Kategórie

11 tipov pre nezabudnuteľný svadobný program

Svadba by mala byť veselou udalosťou. Po romantickom svadobnom obrade hostia očakávajú zábavu a nezabudnuteľný svadobný program. Pokiaľ je práve svadobný program vaším kameň úrazu a neviete si s ním dať rady, pozorne čítajte a inšpirujte sa nasledujúcimi riadkami :-). Čoraz viac mladých párov upúšťa od tradičných svadobných programov a hľadá inšpiráciu na zahraničných svadobných portáloch.

Prezentácia fotografií nevesty a ženícha

Prezentácia fotografií nevesty a ženícha od ich detstva až po súčasnosť je milým spestrením každej svadby. Do prezentácie môžete zvoliť vtipné snímky i spoločné romantické fotografie. Prezentáciu môžete spustiť buď počas stolovania alebo počas svadobného tanca.

Originálne tanečné číslo

Prvý manželský tanec nemusí mať len podobu klasického valčíka. Prekvapte svojich hostí vopred pripraveným tanečným číslom. V prípade, že váš partner nie je dostatočne extrovertný typ na to, aby vystupoval pred publikom, môžete ho prekvapiť a nacvičiť si tanečné číslo s družičkami.

Šialené fotografie

Jednou z najobľúbenejších častí programu na moderných svadbách je fotenie s vtipnými rekvizitami, akými sú napríklad fúzy, okuliare či farebné parochne. Na vašu svadobnú veselicu si okrem rekvizít môžete objednať aj funny box, teda fotobúdku, v ktorej sa hostia fotia v bláznivých pózach. Šialené, uvoľnené fotografie sú skvelou pamiatkou na váš veľký deň.

Kniha hostí

Okrem bláznivých fotografií zostanú vaši svadobní hostia zvečnení aj vo svadobnej knihe hostí. Dnes to už nemusí byť len fádna biela knižka, ale môže mať milión iných podôb. Skvelým nápadom je hádzanie svadobných odkazov do sklenej fľaše či napísanie svadobného venovania na pripravené tabule alebo štítky.

Karaoke

Spev ku svadobnej veselici nepochybne patrí. Napriek tomu, že na Slovensku karaoke nie je bežnou súčasťou svadobného programu, spievanie známych piesní bude dozaista veľkou zábavou a originálnym spestrením svadobnej zábavy.

Špeciálny hosť

Pozvanie obľúbenej speváčky, či speváka môže byť originálnym zážitkom nielen pre mladomanželov, ale aj pre ostatných hostí. Špeciálny hosť nemusí byť len populárny moderátor, spevák alebo tanečná skupina, ale môže to byť napríklad aj kúzelník, ktorý do svojho programu zapojí aj svadobných hostí.

Výbornou alternatívou je aj pozvanie tanečného odborníka, ktorý svadobných hostí naučí zopár tanečných krokov, či dokonca vtipnú choreografiu.

Vtipné hry

Zábavu rozprúdia vtipné hry, do ktorých môžu byť zapojení novomanželia alebo svadobní hostia. Jednou z obľúbených hier je hra, v ktorej si ženích a nevesta sa vyzujú a sadnú chrbtom k sebe. Mladomanželia odpovedajú na vtipné otázky zdvihnutím modrej alebo ružovej vlajky (každý z nich ma k dispozícii jednu ružovú vlajku, ktorá symbolizuje odpoveď – nevesta a modrú vlajku symbolizujúcu odpoveď – ženích). Cieľom hry je čo najväčšia zhoda v odpovediach.

Pokiaľ chcete do svadobných aktivít zahrnúť aj svadobných hostí, odporúčame hru zvanú - svadobný kvíz. Pointou hry je vtipným spôsobom zistiť, ako hostia poznajú novomanželov.

Medzi tradičné svadobné hry patrí aj stoličkový, metlový tanec, či hry s loptičkou alebo s balónom. Stoličkový tanec, je klasickou svadobnou hrou, pri ktorej sú na parket do kruhu umiestnené stoličky, pričom počet tancujúcich musí byť o jedného viac, ako je počet stoličiek. DJ pustí hudbu a muži tancujú dokola okolo stoličiek. Keď hudba prestane hrať, musia si všetci sadnúť. Kto nestihne, z hry vypadne.

Podstatou metlového tanca, je výmena partnerov tancujúcich na parkete. Všetci okrem jedného tancujú v pároch, iba ten jeden, má za partnera metlu. Páry tancujú, kým hrá hudba. Keď DJ zrazu zastaví hudbu, partneri sa musia vymeniť. Ten kto si nestihne nájsť partnera, tancuje ďalšie kolo s metlou.

Pointou balónového tanca je tancovať s balónom priviazaným o členok tak, aby ste pri tanci praskli súperov balón, pričom váš balón zostane celý. Víťazom súťaže je pár, ktorý praskne balóny všetkým ostatným párom a jeho balón zostane nepoškodený. Tradíciou, ktorá má pomôcť vylepšiť finančný rozpočet mladých novomanželov, je redový alebo klobúkový tanec. V tomto prípade tancujú muži s nevestou a ženy so ženíchom za ,,poplatok“, ktorý hádžu do klobúka.

Svadobná tombola

Tombola vyžaduje prípravu, v podobe nachystania tombolových lístkov, ktoré počas svadobnej zábavy rozdáte medzi svadobných hostí. Výhercovia sú losovaní od poslednej ceny k prvej, pričom výhrou je vždy nejaký vtipný predmet (jednu z cien môže byť napríklad Osobný strážca, v podobe valčeka na cesto, alebo zájazd pre dve osoby, v podobe lístkov na MHD :-) ).

Únos nevesty

Únos nevesty nesmie chýbať takmer na žiadnej svadbe. Napriek tomu, že najmä u mladých svadobných hostí ide o obľúbený bod programu, zlé načasovanie môže narušiť svadobný harmonogram a vyvolať u nevesty poriadny stres.

Čepčenie nevesty

Čepčenie nevesty patrí k vrcholom svadobného dňa. Celý obrad je sprevádzaný tradičnými svadobnými piesňami, hudbou a tancom. V súčasnosti si čoraz viac neviest na očepčenie pozýva tanečníkov a spevákov z folklórnych súborov, ktorí dodajú tomuto obradu pravú atmosféru.

Ohňostroj

Efektným zavŕšením svadobného dňa je žiarivý ohňostroj. Tí z vás, ktorí uprednostňujú menej hlučnú oslavu uzavretia manželstva, môžu okrem tajných prianí ku hviezdam vypustiť lampióny šťastia.

Inšpirácií ako vyplniť čas medzi jednotlivými tanečnými kolami, je nespočetne veľa. Nesnažte sa však vtesnať do svadobného programu príliš veľa hier a aktivít. Hostia si túžia i posedieť, poklebetiť či vyjsť na vzduch alebo na cigaretku.