Dajú sa vybaviť doklady do 3 týždňov po svadbe?

Zdravím žienky, svadbu máme začiatkom septembra a chceli by sme ísť potom na svadobnú cestu do Ameriky. Nie cez cestovku ale na vlastnú päsť, trip po západnom pobreží, kúpiť letenky, zajednať auto, ubytovanie... stíham reálne vybaviť doklady za 3 týždne po svadbe? Bojím sa cestovať na staré doklady keby sa nedajbože niečo stalo, chystáme sa ísť tak na 3 týždne a do niektorých inštutúcií treba nahlásiť zmenu priezviska do 7 alebo 8 dní...
Odpovedať
Stihnut to stihnes a pre klud v dusi to aj sprav. Ale potom pozor, aby si doklady aj letenky aj ESTA mala na rovnake (nove) meno. Ja som cestovala na stare meno, na druhy koniec sveta s viacerymi prestupmi a bolo to vsade ok. Nikto nema odkial vediet, ze si sa vydala. Zmenu mena nezabudni nahlasit hlavne v zdravotnej poistovni.
Odpovedať
@andreya29 za poplatok ti OP vydajú do 2 dní, pas do 2 resp. 10 dní. Takže stačí počkať na sobášny list a bez problémov to všetko stíhaš vybaviť. Do zdravotnej poisťovne zmenu hlásiť netreba, lebo oni sú napojení na centrálny register a zmenu automaticky uvidia. Ak si zamestnaná, treba zmenu nahlásiť zamestnávateľovi a ten následne oznámi Sociálnej poisťovni,inak zmenu ohlasuješ sociálke sama. Ako bolo spomenuté vyššie, daj si pozor, aby si všade na letenky uvádzala už nové meno, aby ti to potom sedelo.
Odpovedať
Dakujem :-) dnes sme kupili letenky a uz s novym priezviskom
Odpovedať
ano, da sa to :) ja som dostala sobasny list v pondelok poobede a utorok doobeda som obehala vsetko co bolo treba. a ak to potrebujes zrychlene, tak je to mozne aj v pripade pasu a aj OP :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?