovaných kvetov. Sú to živé kvety, ktoré prešli procesom v špeciálnej tekutine. Tá zachováva prirodzený a čerstvý vzhľad a farbu kvetov. Ochranná zmes na kvety je vyrobená z celkom neškodlivých látok pre zdravie človeka.

Táto kytica si nevyžaduje žiadnu starostlivosť. To najmenej, čo pre svoju kyticu môžete urobiť, je ošetriť ju špeciálnym lakom približne raz za 5 rokov. Pre uchovanie jej krásy ju nedávajte do vlhkého prostredia, v žiadnom prípade ju nepolievajte a nevystavujte slnečnému žiareniu.

2. Svadobná kytica zo sušených kvetov

Kompromisom medzi živými a umelými kyticami sú sušené kvety. V našich končinách sa síce ešte netešia až takej popularite, no pomaly si získavajú aj slovenské nevesty.

3. Silikónové a penové svadobné kytice

Medzi umelé kytice, ktoré sú na nerozoznanie od živých, patria silikónové a penové kytice. Ľahkosť, ktorú majú tieto materiály, sa odmení prirodzenosťou kvetov. Patria medzi najvyhľadávanejšie spomedzi umelých kytíc.

4. Svadobné kytice z textilu a bižutérie

Slovenské nevesty majú rady aj svadobné kytice z textilu. Ich výroba je síce náročnejšia, ale netradičné nevesty si takéto kytice pochvaľujú.

Veľmi trendy sú tiež kytice z bižutérie. Len máloktorá nevesta má na ne odvahu, ale nájdu sa aj také, ktoré si inú svadobnú kyticu ani nevedia predstaviť. Samotnú kyticu tvoria rôzne brošne, trblietavé kamene, perly, napichovacie trblietavé špendlíky a iné ozdoby.


Komentáre

    Pridaj príspevok