Hudba, prednes basne

Dobrý deň, Nemám osobné skúsenosti ani predstavu, ako prebieha civilný obrad. Avšak z tohto fóra som sa dozvedela, že je možné predniesť báseň, hudobný sprievod...aby to nebolo len take suché, strohé, bez emócií.. Na matrike nám však povedali, že úradníci neprecitaju žiadnu báseň ani nič. Prídu na dohodnutý čas (resp.par minút predtým), urobia čo majú a odídu.. Neviem, či niekto z hostí bude ochotný čítať nejakú báseň... Ako to mám prosím vás riešiť? Napadlo mi kvôli tomu zohnať nejakú hudbu na obrad, aj keď pôvodne som to nechcela, ale zatiaľ všetky typy, na hudobný sprievod k obradu v Prešove padli, lebo su obsadený. Otázkou tiež je, či by boli oni ochotný predniesť aj nejakú báseň okrem hrania. Nemáte prípadne nejaké typy na husle, gitaru, alebo niečo iné, kto pôsobí aj v Prešove a je možno aj menej známy, aby bola väčšia šanca, že už nebude obsadený? Ďakujem pekne
Odpovedať
No úprimne ti poviem že s takým niečím som sa nestretla keď je takýto obrad hlavne, tí úradníci s tým ako fakt nemajú čo robiť, jedine keby ste mali takú svadbu aj so starejším 🙂 Ten by ti už čo to zarecitoval 🙂
Odpovedať
ale ako mozno je niekto kto take robi, lebo rozmyslam, ci nejaky subor ako si napisala tam v okoli nemate niekoho takeho?
Odpovedať
Práve tu nejaké uzivatelky písali, keď hľadali básne na ten obrad. Jednu zarecitovat na jeho začiatku, druhu na konci. Tak som sa tešila, že to bude aspoň trošku krajšie, keď nám už nevyšiel sobáš v kostole, a ono nič.. 😞
Odpovedať
Ahojte nemate nejake kontakty na ludi co spievaju v kostoloch pri PO? Dakujem
Odpovedať
no a keby ti to niekto z rodiny keby poprosis na styl pripitku ci to vobec?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
no co toto sa vam podarilo ako poriesit? mate niekoho na prednes alebo ste z toho upustili?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ja som bola i na civilnom sobáši, kde pani úradníčka sobášila a mala na starosti všetky tie formality a jeden poslanec z mesta recitoval, a bolo tam mladé dievča a hralo na husliach. Naozaj krásne, bola som milo prekvapená, že to nebolo také suché.
Odpovedať
ale taketo nieco si asi treba dopredu zajednat ci? nie je to automatika.
Odpovedať
som si ista, ze take nieco si musis dopredu vediet zajednat, to nie je len tak. ale vsetky tieto veci, co si vymenovala, by sa pacili na mojej svadbe aj mne 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
ja som tiež bola na sobáši kde sa čítala báseň a čítala ju nejaká pani úradníčka....
Odpovedať
Profilova fotka
@angelika1985 tak to sa mi teda vobec nepaci, ja by som protestovala 😄 to mi pride take zvlastne a prilis formalne. ale tak niekto si vobec nepotrpi a neriesi take banalne veci.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?