Verše na civilný sobáš. Kde ich nájdem?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, chcem sa Vás spýtať, či mi neviete náhodou poradiť kde nájdem nejaké pekné verše na civilný sobáš? Internet som prešla krížom krážom, no nič zaujímavé som nenašla. Sonety od Wiliama Shakespeara 116, 150.. ktoré som našla na svadba mi prídu veľmi smutné a neviem, prečo by sa na sobáši malo hovoriť o chvíľkovej nevere a jej odpustení? Ak môžete napíšte mi váš tip, budem vám veľmi vďačná ;0). Ďakujem, Hana
Odpovedať
1
2
ahojte prosim vas o radu - na obrade ma zazniet iba jedna alebo zvykne aj viac basni? aby som vedela kolko ich mam asi vyberat, takisto aj piesen - jedna alebo viac? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, basnicky jsou to nadherne, ale zajimalo by me, kdy se maji cist. Budeme mit cirkevni obrad, da se to i tam vyuzit? diky za odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
verše od Chálil Džibrána o lásce a manželství
Odpovedať
Ahoj, už několit přednáším na svatbách. Básnička (u civilního obřadu) je u nás vždy po nástupu a usazení všech hostů - před tím než matrikářka předství snoubence a pak začne oddávající. Pak je ještě jena kratší básnička po tom, co si snoubenci řeknou ano a oddávající je prohlásí za manžele. Pak až se dořekne, tak se dávají prstýnky, pusa atd....Jak je to na církevním, to nevím, ale určitě by tam mohla básnička být...
Odpovedať
Profilova fotka
yvettkka:Na církevním obřadu jsem teda čtení básniček ještě nezažila...já se vdávala v kostele a tam krom svatebního slibu citoval farář nějaké vhodné úryvky z Bible.Naštěstí jsme měli perfektního faráře,který obřad proložil i vhodným vtipem a citáty z Bible podával tak hezky,že se náš obřad zamlouval i těm,co nejsou věřící(a že jich tam bylo :-D )Bude nejlepší,když se sejdete s farářem,proberete s ním obřad a na tuto možnost se zeptáte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
osn - krása, Skácela mám taky ráda... Z které je to prosím sbírky?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte kocky, viete mi niekto poradit pekny text o laske? Nemyslim basen, ale prozu. Aby som oddavajucemu nasepkala nieco pekne :-)
Odpovedať
Dievcata, a taketo versiky chcete vy dvaja citat alebo to nechate na oddavajucom?
Odpovedať
Holky,jste si jisté,že při civilním obřadu to jde? Třeba tady v Praze to nejde....
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím a chtěla bych se taky zeptat, jestli má někdo text, který by byl vhodný jako čtení na svatbě, ale nikoli z Bible. Máme unitářský obřad a můžeme si zvolit libovolné čtení, tak hledám inspiraci. Klidně dejte i odkaz na úryvek ze své oblíbené knížky, který by se podle vás hodil :-) Díky moc všem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahoj v sobotu sa vidavam a chcela by som vas poziadat ci niekto nepoznate nejaku velmi peknu a jednoduchu basnicku na svadbu :-) :-) :-)
Odpovedať
Ahojte, ja hladam nejaku peknu basen po obrade, teda o laske, manzelstve atd. A takisto nejaku kratku vtipnu basnicku pre druzicku pred predajom pierok. Dakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ked mi nekto taketo basne na svadbe zacne recitovat tak to bude konec....sak budem revat jak male decko a make-up sa mi roztece....och.... :-x
Odpovedať
aj to k tomu patri:) budem mat velmi sikovnu 12 rocnu druzicku, ktora recituje jedna radost, hviezdoslavov kubin dava kazdorocne lavou zadnou...tak preco to nevyuzit?:) a teda ked bude recitovat ona, dievcatko vo velkych satach, prvykrat s miniopatkami,s tym jej hlasom a prejavom, tak to bude revat cele osadenstvo:D
Odpovedať
neviem nic najst na rozdavanie/predaj pierok, fakt nic nemate??:(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
Baby,poradte prosim nejaku pieseñ,hudbu bez slov,neviem,aby hrala v pozadi na civilnom sobasi v sale kym sa vstci zidu,usadia,a kym bude obrad prebiehat,po obrade by som chcela tu klasicku ako v kostole ked uz su zosobaseni,a vycgadzaju von z kostola,ale co pred obradom???????????
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@ciatko ahoj. neviem, ci este tu chodis. viem ze je to davno, co si pisala ale uz neviem na koho sa obratit. potrebujem basen, co sa recitovalo volakedy na svadbach. teda mozno este aj dnes. mali by to byt 2 basne. akoze on vravi jej a ona jemu. tu co vravi on neviem, ale ona jemu asi takto: Je nieco krajsie ako laska? ktora nam srdcia sputala? a ty si vyriekol, aby som tvojou ostala... potrebovala by som to cele... dakujem krasne.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?