Svadobný plánovač (90): 6 vecí, ktoré by ste mali urobiť večer pred svadbou

 • 23. aug 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Aby sa vám noc pred svadbou dobre spalo a ráno vás nečakalo žiadne nemilé prekvapenie, mali by ste večer urobiť týchto 6 vecí.

1. Skontrolujte, čo sa dá

Aby ste si zaistili pokojný spánok noc pred svadbou, skontrolujte večer všetko, čo sa skontrolovať dá. Prejdite si váš zoznam úloh, aby ste sa uistili, že ste naozaj na nič dôležité nezabudli (určite ste na nič nezabudli, ale je dobré si to pripomenúť, aby ste nepodliehali stresu, prípadne, ak ste predsa len na niečo pozabudli, ešte to môžete dať niekomu vyriešiť. Vy už sa neznepokojujte ničím!).

Môžete tiež obvolať každého, kto má na svadbe nejakú úlohu, aby ste im všetko pripomenuli. Skontrolujte tiež svoj balíček prvej pomoci a veci, ktoré budete brať so sebou na svadbu.

2. Pripravte sa na ráno

Zamyslite sa nad tým, čo všetko budete ráno potrebovať a pripravte si tieto veci na miesto, kde ich určite nájdete. Napríklad svadobné šaty, topánky, podväzok, závoj, bolerko / kabátik, pančušky, spodné prádlo, skrátka všetko, čo si budete obliekať, na druhé miesto môžete zase uložiť veci, ktoré budete potrebovať k úprave vizáže (sponky, gumičky, lak na vlasy, pleťové krémy, make-up, umelé mihalnice, fén, …).

V kúpeľni si môžete dať zase na kôpku všetky prípravky, ktoré chcete použiť pri rannom sprchovaní, ak ich máte na rôznych miestach. Veľmi dobré je nachystať si aj nejaké občerstvenie, či už raňajky, alebo nejaké pohostenie pre družičky, ak sa budete pripravovať spolu a podobne.

3. Prečistite si telo

Večer pred svadbou by ste nemali jesť nič ťažké ani piť alkohol, či kofeín (najlepšie tak 4-6 hodín pred tým, ako pôjdete spať). Dbajte na to, aby ste pili veľa vody a na jedenie si dajte len niečo ľahšie, napríklad šalát. Môžete si tiež dať upokojujúci bylinkový čaj alebo nejaký ovocný, či zeleninový nápoj.

4. Postarajte sa o pleť

Očistu doprajte aj svojej pleti, aby bola svieža a pripravená na nanášanie svadobného make-upu :). Dôkladne pleť očistite, použite peeling, pleťovú masku, hydratačný krém, sérum, očný krém, skrátka čokoľvek, čo vám pomôže dostať pleť do čo najlepšieho stavu. Okrem toho, že budete vyzerať lepšie, budete sa aj cítiť lepšie.

5. Relaxujte

Večer pred svadbou je veľmi dôležité uvoľniť sa, nemyslieť už na plánovanie svadby a oddychovať, aby ste sa dobre vyspali a zobudili sa oddýchnutá a svieža. Jedným z najlepších spôsobov ako zrelaxovať, je dať si voňavý bublinkový kúpeľ. K tomu si pustite nejakú relaxačnú hudbu alebo si prečítajte knihu, či časopis. Môžete si tiež zacvičiť jogu alebo ísť na prechádzku.

6. Trávte čas s blízkymi

Venujte sa svojim blízkym, smejte sa a tešte sa na blížiaci sa veľký deň. Pomôže vám to uvoľniť sa a správne sa pred svadbou naladiť. Ak trávite noc pred svadbou u rodičov, môžete spomínať na spoločné zážitky z vášho detstva, ak ste sa rozhodli stráviť noc v spoločnosti družičiek, o zábavu budete mať určite postarané a ak trávite poslednú noc ako slobodná žena so svojim nastávajúcim, urobte si romantický večer, alebo domácu pohodu a pozrite si nejaký film (vyhnite sa rozhovorom o svadbe a plánovaniu na poslednú chvíľu).

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby