Kategórie

Prírodná svadba v Stodolienke u Hricka a svadobné fotenie v Portugalsku

Barborka a Lukáš mali krásnu prírodnú svadbu na východnom Slovensku, no svadobné fotenie absolvovali pri portugalskom mori – a fotky mi vyrazili dych!

svadobné fotenie pri mori v Portugalsku

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Na tejto otázke sa vždy smejeme, pretože sme navštevovali rovnakú základnú školu, kde sme sa určite aj prvýkrát stretli... Ale ja som nastupovala s aktovkou na chrbte a s karafiátom v ruke ako prváčik a manžel behal za dievčatami a poza školu ako ôsmak. Ale teraz naozaj... Obaja sme z rovnakého mesta na východnom Slovensku, avšak zoznámili sme sa až v Prahe, kde on pracoval už pár rokov a ja som prišla študovať vysokú školu. Zoznámil nás spoločný známy (môj bývalý frajer) :D

svadobné prstene

svadobné sandále a podväzok

obrúčky z bieleho zlata


Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Naše zasnúbenie prebiehalo na opustenej pláži, ktorú osvetľovalo iba mesačné svetlo. Bolo to na Bali, krásne miesto. Veľmi rada na to spomínam...Kde a v akom štýle prebehla vaša svadba?

Obaja sme vedeli že nechceme svadbu v nejakej sále v Bardejove. Chceli sme nájsť priestory, ktoré sú iné, vzdušné, prírodné, pekné vo vnútri, tak aj zvonku. Keď som natrafila na Stodolienku v Hanušovciach nad Topľou, hneď sme obaja vedeli, že je to to správne miesto. Svadba sa niesla v prírodnom štýle, výzdoba bola z lúčnych kvetov.

svadba v Stodolienke u Hricka v Hanušovciach

prírodná svadobná výzdoba

biela svadobná výzdoba

jednoduchá svadobná výzdoba

svadobná výzdoba hlavného stola

svadobný candy bar

naked holá svadobná torta

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Veľa inšpirácií som čerpala z Instagramu, ktorý som si kvôli tejto príležitosti založila :) Ale veľmi mi pomohla moja hlavná družička a, samozrejme, aranžérka, ktorá to všetko dotiahla priam do dokonalosti. Veľa vecí prišlo spontánne a nejako prirodzene. Tie základné veci ako fotograf, kameraman a sála sme riešili prakticky rok dopredu. Ostatné veci až tak 3 – 4 mesiace pred svadbou. S veľa vecami mi pomáhala mamina, keďže pôsobíme v Prahe a nemala som toľko času cestovať domov na východ.

prvý manželský tanecčepčenie


biele popolnočné šaty

Mali ste netradičné svadobné fotenie v zahraničí. Kde sa konalo a prečo ste sa takto rozhodli?

Keď sme premýšľali, kde by sme mali mať svadobné portréty, tak sa nás fotograf spýtal, čo nás vystihuje a kde sa cítime dobre. S manželom (vtedy ešte snúbencom) sme sa na seba pozreli a z fleku sme povedali – slnko a more. Už dávnejšie sme mali naplánovaný výlet na juh Portugalska, ktorý nakoniec nevyšiel. Tak sme si povedali, že teraz je na to vhodná príležitosť, tak prečo nie.


Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Na ten pocit keď som čítala svadobný sľub v kostole a zrazu prišiel taký nával emócií, že som sa rozplakala. Vtedy ma môj milý chytil za ruku a pevne ju stisol. Dal mi taký pocit istoty, opory a lásky, na ktorý nikdy v živote nezabudnem...
S ktorými dodávateľmi si bola najspokojnejšia?

Veľmi ťažká otázka. Popravde, ak by ste mi položili otázku, s ktorými som spokojná nebola, tak vám nikoho nevymenujem. Pretože všetci mali profesionálny prístup a na čom sme sa dohodli, všetko do bodky splnili. Môžem tu ospevovať naozaj všetkých – priestor a jedlo v Stodolienke, kapelu Pohoda live – tú odporúčam každému, koho stretnem, výzdobu – majiteľku som otravovala o 23:00 pred svadbou so zmenou v zasadacom poriadku, fotograf Pavol Delej a kameraman Michal Kotora – vytvorili nám krásne spomienky, zachytili veľa nádherných okamihov...
Hostia sa bavili, pili a hlavne celý večer tancovali. Preto si myslím, že svadba prebehla najlepšie ako len mohla a nemám žiadne výhrady.

Viac fotografií zo svadby Barborky a Lukáša:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky!