Svadobné noviny alebo všetko, čo by ste o nich mali vedieť

 • 12. júl 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Vaša svadba sa blíži a vy sa obzeráte po nejakom kúsku, ktorý by bol osobný, pripravený vo vašej réžii, bol by zároveň upomienkovým darčekom pre vašich hostí a odpovedal na mnoho, mnoho otázok ohľadom vášho vzťahu, či svadby? Svadobné noviny sú pre vás tým pravým riešením.

Rovnako zaujímavým variantom môžu byť svadobné noviny ako svadobný dar vašim blízkym, pokiaľ ste si istý, že si ich sami nepripravia. Čo by však mali obsahovať a ako ich pripraviť, sa dozviete v nasledovnom článku.

Ako to funguje?

Všetky informácie, o ktoré sa rozhodnete podeliť s vašimi svadobčanmi, závisia len od vášho výberu. Vy ste ako autor, tak aj cenzúra, takže sa nemusíte ničoho obávať. Vaše svadobné noviny sa môžu niesť v romantickom duchu, prípadne môžu tvoriť bedeker vašou svadbou alebo ich cieľom môže byť pobavenie vašich hostí.

Tak či onak, je to vaše dielo, vaša vizitka a mali by ste tomu patrične venovať aj váš čas. V prípade, že sa tomuto dielu nemôžete venovať naplno, na internete nájdete množstvo ponúk firiem, či osôb, ktoré vám tie vaše noviny takpovediac ušijú na mieru na základe informácií, ktoré im poskytnete. Rovnako platí, že pokiaľ nie ste odborníkom v grafických úpravách a ani handmade vám nejde práve od ruky, mali by ste sa radšej obrátiť na profesionálov. Rozhodnutie je však len na vás.

Príbeh lásky

V prvom rade treba povedať, že tak ako svadba, tak aj svadobné noviny by mali byť v prvom rade o dvoch ľuďoch, ktorí sa v tento deň a vďaka slovíčku ÁNO stanú skutočnou rodinou. "Ako sa však zoznámili? Aký je príbeh ich lásky?" To všetko, vrátane základných informácií o snúbencoch, patrí do svadobných novín (samozrejme, krvnú skupinu sem písať nemusíte, ale pokiaľ ste sa zoznámili práve pri darovaní krvi, bude to určite zábavná bodka k vášmu príbehu).

Harmonogram vašej svadby

Určite zaujímavou súčasťou svadobných novín môže byť harmonogram vašej svadby. Môžete ich rozdávať ako flyeri pred vstupom na obrad alebo im ich doručiť ešte pred dňom D, aby všetci vedeli, kde sa kedy majú zhromaždiť. Opäť platí, že to ako sa rozhodnete svadobné noviny využiť, je len a len na vás.

Dajte vašim hosťom vedieť, kedy sa začne hostina, kedy približne plánujete aký program a kedy bude ich prítomnosť takpovediac nevyhnutná. Predídete tak chvíľam, kedy bude niektorý z hostí nešťastný, že premeškal čepčenie a práve vtedy sa bol opláchnuť na izbe.

Menu

Pokiaľ neplánujete svadobné menu rozmiestniť po stoloch, zahrňte ho do svadobných novín. Vaši hostia budú určite radi, keď uvidia, aké dobroty ste si pre nich pripravili. Zároveň tu môžete uverejniť informácie ohľadom ponuky nápojov, obzvlášť tých alkoholických. Dajte svojim hosťom vedieť, či si majú vždy pýtať nápoje na bare, čašník ich obslúži alebo si z ponuky môžu vziať k stolu rovno fľašu.

Spoločné zážitky snúbencov a fotografie

Pokiaľ neplánujete využiť fotografie ako súčasť výzdoby, podeľte sa o ne vo vašich novinách. Fotografie z vašich spoločných výletov, či iných významných chvíľ určite všetci nevideli a vy sa tak môžete popýšiť aj dávno zabudnutými dovolenkami a udalosťami. Ak ste nafotili rande fotografie ešte pred svadbou, pripojte ich tiež. Veď krásne fotografie od profesionálneho fotografa nemá každý.

Zábavné historky zo spoločného randenia

Pripojte pár veselých príhod, ktoré ste počas obdobia randenia spoločne zažili. Samozrejme, je len na vás, čo si necháte pre seba a o čo sa budete chcieť podeliť. Nezabúdajte, že tieto noviny si niektorí hostia odložia na dlhé obdobie, a tak dôkladne zvážte, za čo sa nebudete hanbiť ani v budúcnosti :-).

Plán svadobnej cesty

Poinformujte svojich hostí, aké máte ďalšie plány. Kam sa chystáte na svadobnú cestu? Prečo ste si vybrali práve túto destináciu a kedy odchádzate? (povedzme si na rovinu, aspoň sa vás nebudú to isté pýtať všetci dookola). Doplňte pár fotografií z miest, ktoré chcete navštíviť, dodá to vašim plánom reálnejší rozmer.

Názvy výročí svadieb a ich význam

Ak chcete, poučte svojich hostí v oblasti lásky a manželstva. Môžete napríklad uverejniť názvy jednotlivých výročí rok po roku a v krátkosti vysvetliť ich význam. Je to zaujímavá téma aj medzi vašimi hosťami, porovnať si, ktoré páry sú spolu dlhšie a ako sa volá ich aktuálny rok spoločného manželstva.

Pravidlá šťastného spolužitia

Pripojte krátke pravidlá šťastného spolužitia, aby aj vaša babička vedela, že to aj v dnešnej dobe myslíte naozaj vážne a na spoločnom živote budete pracovať a rozvíjať ho. Tak, ako kedysi, kedy sa pokazené veci opravovalinie ako dnes vyhadzovali a kupujú sa nové.

Pravidlá správania na svadbe

Ak chcete vašich hostí možno trošku poštekliť, prípadne vysvetliť ženíchovej sestre, že biele šaty na vašej svadby skutočne nie sú vhodné, pripravte pre nich aj pravidlá správania na svadbe. V tejto časti však upozorňujeme, že iba na vlastné riziko. Veď nikto nechce svadobných hostí uraziť.

Poďakovanie

Využite možnosť v svadobných novinách poďakovať vašim hosťom za účasť a za všetky veci, ktorými vás obdarili a najmä za ich oporu a krásne slová a že tento veľký deň vo vašich životoch strávili spolu s vami.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby