Ako dlho pred svadbou máme ísť na matriku?

Nevestičky drahé v akom predstihu máme ísť na matriku a aké potrebné papiere tam máme priniesť???Poprípade kam máme ísť po návšteve matriky??? Ja som už jeleň z tých vybavovačiek vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
my sme boli 5 mesiacov pred svadbou, potrebujete tam originály rodných listov a platné občianske preukazy, musíte tam ísť spolu, lebo sa musíte obaja pred matrikárom podpísať a potom ak máte svadbu v kostole, treba ísť na faru :-)
Odpovedať
my mame svadbu v juli a kedze mame cirkevny sobas,tak sme boli uz na fare - v novembri. nakolko nam treba viac papierov vybavit.. a ostatny postup je ako pisala @zuzanna1512
Odpovedať
Profilova fotka
my sme boli v januári na fare, zapísali si termín, svadbu máme v septembri, v apríli máme ísť´na matriku pre tlačivo a potom opäť prísť na faru a začnú sedenia, a vyžadujú krstný list nie starší ako 2 mesiace pred svadbou.
Odpovedať
Prepáčte, som z toho trochu jeleň - musím ísť pred svadbou na matriku??? Jažiš mááária, ja riešim šaty, hostinu, sálu, ale papierovačky ma vôbec nenapadli :o/ Viete mi niekto povedať celý postup, čo treba všetko obehať pred svadbou?
Odpovedať
Dandy - mne to bolo povedané nasledovne: s fararkom dohodnut termin sobasa, zobrat od neho tlacivo,ktore potom zanesiete na matriku,spolu s rodnym listom a obcianskym,nechate si ho potvrdit a zanesiete naspat na faru prislusneho kostola. Mna to tento tyzden caka tiez. Kto by to bol povedal, ze je okolo toho tolko byrokracie :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?