Ako pripraviť dokonalú tematickú svadbu?

  • 6. feb 2019
  • Zuzana Loišová
  • iStock

Tematické svadby sa aj na Slovensku tešia čoraz väčšej popularite, avšak niektorým nevestám sa môže výber tej správnej témy zdať ako jeden z najťažších plánovacích prvkov. Rozhodnúť sa pre romantický štýl, alebo udržať veci viac minimalistické a moderné? Akonáhle si vyberiete ten správny smer témy pre váš veľký deň, môžete sa ďalej posunúť aj s ostatnými svadobnými plánmi.

Dušou romantika

Romantickú svadbu väčšinou tvoria mäkké, púdrové odtiene a jemné osvetlenie s dôrazom na kvety. Pre túto tému si môžete vo svojej hlave predstaviť visiace svetlá, kvetinovú stenu či svadobnú hostinu pripravenú na záhrade. Nezabudnite, že farby udajú tón vašej svadby, preto sa nebojte experimentovať a zapojte viac ako len dve vaše obľúbené farby. K púdrovej ružovej môžete pridať napríklad jemnú sivú či sivo-modrú.

Inšpirácia z minulých desaťročí

Vintage svadba je jedna z najjednoduchších spôsobov, ako tento štýl vyjadriť cez vaše svadobné oblečenie. Pri výzdobe sa spoľahnite na starožitný štýl, ako napríklad starožitné dvere, drevené posedenie, starý rebrík, lampáše, rámy na fotky alebo experimentovať môžete aj so starým písacím strojom po starej mame. Tento štýl tiež definujú rôzne praskliny, patina či známky opotrebovania.

Nezabudnite poznať rozdiel medzi retro a vintage témou. Vo vintage sa používajú veci, ktoré pochádzajú zo starej doby, no nestratili na hodnote. Sú už väčšinou zreštaurované, alebo vidno na nich stopy rokov, ktoré si prežili a dokážu svojim spôsobom rozpovedať príbeh. Retro je niečo, čo bolo znova vytvorené a nesie si rovnaký dizajn z minulosti. Príkladom môžu ísť rádia, alebo rôzne doplnky do kuchyne.

Moderný nádych

Pri modernej svadbe stavte najmä na čistotu a minimalizmus. Taktiež môžete experimentovať aj s geometrickými tvarmi, ktoré môžete zakomponovať ako do fotosteny, tak i do svojich menu a svadobných pozvánok. Moderná téma by mala byť vzdušná a nie veľmi predekorovaná. Vyberte si tiež zaujímavé šaty a dolaďte k nim oblek s kravatou a manžetovými gombíkmi.

Wingardium leviosa

Ak ste pár, ktorí sa nebojí extravagancie, potom je tu pre vás inšpirácia z kníh. Jednou z takých je Harry Potter, ktorým sa nechali inšpirovať aj manželia Leah a Isaay Hsiehoví. Dôležité pri podobnom výbere témy je zameranie sa na kľúčové prvky. V tomto prípade sa využil symbol Relikvie smrti ako zápich na tortu, Záškodnícka mapa, rautový stôl v podobe večere vo Veľkej sieni, či obálky s listami.

Nevesta Leah mala dokonca náušnice so symbolom Relikvie smrti a so svadobným koordinátorom vytvorili svadobný oblúk, kde aplikovali aj lietajúce kľúče, ako tomu bolo v prvej knihe Harryho Pottera.

Nebojte sa snívať

Sny sú nekonečným zdrojom možností, a preto sa môžete nechať inšpirovať príbehom z Malého princa, Krásky a zvieraťa, Hobita alebo Hry o tróny. Pri svadbách s konkrétnou témou si môžete vybrať niekoľko kľúčových prvkov a použiť ich vo výzdobe, avšak musíte si dávať pozor, aby celok nepôsobil príliš lacno, alebo naopak, príliš okázalo.

Jednotlivé detaily môžete použiť zároveň vo vašich pozvánkach, jedle, ale aj menu či fotostene a vaši hostia tak budú od začiatku sprevádzaní príbehom, ktorý vytvoríte. Príkladom takejto svadby je pár, ktorý sa rozhodol pre svadbu v štýle Pána prsteňov. K tejto príležitosti vzniklo aj krásne video, ktoré môže slúžiť aj ako inšpirácia pre vaše svadobné fotenie.

<<youtube code=“46TDinXDgV0″>>

Ďalším príkladom je video od Traci Hines, ktorá spolu s agentúrou Your Cloud Parade vytvorila falošnú a zároveň modernú svadbu inšpirovanú Malou morskou pannou. Ľudia z celého tímu sa snažili vytvoriť čo najviac čarovnú atmosféru, ktorá má ukázať všetkým budúcim nevestám a ženíchom, že svoje svadby môžu nechať inšpirovať svojimi obľúbenými filmami, či knihami, a to bez výčitiek.

Po tom, čo zhromaždili všetky nápady a prvky (vrátane komparzu), vzniklo niečo naozaj kúzelné. Na tomto projekte sa zúčastnilo dokonca aj niekoľko oficiálnych stránok ako Huffington Post, Buzzfeed, či Disney Style a istý čas si udržiaval miesto v prvých rebríčkoch trendov na sociálnych sieťach.

Video bolo vytvorené ako propagačný materiál pre svadobný veľtrh.

<<youtube code=“KBag9hiooqc“>>


Komentáre

    Pridaj príspevok