Civilný obrad pod holým nebom - ako ho vybaviť?

Žienky, ako ste si vybavovali civilný obrad pod holým nebom? Dakujem za všetky odpovede.
Odpovedať
@fialovykvietok ahoj :) najdes miesto kde ho chces,a ides na matriku pod ktoru patri,ci su ochotni ti ho tam urobit.Ak ano a patris pod tu matriku tak uz len zaplatis poplatky a hotovo.Ak pod tu matriku nepatris,musis ist tam kde patris a sobas das oddelegovat.Daju ti taky papier a zanesies ho na tu druhu matriku :) a hotovo.
Odpovedať
Profilova fotka
@sweetluska heh podľa tvojho popisu, to vyzerá fakt jednoducho :)
Odpovedať
@medouka No trvalo nam to spolu tak 20 minut vybavit len s rozdielom vyse 200km(ale cestu neratam) :D
Odpovedať
@medouka A ty máš iné skusenosti? =-)
Odpovedať
My tiez planujem civilny obrad v prirode a nikto v tom nevidi problem - annnnni na urade,kde som bola...
Odpovedať
ahoj ano aj my planujeme - v mieste trvaleho bydliska som poziadala o delegovanie a na matrike v mieste sobasa som zaplatila poplatok za sobas mimo obradnu sien. (ale asi je dolezite povedat ze na mieste kde sa beriem ja sobasia bezne tak to nie je problem ale ak mate nejake miesto kde sa nikdy nikto predtym nebral mozu s tym mat nejaky problem teoreticky )
Odpovedať
ked uz mas miesto tak staci ist normalne urad, tam si spisete zapisnicu na matriku, zajednate si datum a potom sa plati nejaky poplatok vacsinou za "vyjazd"
Odpovedať
Ahoj, zisti si, či sa robievajú na danom mieste obrady. Ak nie, treba sa informovať na úrade, či je to možné- napr. ak viete v akom dátume by ste to chceli- zistiť, kto sobáši a či je ochotní tam prísť.... Budete platiť za obrad mimo siene, prípadne ak by to bolo aj mimo obyvklého ćasu, tak aj za to... Ak to nebude v mieste vášho bydliska tak budete potrebovať od vašej domovskej matriky papier o delegovanom sobáši- ale to je záležitosť pár minut a potom sa to zanesie na matriku, kde sa beriete realne...
Odpovedať
Profilova fotka
@fialovykvietok nemám osobné skúsenosti, len čo mi kamarátka hovorila, že im vybavenie sobáša pod holým nebom trvalo dlhšie. lebo mali problém s tým, že im to úrad nechcel schváliť. no napokon sa nejako dohodli a mali ju presne tak, kde chceli. tak preto moja reakcia bola taká, aká bola.
Odpovedať
@medouka to som počula aj ja, že je to trocha zložitejšie, keďže nie každý úrad to napríklad robí a hlavne majú také miesto. čím skôr si teda treba zájsť na daný úrad a zistiť si, či vôbec majú takúto alternatívu v ponuke
Odpovedať
Profilova fotka
@hurarka18 presne tak :-) takéto veci sa musia riešiť medzi prvými :-)
Odpovedať
no len nie kazdy na to takto mysli a potom nastane problem, ze nie je cas na zhananie ineho miesta a hlavne aby to pasovalo aj datumovo. ak by sati to ale podarilo vybavit daj vediet, nech vieme aj my :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
dobry den mame naplanovy obrad tiez pod holym nebob ale poplatky su velmi velke kolko ste platili ?od nas chcu 440e plus 150e
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?