Kategórie

7 najčastejších chýb, ktorých sa pri plánovaní svadby dopúšťajú zimné nevesty

Pri letných svadbách sa nevesty najčastejšie stretávajú s rozmazávajúcim sa make-upom, kaziacimi sa koláčmi, či vädnúcimi kvetmi. Nevesty, ktoré si za svoj deň D vybrali dátum v zimných mesiacoch, sa síce podobným peripetiám vyhnú, avšak rovnako na ne číha množstvo problémov, s ktorými sa potýkajú práce pre výber tohto obdobia a nie, tentokrát sa netýkajú tak úplne snehu.

Pri plánovaní sezónnych svadieb existuje pre každé ročné obdobie hneď niekoľko chýb, ktoré dokola opakujú všetky nevesty a ktoré im v konečnom dôsledku môžu narobiť nemalé nepríjemnosti. Nedovoľte, aby sa to stalo aj vám!

V prípade zimných svadieb ide síce o drobné detaily, no ak na ne budete myslieť, zabezpečia vám hladký priebeh vášho svadobného dňa, po čom predsa túži každá nevesta bez ohľadu na ročné obdobie. Poďme sa teda spoločne pozrieť na 7 najčastejších chýb, ktorých sa pri plánovaní svadby dopúšťajú zimné nevesty, aby ste sa im práve vy vedeli vyhnúť.

Nezabúdajte na hostí

Mnoho hostí napriek chladnému počasiu volí na vašu svadbu pekné, no nie príliš teplé oblečenie. Upovedomte ich dopredu, že v mieste konania hostiny majú k dispozícii minimálne šatne, ak nie izby, kde sa môžu prezliecť do slávnostného oblečenia, prípadne dámy prezuť do elegantných topánok.

Pokiaľ budú vaši hostia musieť čakať vonku, napríklad pred kostolom, či pred sálou, pripravte pre nich teplé nápoje (samozrejme zahriať ich môžete aj prípitkom) či deky, aby sa mohli zahriať. Budete mať istotu, že budú všetci spokojní, nikto neprechladne a budú si pochvaľovať vašu starostlivosť.

Núdzová sada

Samozrejme, pri každej svadbe je potrebné pripraviť si košík prvej pomoci, či rôzne náhradné časti odevov, avšak pri zimných svadbách treba myslieť navyše na pár doplnkov, na ktoré by ste možno pozabudli.

Napríklad ponožky navyše nielen pre vás, ale prihoďte niekoľko kusov aj na toalety pre vašich hostí (najmä, ak plánujete pripraviť aj pre nich núdzové sady). Prípadne môžete ako darček svadobčanom rozdávať ešte pred obradom drobné ručné ohrievače, ktoré po puknutí kovového krúžku vnútri príjemne hrejú. Milé a zároveň praktické.

Extra topánky

Nezabudnite na extra obuv. Mnohé nevesty si na svoju svadbu pripravia balerínky ako záchranu pri boľavých nohách. Zimné nevesty by mali navyše zvážiť extra obuv na prezutie do interiéru. V prípade skutočne chladného počasia si môžete k svadobným šatám pokojne obuť čižmy, či chelsea boots alebo čokoľvek, čo vám zahreje nohy a bude nejakým spôsobom pasovať k vášmu svadobnému odevu, či téme alebo štýlu svadby.

Po presune do miesta konania hostiny sa jednoducho prezujete do klasických svadobných topánok, ktoré ste si vysnívali. Rovnako dôležité je myslieť aj na nástrahy zimného počasia na vašu obuv. Pokiaľ vám je móda prednejšia pred zdravím, myslite aspoň na to, aby sa vám topánky vplyvom vlhkosti nezničili, napríklad pri svadobnom fotení v prírode, či iných exteriéroch.

Počítajte so svetlom

Mnohé nevesty pri plánovaní zimných svadieb zabúdajú na limity tohto ročného obdobia najmä v súvislosti so svetlom. Ak si plánujete fotografovanie poobede, mali by ste sa s vašim fotografom dohodnúť na jednotlivých miestach a počte fotografií, aby aj on rátal s danými obmedzeniami a zároveň je na mieste urobiť si záložný plán a naplánovať si fotenie aj v nejakom interiéri, kde môžete využiť všetky výhody, ktoré so sebou prináša.

Prvý pohľad

Nafotenie takzvaného prvého pohľadu ženícha na nevestu je veľmi populárne a páry si ho radi nechávajú zvečniť. V prípade zimných svadieb však bývajú nevesty často sklamané, pretože fotograf vďaka už spomínanému neprajnému dennému svetlu občas minie pekné zábery, najmä ak sa svadba koná v podvečerných hodinách.

Počítajte teda aj v tomto prípade s obmedzeným denným svetlom a všetky podobné podstatné časti dňa, ktoré chcete zachytiť na fotoaparát, rovnako ako už vyššie spomínané svadobné portréty, si naplánujte v interiéroch.

Nerátajte s tým, že to bude stáť menej

Môžete byť veľmi prekvapení, ale zimné svadby môžu v niektorých oblastiach zďaleka prekročiť náklady letných svadieb. Zimné vykurovacie obdobie si pýta svoju daň ako za prenájom vyhrievaných priestorov, tak aj za ubytovanie. Rovnako si priplatíte aj za kvetinové aranžmány.

V závislosti od mesiaca vás významne viac môžu stáť aj koláče, svadobná torta, či výslužky a rovnako zaneprázdnení môžu byť v zimnom období aj mnohí dodávatelia pre obdobie plesov.

Bez poistenia

Možno vás to pobaví, ale aj na Slovensku sa objavujú prvé lastovičky, ktoré si svoj svadobný deň poistia. Nikdy neviete, čo sa môže stať a váš svadobný deň sa pre neprajné poveternostné podmienky môže zrušiť či presunúť, no mnohé výdavky (ak nie všetky) budete, žiaľ, musieť uhradiť tak či onak. V tomto prípade skutočne stačí siahnuť po poistení vášho svadobného dňa a ste v bezpečí.