Ako vybrať tie najkrajšie svadobné šaty pre moletky?

 • 31. okt 2016
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

V porovnaní so štíhlymi kamarátkami to majú moletky pri výbere svojich svadobných šiat trošku komplikovanejšie. Nielen preto, že väčšina svadobných šiat je šitá na útle alebo priemerné ženy, ale i preto, že nie každý strih lichotí ich postave.

V prípade, že do skupiny plnoštíhlych dám patríte i vy, poradíme vám, aké šaty zakryjú nedokonalosti postavy a zvýraznia vaše prednosti.

Voľné šaty v antickom štýle

Azda najideálnejšou voľbou, ktorá pristane takmer každej moletke, sú pohodlné, padavé šaty voľnejšieho strihu. Keďže šaty tohto typu sa od pŕs rozširujú, spoľahlivo schovajú väčšie bruško alebo širšie boky. Šaty môžete ozdobiť štrasovým lemom pod prsiami, čím upriamite pozornosť na vaše prednosti. Dbajte však na to, aby šaty neboli až príliš široké alebo neforemné, pripomínajúce vrece.

Šaty s rukávmi

Ďalším vhodným typom šiat sú modely s krátkymi, s trojštvrťovými alebo s dlhými rukávmi. Rukávy pôsobia veľmi elegantne a žensky. Navyše zahalia paže, čo býva pri výbere šiat jednou z najčastejších podmienok plnoštíhlych neviest. Svadobné šaty s čipkovanými rukávmi sú hitom tohtoročnej svadobnej sezóny. Bola by preto škoda modely s modernými rukávmi obchádzať.

Ak však predsa len túžite po korzetových šatách s odhalenými ramenami, môžete počas svadobného obradu zahaliť paže do trendového bolerka alebo hodvábnej štóly.

Zmeňte svoje nedostatky na prednosti

Každá žena by mala na sebe zvýrazniť to, čo je na nej najkrajšie. Tie z dám, ktoré sú obdarované nejakým tým kilečkom navyše, majú väčšinou to šťastie, že sa môžu pochváliť väčšími prsiami. Pri výbere svadobných šiat teda dbajte na to, aby ste pozornosť sústredili predovšetkým do tejto oblasti.

Nemusíte hneď siahať po hlbokých výstrihoch, v ktorých sa budete cítiť nepríjemne či pôsobiť vulgárne. Stačí, ak si vyberiete šaty, ktoré sú v oblasti dekoltu zdobené flitrami, výšivkami či štrasovými kamienkami. Jednoznačne však nesiahajte po modeloch, na ktorých sú dekorácie a rôzne okrasy sústredené do oblasti bokov alebo bruška, pretože takéto svadobné šaty by vám vaše problematické partie len zvýraznili.

Väčšina moletiek sa môže pýšiť postavou v tvare presýpacích hodín. Nehanbite sa pár kíl navyše ukázať a nechajte vaše tvarované, sexy krivky vyniknúť. Vhodné sú predovšetkým šaty s obtiahnutým zvrškom a širokou sukňou. Dôraz však treba klásť na to, aby pokožka v podpazuší a na chrbte z pod korzetu nepretŕčala a nevytvárala tak nepekné faldíky.

Veľkým pomocníkom je formujúca spodná bielizeň, ktorá dokáže pás alebo boky efektne vytvarovať.

Doplnky pre moletky

Volány, mašle či iné výrazné ozdoby by mali byť pre moletky tabu. Opticky vám pridajú dobrých pár kíl navyše a v kombinácii so šperkami a kyticou môžu pôsobiť chaoticky či dokonca gýčovo. Pozor by ste si mali dávať i pri výbere šiat s čipkovými aplikáciami. Väčšine moletiek omnoho viac ako čipka pristane jemná výšivka.

Odporúčame vám voliť skôr jednoduchšie šaty a celkový outfit osviežiť výraznými náušnicami alebo napríklad výraznou kvetinovou čelenkou vo vlasoch.

Pre extravagantnejšie dámy je vhodnou voľbou fascinátor, ktorý opticky predĺži postavu a navyše v kombinácii s vhodne zvoleným účesom dotvorí zaujímavý a originálny outfit.

Správne zvolený účes

Rovnako ako správny výber šiat, i správne zvolený účes dokáže moletkám opticky ubrať dobrých pár kíl.

Jedným z účesov, ktorý pristane takmer každej moletke, je hore vyčesaný drdol. Skvelým príkladom je známa speváčka Adele, ktorá tento typ účesu nosí na takmer každú spoločenskú akciu. Vlasy vyčesané dohora opticky predĺžia postavu a zoštíhlia tvár.

Odhalenú šiju môžete ozdobiť výrazným náhrdelníkom, ktorý odpúta pozornosť od mohutnejších ramien alebo väčšími visiacimi náušnicami. Tento typ účesu je navyše vhodný k upevneniu dlhého závoja, ktorý taktiež opticky predĺži siluetu.

Vysoké topánky

Faktom je, že vysoké topánky vám uberú na počkanie hneď niekoľko centimetrov. Otázne však je, či sa vo vysokých ihličkách budete cítiť celý svadobný deň pohodlne a či si v nich budete vedieť užiť svadobnú zábavu.

Ak vysoké topánky nosíte denne a ste na niekoľko centimetrové podpätky zvyknutá, môžete v nich pokojne predstúpiť aj pred oltár. Odporúčame vám však pribaliť si do tašky i pohodlne baleríny alebo sandále.

Chcete do svadby schudnúť?

V prípade, že sa do termínu sobáša usilujete výraznejšie zmeniť svoju konfekčnú veľkosť, nezabudnite o tom informovať pracovníčku v svadobnom salóne.

Pri úbytku hmotnosti do dvoch konfekčných veľkostí je vo väčšine prípadov možné šaty upraviť na mieru, avšak pri extrémnej zmene váhy bude pravdepodobne potrebné neskôr vybrať iný typ šiat. Všetko závisí od modelu, ktorý si vyberiete a od toho, v ktorých partiách sa vám podarí schudnúť najvýraznejšie.

V prípade, že svadobné salóny nenaplnili vaše očakávania, neváhajte si svadobné šaty nechať ušiť na mieru u skúsenej krajčírky.

Na webe nájdete množstvo inšpirácii, vďaka ktorým budete vo váš svadobný deň vyzerať ako princezná.

Veríme, že sa vám aj vďaka našim radám podarí nájsť nádherné svadobné šaty, v ktorých sa budete počas celého svadobného dňa cítiť pohodlne, sebavedomo a krásne.

Ďalšie inšpirácie pre svadobné šaty pre moletky:

POZRIEŤ ĎALŠIE SVADOBNÉ ŠATY…
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu