Prírodná svadba v horách v penzióne Babia hora

 • 12. jún 2019
 • Barbora Babicová
 • REMENAR PHOTOSTUDIO

Nádherne prirodzená svadba v horách v penzióne Babia hora v prírodnom štýle určite dostane všetkých milovníkov krásnej slovenskej prírody.

prírodná svadba v horách v penzióne Babia hora

Prečo ste sa s manželom rozhodli pre svadbu na Babej hore? Je to netradičné miesto.

Od začiatku sme mali o našej svadbe jasnú predstavu. Mala to byt uvoľnená nestrojená oslava vonku v stane uprostred prírody, a tak sme hľadali miesto, ktoré by spĺňalo naše predstavy. Hľadali sme zároveň niečo osobité, miesto, ktoré by vystihovalo nás dvoch. K Jasenskej doline mame blízky vzťah, keďže manželova rodina má v blízkosti chatu, kam veľmi radi chodíme. Babia hora bola spontánny nápad počas tradičného výstupu na Lysec, ktorý sa koná každý rok – jednoducho sme si po túre na obede v penzióne povedali, že by to bolo krásne a pre nás ideálne miesto na svadbu a táto myšlienka nás už neopustila. Spočiatku sme váhali, keďže priestory penziónu nemali dostatočnú kapacitu, avšak okolie je krásne, personál bol veľmi ústretový, kuchyňa výborná a keď sa nám nakoniec podarilo zohnať dostatočne veľký stan od miestnej tanečnej školy, bolo rozhodnuté. Zároveň sa nám páčila myšlienka obradu v malom historickom kostolíku na dedine, a tak všetko do seba akosi prirodzene zapadlo a my sme mali našu vysnívanú svadbu.

V akom štýle sa niesla vaša svadba?

Naša predstava bola svadba v horách, uprostred prírody, osvetlená reťazami žiaroviek a ozdobená lúčnymi kvetmi. Chceli sme, aby sa celá svadba niesla v jednoduchom, uvoľnenom duchu tak, aby zapadla do prostredia a aby sa hostia cítili prijemne. Myslím, že sa nám to aj podarilo.

Kto ti s plánovaním pomáhal?

Keďže som typ človeka, ktorý veľmi rád plánuje, väčšinu vecí som riešila sama, samozrejme, po konzultácii s partnerom. Vyše roka som postupne zbierala nápady, hľadala dodávateľov, objednávala a vyrábala výzdobu a všetko potrebné. Do príprav sa následne zapojilo mnoho našich známych. Mali sme napríklad krásny krížik, ktorý nám vyrábal sused, drevené pláty na stoly pílil svokor a brúsili sme ich sami s manželom.

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Zo svadobného dňa je takýchto momentov viacero, či už náš tanec, úžasné prekvapenie v podobe vystúpenia folklórneho súboru alebo niekoľko nezabudnuteľných kreácii na parkete, pri ktorých nám tiekli slzy od smiechu. Jedným z naj momentov bol však pre mňa prekvapivo večer pred svadbou, kedy sa všetci naši kamaráti a rodina bez váhania zapojili do príprav, s ktorými sme končili až neskoro v noci. Vtedy sme si uvedomili ,akých úžasných ľudí okolo seba máme a len vďaka nim bola naša svadba dokonalá.

Viac fotografií zo svadby Aďky a Peťa:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade