Nový rodný list

Profilova fotka
Nevesticky, cez vikend sme boli za fararom a on nam povedal, ze si mame doniest NOVE rodne listy..stretli ste sa stym ?? co to znamena nove ? to neplati ten, ktory mame doma ? a kde mi ho vydaju ? dakujem krasne za odpovede :)
Odpovedať
tym sa nemyslia rodne :) myslel krstny list, musis ist tam kde si bola pokrstena a vypytat si ho.. je to vlastne vypis z cirkevnej matriky takze vzdy sa vydava novy. A novym sa mysli nie starsi ako 3 mesiace pred sobasom :) rodny list prines kludne ten ktory mas doma. ten sa novy nevydava, iba keby si si v nom opravovala udaje.
Odpovedať
Profilova fotka
@kazunomiya no neviem, lebo on nam povedal, ze si mame doniest novy rodny list a OP a ist s tym na obecny urad, tam vypiseme nejake tlacivko a ze s tym potom mame prist za nim na faru a povie nam co dalej...len som hladala aj na nete, ze co je to novy rodny list, ale k nicomu som sa nedopatrala..tak neviem :-| nemoze to mat nieco s tym, ze budeme mat sobas v inom mieste ako byvame ? =-)
Odpovedať
no.. na matriku si mas doniest rodny list a OP... "novy" je blbost, ak sa ti v nom nic nezmenilo :D
Odpovedať
ono treba na obecny urad rodny list ( jedno aky stary ja som mala este povodny z ceskoslovenska :-P) a OP tam ti bud daju vypisat papier alebo ho vypisu za vas ktory potom budete este podpisovat na sobasi aj so svedkami ... a potom do kostola potrebujes krstny list (ten musi byt novy ) , prefotene OP od svedkov, vyplneny taky jeden papier info o vas a svedkoch a ten papier vyplneny z uradu ...to by malo byt vsetko
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?