Poplatky za civilný sobáš

26. feb 2017160

Zdravím 🙂,
vedeli by ste mi prosim Vas niekto poradit, ake su poplatky za obrad na miestnom urade v mieste trvaleho bydliska a mimo trvaleho bydliska?

Dakujem pekne za rady

 • Mimo trvaleho cez 200e a na miestnom kam patris okolo 16e

 • v mieste trvaleho bydliska to stoji 16,60,v mieste mimo bydliska nas v KE vychadza 16,60 za to, ze daju potvrdenie na nasom mestskom urade, 16,60, ze chceme v KE na urade a 66 ecek maju schvalene poslanci,ze je poplatok za obrad...

 • @petragergelyova  200€ a za čo?

 • Sponzor fóra
 • No pokial viem, tak spravny poplatok za konanie svadby na inom urade, ako kde mas trvaly pobyt je 33 €, a to 16,50 € + 16,50 € za delegaciu na kazdom z uradov (kde mas trvaly pobyt + kde chces mat svadbu). Potom sa plati napr. 66,- € za to, ze mas sobas mimo uradne urcenej miestnosti alebo 16,50 € sa zvlast plati za to, ked mas sobas mimo uradne urcenu dobu
  Blizsie http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_clanok1.asp?kotva=k1&skupina=1
  - je to polozka 18 sadzobnika

 • @sami42  dakujem pekne a teda 33€ by bolo na jednu osobu asi ze?a pokial ma jeden trvaly pobyt v mieste sobasa a druhy nie, tak prvy plati len 16,60€ a druhy co nema tam trvaly pobyt plati 33€?

 • @gianall  
  @sami42   no ja som včera volala na matriku v BA- Karlovej Vsi, kam spadá miesto kde budeme mať obrad a tam mi povedali že ci som si vedomá že je tam taký vyšší poplatok 200e ..

 • @petragergelyova  fuha tak to ze by bolo take individualne?idem radsej aj ja konkretne napisat na urad kde by sme to mali mat, nech nejsom potom nemilo prekvapena.. myslela som si ze to su vseobecne urcene poplatky ktore platia vsade.. 😕

 • @luciakaiserova  Lenze my to budeme mať mimo uradu...vonku,...takze to moze byt tým...ale radsej sa opýtaj, lebo este sa može stat ze aj práve vo vás termín nebudu sobasit...Tak nech vies aj kolko vas to bude stat a aj ci datum je ok, aby si potom nebola nemilo prekvapena🙂

 • @petragergelyova  ano ano mame sice "az" v maji ale zistujem uz vsetko mozne.. aha tak to ano my sme tiez strasne chceli mimo uradu niekde v nejakej krasnej hotelovej zahrade alebo nieco podobne ale nakoniec to asi vyzera na urad.. a kde budete mat svadbu vy? my co sme zistovali ze svadby mimo uradu tak boli aj ze 300€ poplatky..nehorazne zato ze niekto len pride 15min nieco odrecituje a dovi ale co uz..

 • Ako ja osobne si myslim, ze je potrebne sa na urade spytat, za co konkretne ja ta celkova suma. Nemoze to fungovat tak, ze si kazdy urad stanovi podla seba, ze za sobas mimo uradu sa bude platit napr. 300,- €. Ja by som sa potom spytala, za co je navyse tych 200,- €, ked podla zakona o spravnych poplatkoch by to malo byt 99,- €.

 • No a pokial som to spravne pochopila, tak by to malo byt tak, ze ten delegacny list si vybavuje len jeden zo snubencov, a teda plati sa len 33,- € za oboch.

 • @luciakaiserova  sus pozriet na stranke mesta kde sa budete brat. U nas su poplatky taketo:
  Poplatok:
  • Správne poplatky v zmysle zákona o správnych poplatkoch:
  a) bez poplatku - Uzavretie manželstva medzi občanmi SR pred príslušným matričným úradom medzi štátnymi občanmi SR
  b) 66,00 € - Uzavretie manželstva medzi štátnym občanom SR a cudzincom
  c) 165,00 € - Uzavretie manželstva medzi cudzincami
  d) 199,00 € - Uzavretie manželstva, ak ani jeden zo snúbencov nemá na území SR trvalý pobyt
  e) 16,50 € - Uzavretie manželstva pred iným než príslušným matričným úradom medzi štátnymi občanmi SR
  f) 16,50 € - Povolenie uzavrieť manželstvo pred iným ako príslušným matričným úradom medzi štátnymi občanmi SR
  g) 16,50 € - Povolenie uzavrieť manželstvo mimo určenej doby
  h) 66 € - Povolenie uzavrieť manželstvo mimo úradne určenej miestnosti
  i) 33 € - Povolenie uzavrieť manželstvo pred iným než príslušným matričným úradom medzi štátnym občanom SR a cudzincom alebo medzi cudzincami
  Pozn: Od správnych poplatkov sú oslobodené osoby, ktorých život je priamo ohrozený a držitelia preukazu osoby s ťažkým zdravotným postihnutím. Od poplatkov podľa písmena e) a f) sú oslobodení snúbenci, ktorí uzavierajú manželstvo pred matičným úradom podľa miesta prechodného pobytu jedného z nich.
  • Poplatok schválený Mestským zastupiteľstvom v Liptovskom Mikuláši:
  - 40 € - Poplatok na úhradu zvýšených nákladov spojených s vykonávaním občianskeho obradu uzavretia manželstva mimo určenej obradnej miestnosti
   Poplatky sa platia v hotovosti v pokladni MsÚ.

 • @dominikkaaa  dakujem pekne zide sa mi to

 • @luciakaiserova  v prifile vidim ze si asi byvas niedke pri Senci a tam som nasla toto:

  Položka 18
  a) Povolenie uzavrieť manželstvo pred iným než príslušným matričným úradom medzi štátnymi občanmi Slovenskej republiky 16,50 €
  b) Uzavretie manželstva pred iným než príslušným matričným úradom4 medzi štátnymi občanmi Slovenskej republiky 16,50 €
  c) Povolenie uzavrieť manželstvo mimo určenej doby 16,50 €
  d) Povolenie uzavrieť manželstvo mimo úradne určenej miestnosti4 66 €
  e) Povolenie uzavrieť manželstvo pred iným než príslušným matričným úradom4 medzi štátnym občanom Slovenskej republiky a cudzincom alebo medzi cudzincami 33 €
  f) Uzavretie manželstva medzi štátnym občanom Slovenskej republiky a cudzincom 66 €
  g) Uzavretie manželstva medzi cudzincami 165,50 €
  h) Uzavretie manželstva, ak ani jeden zo snúbencov nemá na území Slovenskej republiky trvalý pobyt 199 €
  Oslobodenie
  1. Od poplatku podľa tejto položky sú oslobodené osoby, ktorých život je priamo ohrozený, a držitelia preukazu osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.
  2. Od poplatku podľa písmen a) a b) tejto položky sú oslobodení snúbenci, ktorí uzavierajú manželstvo pred matričným úradom podľa miesta prechodného pobytu jedného z nich.

  Poznámky
  1. Poplatok podľa tejto položky sa vyberie len od jedného zo snúbencov.
  2. Poplatok podľa písmen f) až h) tejto položky vyberie matričný úrad, pred ktorým sa manželstvo v skutočnosti uzaviera a ktorý vykonáva zápis uzavretia manželstva do matriky. Ak sa manželstvo uzaviera pred orgánom registrovanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti, poplatok podľa písmen f) až h) tejto položky vyberie príslušný matričný úrad4, ktorý pripravil podklady na uzavretie manželstva.
  3. Ak sa vyberie poplatok podľa písmena h) tejto položky, poplatok podľa písmena f) alebo g) tejto položky sa nevyberie.
  4. Poplatok podľa písmen a) a e) tejto položky vyberie matričný úrad, ktorý pripravil podklady na uzavretie manželstva (delegujúci matričný úrad).
  5. Poplatok podľa písmen b) až d) tejto položky vyberie matričný úrad, pred ktorým sa manželstvo v skutočnosti uzaviera a ktorý vykonáva zápis uzavretia manželstva do matriky.

 • kočky, mám v tom trošku zmätok.
  Ak ja a partner nebudeme mať svadbu v mieste trvalého bydliska, tak:

  Povolenie uzavrieť manželstvo pred iným než príslušným matričným úradom medzi štátnymi občanmi Slovenskej republiky 16,50 € PLATÍME X 2 (JA A ON?)

  A Už NIč VIAC ASI, čO?

 • @quixik  iba jeden zo snubencov plati .. pozri co bolo pisane o prispevok vyssie (snad 🙂 )

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Elegantné priestory Hotela SENEC Vám dokonale doplnia predstavy o Vašom najkrajšom dni. Ponúkame Vám priestory s kapacitou do 350 osôb.
  Castel Mierovo
  Dunajská Streda
  “Je to dom cnosti, pracovitosti a usilovnosti ako aj večným prístreším výborných myšlienok a šľachtickej zábavy.”
  Barón Pavol Jeszenák, r. 1746
  Svadobné priestory nášho historického domu sa nachádzajú priamo v srdci Bratislavy – len na skok od Michalskej brány.
  Články od našich partnerov
  Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Archív článkov od partnerov