Musím mať družičky a družbov na svadbe?

ahojte chcela by som sa opytat aku ulohu zohravaju druzicky a druzbovia na svadbe?Musim ich mat???Ked idem ku otaru musia ist za mnu alebo predomnu?dakujem
Odpovedať
Vobec nemusia ist ani pred tebou ani za tebou. Kludne postaci ak ta budu uz cakat pri oltari. Pojdu tam pred samotnym obradom. Oni nemusia prejst ziadnymi ceremoniami ak ich samozrejme ty nechces. Ja si myslim, ze ide skor o ako taku podporu a zastupenie priatelov pri obrade, no nic by sa nebolo stalo ak by si ich tam vobec nemala. bola som aj na takych svadbach :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, no ja žiadne družičky a družbov neriešim. Budeme mať našich svedkov a kamarati su proste kamarati, ktorí tam bduu s nami a ked bude treba tak pomožu s cim bude nutne, ale nebudu mat ani rovnake saty a ani stat pri nas na obrade.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, ani my nebudeme mat druzicky a druzbov. Mojou pravou rukou bude moja svedkyna a ostatne male ulohy budu rozdelene po rodine. Ja som osobne toho nazoru, ze ked ma nevesta aj druzicky a druzbov, ktori su vsetci este aj rovnako obleceni, tak ten svadobny par az tak velmi pri nich nevynikne, obzvlast, ked ich je prilis vela. Svadbu si mozete urobit podla seba, druzicky a druzbovia nie su ziadna povinnost. Kamarati mozu pomoct aj bez toho, aby boli rovnako obleceni :)
Odpovedať
Nemusia byt ani na svadbe ani pri obrade. Je to len o tom ako to chces mat spraveny ty. Takze si s tym vobec nemusi robit starosti a ak sa to niekomu tak nebude pacit bude to jeho vec. A ako ti uz pisala aj @michaela_m niesu vobec ziadnou povinostou a tak ich mat na svadbe nemusis. je to na kazdom ako by to chcel mat a ako si svadbu zariadi :-)
Odpovedať
No ja by som chcela mať družičky, len neviem kedy sa so svadbou rozhýbeme :) Ale tak tiež som bola na svadbách, kde neboli a po pravde tam ani nejak moc nechýbali neviem no. Je to vec asi každej nevesty a hlavne na jej predstave ako by mala vyzerať jej svadba. Podľa mňa družičky a družbovia nemajú nejaký dôležitý význam na svadbe :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Družičky by mali byť Tvojou pravou aj ľavou rukou od príprav až po svadobný deň ... pomáhajú pri výbere šiat, topánok, bižutky a iných dôležitých drobnostiach. Moje družice samozrejme boli pri výbere šiat a potom som s nimi konzultovala každú jednu drobnosť s ktorou som si nevedela sama poradiť. Na svadbe pripínajú pierka hosťom, usmerňujú ich kam majú a kedy ísť, ako sa usadiť a dohliadajú na hladký priebeh jak obradu, tak celej svadby, pretože Ty ako nevesta aj so ženíchom jednak budete mať iné starosti a samozrejme sa ukážete hosťom až na záver. Pri gratuláciách sa družičky starajú o kvety a dary, čo dostaneš a tiež ponúkajú koláčiky gratulantom. Družbovia nalievajú hosťom frťany :) ... a potom také drobnosti, ako odkázať DJ, fotografovi, čašníkom čo by ste potrebovali, alebo čo Vám chýba; v tomto sme mali skvelého družbu, nie len že sa staral o družičky, aby mali všetko, jedným okom nás stále sledoval a vždy vedel, že niečo potrebujeme a v sekunde bol pri nás :) a tým, že bol aj ženíchov veľmi dobrý kamarát, tak aj príhovor nám pekný povedal
Odpovedať
Profilova fotka
U nas je zvykom mat len starsiu druzicku a starsieho druzbu. Tradicie mat vela druziciek a druzbov rovnako oblecenych poznam len z filmov a popravde ani tam sa mi to nepaci. Ale v zasade ked sa ide z domu do kostola peso tak starsia druzicka ide so zenichom a strasi druzba s nevestou. Lenze dnes uz je pomenej takych "pesich prechadzadok" ku kostolu, inak maju byt takymi pomocnikmi aj pred svadbou aj pocas nej. My na nasej svadbe dokonca nebudeme mat ani starsiu druzicku. Budeme mat len druzbu, ktoreho hlanou ulohou bude zacat so mnou tancovat redovy tanec, inak budu ulohy ako je pripinanie piereckoch alebo ozdobovanie aut a podobne porozdelovana medzi sesternice a kamaratov. A ulohu starsej druzicky pred svadbou mi zastupuje moja najlepsia kamaratka, ktora mi ide za svedka, kedze uz je vydata, a koniec koncov nam vlastne tu starsiu druzicku ani netreba :) Takze je to uplne na vas, ci ich budete mat, ci dokonca budu s vami stat pri oltari alebo nie. Neriadte sa tym aky je trend a co maju ostatni, ale tym ako si to predstavujete vy :)
Odpovedať
Profilova fotka
No tak ja budem mat 3 druzicky a tie pridu na zaciatku obradu a ja az po nich. Mne sa velmi paci, ked su druzicky aj druzbovia na svadbe. No vsak preto som si to aj tak zariadila, ze by som ich chcela mat na svadbe. No kazdy si to zariadi podla seba. Nie su nejakou potrebnou zlozkou, ktora na svadbe byt musi ale je pekne ked stoja pri oltari.
Odpovedať
Nemusíš keď nechceš. Musíš mať iba svedkov a to je všetko. Ak naozaj nechceš tak ťa nemôže nikto nútiť. Ak teda nakoniec budeš mať tak si myslím, že by mali prísť pred tebou a až potom ty. Teda ja to tak chcem mať. Myslím, že to tak aj vždy je. Príde mi to také logické.
Odpovedať
Ale prosim ta ak ich tam budes chiet mat tak budes a ak nie tak nie. Je to len na tebe ako sa rozhodnes. vobec nikto nema pravo ti take nieco urcovat ani sa cudovat nad tym, ako si sa rozhoda. Kedysi byvali dost casto na svadbach ale teraz to uz tak nejde. Ted ludia mavaju na svadbach zvieratka a deti namiesto druziciek a druzbou
Odpovedať
nerada to pisem, ale musis len zomriet, ... druzicky ani druzbov mat samozrejme nemusis, nie je to podmienkou sobasa ;-) kamosky ti predsa budu pomahat s cim bude treba aj bez titulu ... ci ?
Odpovedať
Profilova fotka
@mo_tylik to si povedala pekne, áno treba len zomrieť a vo veciach ostatných máme vždy svoju voľbu. Bola som aj na takých svadbách aj na takých. ja som tiež družičky nemala a nechýbali mi tam. Nepoviem, že nie je pekné ak ich niekto na svadbe má ale ne sú isto povinnou zložkou. To je každého vec a nik ťa nemá právo ani súdiť za tvoje rozhodnutie
Odpovedať
Článok sa načítava...
Súhlasím s komentármi vyššie :) Mne príde, že teraz sa toľko veci vymýšľa okolo svadby, niektoré sa podobajú viac na americké ako slovenské. Nehovorím, že sa mi to nepáči. No keď vidím fotky s družičkami, pripomína mi to filmy Družičky, Pomsta družičiek, Ženy Sobě, Vojna neviest a pod. :D Kým som neriešila svadbu, myslela som si, že to je len v zahraničí. Bola som na viacerých a neboli družičky. Ani ja som nechcela, no budem mať, ale to sa samé navrhli a ja som súhlasila.. Tak si urob svadbu podľa seba, svojich predstav a nie podľa obrázkov, filmov, či názorov druhých :) Svadba je o tom, že sa staneš manželkou. Len na tom záleží..ostatné to len dotvoria do dokonalosti :)
Odpovedať
Hlavne, aby si mala niekoho, kto bude pripinat pierka (ak budes mat) a pri gratulaciach drzat kytice... inac myslim, ze druzicky ako pozname z filmov netreba... ved to je podla mna len v amerike a my to pomaly preberame ako napr. s podvazkom...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja budem mať len družičky detičky 4 a dve dospelé :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Si myslím že stačí len družičky to záleží na každom ako to chce mať
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?