Veselá aj romantická greenery svadba v Liptovských Sliačoch

 • 22. dec 2020
 • Barbora Babicová
 • Lukáš Vráb

Andrea patrí k nevestám, ktoré sa tento rok vyhli komplikáciám spojeným s pandémiou, a tak si mohla svoj deň užiť naplno. Ako vyzerala jej romantická greeneery svadba?

greenery svadba

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

S manželom sme sa zoznámili na kamarátovej chate v lete 2013. O rok na to sme sa opäť stretli na tej istej chate, kde som si ho začala viac všímať. Urobil na mňa dojem – bol starostlivý a pracovitý, postaral sa o narúbanie dreva a tiež mi pomohol s vystrúhaním palice na opekanie.

Pretancovali sme spolu celú noc a o dva týždne sme šli spolu s kamarátmi na zábavu. Tam sme začali spolu chodiť. Ja som akurát nastupovala na vysokú školu, pričom som každý víkend chodila domov, aby sme sa videli.

romantické fotenie v lese

Ako prebehli vaše zásnuby?

Keď som dokončila školu a úspešne spravila štátnice, prišla som domov. Za odmenu ma priateľ pozval na večeru a potom sme sa šli prejsť do prírody. Obkolesený prírodou a zurčiacim potokom si predo mňa kľakol, vytiahol krabičku s prsteňom a opýtal sa ma, či si ho vezmem. Zo zásnub som bola prekvapená, nečakala som to. Hoci sme o zásnubách hovorili, že keď dokončím školu, mohli by sme náš vzťah posunúť ďalej, nečakala som, že to bude dva dni po štátniciach. (smiech)

svadobné šaty na ramienka a s vlečkou

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Viac-menej hneď po zásnubách som začala plánovať svadbu, čiže plánovanie trvalo rok a dva mesiace. Dátum a miesto bolo už vybraté, môj manžel ho rezervoval ešte štyri mesiace pred zásnubami. (smiech) Vybral krásny dátum – 22. 8. 2020 – deň nášho 6. výročia.

Inšpiráciou pre plánovanie svadby mi bola hlavne Moja svadba, kde som našla kopec nápadov a rád od iných neviest. Časť inšpirácie som našla na Pintereste.

prípravy nevesty

krabička na obrúčky

romantická greenery svadobná výzoba

Ovplyvnila súčasná situácia nejako prípravy či priebeh svadby?

Súčasná situácia neovplyvnila prípravy ani priebeh svadby, asi som jedna z mála, čo to môže povedať. Keďže v čase našej svadby bola epidemiologická situácia priaznivá, mohla som mať svadbu so všetkým, čo som si naplánovala.

Počas príprav som mala zo začiatku mierne obavy, aká bude v lete situácia, no nenechala som sa odradiť a naďalej som pokračovala v prípravách. Verila som, že to bude dobré – plán B bol preloženie svadby.

veselé svadobné fotenie

V akom štýle sa niesla vaša svadba a kde sa odohrala?

Obaja s manželom máme radi les a prírodu, naša voľba bola teda jednoznačná – výzdoba sa niesla v štýle greenery v kombinácii so zlatou farbou.

Svadobný obrad spolu s omšou sa konal v kostole sv. Šimona a Júdu v Liptovských Sliačoch a svadobná hostina v kultúrnom dome v Liptovských Sliačoch, ktorý je vzdialený len tri minúty od kostola.

svadba Liptovské Sliače

svadobné hry

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Nezabudnem na svadobné fotenie a na to, ako ma manžel prvýkrát uvidel v šatách. Naše fotenie bolo romantické, ale aj veľmi vtipné a dobrodružné. Toľko sme sa nasmiali, že všetok stres, ktorý som mala ráno u kaderníčky a kozmetičky, zo mňa opadol a zvyšok dňa som si užila naplno. Dôvod na smiech bol nejeden… Ocinov známy mi robil v ten deň šoféra. A nebol to len taký hocijaký šofér, bol to najobetavejší osobný šofér, akého poznám. Keďže v ten deň bolo veľmi horúco, vyzliekol si košeľu a tou ma ovieval. (smiech)

Ďalšou vtipnou situáciou bolo, že šiel pozrieť cestu v lese, či tam prejdeme autom. A nešiel len tak hocijako, ale naboso v bielych ponožkách, aby si nezašpinil topánky. (smiech) A keďže sme sa boli fotiť v lese a išli sme tam terénnym autom, fotograf a kameraman museli tiež niečo prekonať – skončili v kufri auta. (smiech) Fotenie prinieslo vtipné situácie, na ktoré nezabudnem. Ani na to, čo šofér, fotograf a kameraman pre nás podstúpili. (smiech)

prenesenie nevesty cez prah

S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

Vybrať len niektorých je ťažké, ja som bola spokojná so všetkými (od šiat, DJ-a, fotografa, kameramana, ľudovej hudby, jedla, koláčov, torty až po vyzdobenie sály, kvetov, fotobúdky, súboru na čepčenie), nič by som neurobila inak ani teraz. Veľmi spokojná som bola s vyzdobením a nasvietením sály od KING Light & Sound, s.r.o. a s kvetinovou výzdobou od kvetinárstva Mezarit – postarali sa o nádhernú kyticu, pierko, kvety do sály a do kostola, a to všetko za úžasnú cenu.

Fotobúdku od P. A. p h o t o g r a p h y svadobčania veľmi chválili, potešilo ich, že si fotky mohli zobrať hneď domov. Tie isté fotky v kópiách nám obsluha zároveň lepila do knihy hostí, pričom svadobčania písali priania. Ako bonus sme všetky fotky, ktoré boli nafotené vo fotobúdke, dostali aj v digitálnej podobe, takže odporúčam všetkými desiatimi.

romantický svadobný makeup

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Asi len toľko, nech prípravy na svadbu neodkladajú na poslednú chvíľu, ale plánujú postupne a bez stresov. A keď si už naplánujú svoj vysnívaný deň, nech si ho aj naplno užijú.

Viac fotografií o svadby Andrejky a Juraja nájdete v jej svadobnom albume.

Ďakujeme Andrejke za rozhovor a prajeme jej do manželského života len to najlepšie! 


Autor článku: Barbora Babicová / Fotografie: Lukáš Vráb

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 10.5.2021:

  • zákaz vychádzania sa od 3. mája mení a uplatňuje sa regionálny princíp.
  • od 17. mája 2021 vstúpi do platnosti nový COVID automat (podmienky pre svadby podľa rizikovosti okresu)
  • informácie budeme aktualizovať po zverejnení oficiálnej vyhlášky

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby