Kategórie

Elegantná slovensko-americká svadba v hoteli Agátka

Elegantná medzinárodná svadba Klaudie a Josha je splneným snom mnohých neviest. Doslova American dream :)

obrúčky a snubný prsteň

Ako ste sa s manželom zoznámili?

Zoznámili sme sa študentskej výmene Erasmus vo francúzskom mestečku Vichy. Bol to môj tretí ročník vysokej školy, chcela som sa zlepšiť vo francúzštine. Josh bol z Ameriky a na začiatku som mu kvôli akcentu takmer vôbec nerozumela. Už vôbec by mi nenapadlo, že odtiaľ s nejakým „amíkom“ aj odídem :)

Keď sme sa však s Joshom po pár mesiacoch lúčili, vedeli sme, že to nebola len taká krátka láska a vydržali sme to ťahať 3 roky na diaľku. No a v januári sa môj, teraz už, manžel presťahoval na Slovensko.

svadobné oznámenie so srdiečkami

líčenie nevesty

príprava nevesty

príprava nevesty

obliekanie nevesty

V akom štýle sa niesla vaša svadba? Aké to je plánovať slovensko-americkú svadbu?

Povedala by som, že naša svadba bola veľmi príjemná a jemná. Obrad sa konal na malej lúčke pred hotelom Agátka pri Čiernej Vode a hostina bola v bielom stane.
Tým, že sme vášniví cestovatelia a cestovanie nám umožnilo sa aj spoznať, chceli sme túto tému zakomponovať do výzdoby. Ako malý darček pre hostí sme mali na stoloch papierové kufríky, v ktorých si hostia našli buď typické slovenské, alebo americké sladkosti. Namiesto čísel na stoloch sme mali stoly pomenované podľa miest, ktoré sme spolu navštívili a ako kniha hostí nám slúžil obraz, ktorý spájal mapu Slovenska a Oklahomy, odkiaľ je Josh.
Plánovať svadbu bola fuška.
Všetky hlavné veci som riešila rok pred svadbou, keď som bola v lete v USA a mala som čas sa tomu venovať. Miesto svadby sme si vlastne vybrali bez toho, aby sme ho spolu videli. O hoteli Agátka som začala rozmýšľať, pretože tam mal svadbu môj brat.
Počas roka som absolvovala stretká s fotografmi a ochutnávky koláčov a bolo mi ľúto, že Josh nebol so mnou, ale pomáhali mi rodičia a najlepšia kamarátka. S Joshom sme mali každú nedeľu vyhradený čas na to, aby sme si cez Skype prešli, čo nám chýba. Josh mal na starosti založenie našej svadobnej stránky, ktorá bola iba pre hostí zo zahraničia, aby sa vedeli orientovať, riešil komunikáciu s každým, kto nevedel, ako sa dostať do Bratislavy. Ja som zase riešila komunikáciu v slovenčine s dodávateľmi.

výzdoba okrúhlych svadobných stolov

svadobné menu


výzdoba okrúhlych svadobných stolov

slovensko-americká svadba

svadobná kytica z pivoniek

S ktorými dodávateľmi si bola najspokojnejšie a prečo?

Určite odporúčame cukráreň Floril – spravili nám krásnu a chutnú svadobnú tortu a tiež majú na výber veľa mini zákuskov, ktoré sú na svadbu ako stvorené. Priniesli nám ich priamo v deň svadby na miesto bez poplatku za dopravu.

Fotky nám robil Lukáš z LK štúdio a sú ozaj krásne. Sme radi, že sme investovali do overených profesionálov.

nahá čokoládovo ovocná svadobná torta

svadobné fotenie

svadobné fotenie

svadobné fotenie

svadobné fotenie

svadobné fotenie

svadobné fotenie

svadobné fotenie

Tiež odporúčam vizážistku a hair stylistku Veroniku Vargovú, ktorá sa o mňa starala už pri iných príležitostiach a v môj svadobný deň mi vytvorila krásny a prirodzený make-up.

Veľmi odporúčame samotný hotel Agátka, veľa vecí nám dovolili urobiť si podľa seba.

svadobný obrad vonku

svadobný topánkový kvíz

krájanie svadobnej torty


Dodávatelia na svadbe Klaudie a Josha:

Koláče: Cukráreň FLORIL MALINOVO
Darčeky: JAMA-polygrafické služby
Make-up: Veronika Vargová hair and make-up artist
Víno: Chateau Topolčianky
Svadobné obrúčky: Obrúčky Rýdl
Topánky: Tamaris
Hostina: ****Hotel AGATKA Bratislava
Fotograf: LK studio
Svadobné šaty: Svadobný salón GIOVANNA

Viac fotografií zo svadby Klaudie a Josha: